نمناک اخبارسیاست تایید هلاکت مرد شماره دو داعش از سوی پنتاگون + عکس
داعش ، مرد شماره دو داعش
وزارت دفاع آمریکا مدعی است که طی عملیاتی در شرق سوریه موفق به کشتن عبدالرحمن مصطفی القدولی مرد شماره 2 داعش شده است که از وی به عنوان وزیر دارایی این گروه تروریستی یاد می شود.
تاریخ انتشار : 7 فروردین 1395

عبدالرحمن مصطفی القدولی فرمانده ارشد داعش 

به نقل از نیویورک تایمز، واحد فرماندهی وزارت دفاع آمریکا- پنتاگون - مدعی است که نیروهای عملیات ویژه این کشور که در شرق سوریه به سر می برند در یک هفته گذشته موفق به کشتن شماری از نیروهای داعش از جمله یکی از فرماندهان بلندپایه این گروه تروریستی شده اند.

عبدالرحمن مصطفی القدولی

عبدالرحمن مصطفی القدولی

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا از این فرد که عراقی الاصل است و «عبدالرحمن مصطفی القدولی» نام دارد به عنوان معاون «ابوبکر البغدادی» رهبر داعش و وزیر دارایی این گروه تروریستی یاد می کند.

به ادعای کارتر، مرگ مصطفی القدولی و برخی دیگر از اعضای بلندپایه داعش موجب تضعیف عملیات های داخلی و خارجی آنها خواهد شد.

البته وی به جزئیات نحوه مرگ القدولی اشاره ای نکرده است حال آنکه خبرگزاری «ان بی سی» پیشتر گزارش داد که مرگ وی در به دنبال حمله ای که در صبح پنجشنبه از سوی نیروهای ویژه آمریکا صورت گرفت، اتفاق افتاده است.

به ادعای مقامات نظامی آمریکا، این نیروها از طریق بالگرد در مسیر تردد خودرو حامل القدولی فرود آمده و در انتظار عبور وی به کمین نشسته اند.

گفته می شود که هدف از این عملیات، دستگیری القدولی بوده است حال آنکه شدت گرفتن آتش درگیری بین داعش و نیروهای آمریکایی، به مرگ وی منجر شد.

داعش ، تایید مرگ عبدالرحمن مصطفی القدولی مرد شماره دو داعش

تایید هلاکت مرد شماره دو داعش از سوی پنتاگون + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف