نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها هلال سفید انتهای ناخن را جدی بگیرید
هلال سفید ناخن ، ماهک روی ناخن
هلال سفید انتهای ناخن که خیلی جدی گرفته نمیشود نشانه ی سلامتی و عملکرد درست سیستم دفاعی و ایمنی بدن است.
بازدید : 39,633 نفر

هلال سفید انتهای ناخن نشان دهنده چیست؟

ساختار ناخن بسیار با اهمیت است. سفیدی ریشه ناخن که به لانولا(lunula) و یا هلال ته ناخن معروف است مسئول حفاظت از رگ های خونی واقع در پنجمین لایه پوستی است.

ماهک قسمتی است هلالی شکل و کمرنگ تر از دیگر بخش های صفحه ناخن که در قاعده آن قرار دارد و بخش جلویی ماتریکس را شامل می گردد. ماتریکس بافت یا قسمتی است که توانایی تولید ناخن را دارد که همانا ریشه ناخن است.

هلال سفید ناخن

هلال سفید انتهای ناخن نشانه ی سلامتی

آسیب ندیدن هلال ناخن بسیار مهم بوده و اختلال در این مکان موجب بد فرمی های ناخن و رشد ناهماهنگ آن خواهد شد.
 
براساس یافته های جدید این قسمت بدن ویژگی های خاصی دارد و حاکی از سلامت فرد است. در طب چینی هلال ناخن بیانگر سلامت فعلی شخص است و اگر در این قسمت قرمزی ایجاد شود فرد مذکور به نوعی به بیماری های قلبی و عروقی مبتلاست.
 
 هلال ناخن علامت سلامتی یا بیماری
 
همچنین هلالی نبودن ناخن حاکی از بیماری کم خونی و دیابت است و حالت چروکیده در این قسمت ناخن حاکی از میزان سم درون بدن و کاهش متابولیسم است.
 
طب سنتی چینی می گوید هلال ناخن میزان سطوح انرژی دریافتی شما را تعیین می کند. اگر این قسمت بزرگ و برجسته باشد شما به قدر کافی انرژی دریافت می کنید، اما اگر این قسمت کاملا از بین رفته باشد شما انرژی کمی دریافت کرده و دچار سوءتغذیه هستید.
 
هر شخص سالمی هشت تا 10 lunula که غالبا سفید رنگ هستند در دو دست خود دارد. به علاوه اگر فقط شست شما دارای lunula است شما انرژی جسمی کمی دارید و بیشتر اوقات بیمار هستید

هلال سفید انتهای ناخن را جدی بگیرید

هلال سفید انتهای ناخن را جدی بگیرید
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 209
برگرفته از آفتاب -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 186 23
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف