نمناک سبک زندگیکار و زندگی روش برخورد مناسب با همسایه مزاحم
همسایه مزاحم ، روش برخورد با همسایه مزاحم
شاید شما هم شرایط زندگی در کنار همسایه مزاحم را تجربه کرده باشید، افرادی که رعایت حقوق دیگر همسایگان را نمی کنند و باعث آزار و اذیت دیگران می شوند. رفتار صحیح با همسایه مزاحم را در این مطلب به شما آموزش می دهیم.

چگونه با همسایه مزاحم برخورد کنیم

همسایه مزاحم از جمله مشکلاتی است که اگر با آن رو به رو باشید ، کنار آمدن با آن بسیار مشکل است چون وقتی از سر کار به خانه برمی گردید و می خواهید استراحت کنید و آرامش داشته باشید باید سر و صدا و آزار و اذیت همسایه را تحمل کنید.

چگونه با همسایه مزاحم برخورد کنیم

با خون سردی و خوشرویی موضوع را مطرح کنید

مهربان و فهمیده برخورد کنید. عصبانیت و پرخاش، احساس بدی به همسایه ها منتقل می کند. با دلیل و منطق و البته خوشرویی، با آنها صحبت کنید.

دلیل اذیت شدن خود را به آنها بفهمانید. نمی توانید به آنها بی دلیل بگویید که از رفتارشان ناراحت هستید. اگر سگ آنها، صدای بلند موزیک و یا کودکانشان باعث این موضوع است، به آنها اعلام کنید. به اصطلاح، صاف و پوست کنده، مشکل را با آنها در میان بگذارید.

 راه حل پیشنهاد دهید. با کمی فکر می توانید به آنها، بدون اینکه ناراحت شوند، راه حلی برای مشکل پیش آمده پیشنهاد کنید. در زمان پیشنهاد دادن، دو مرحله قبل را هم در نظر داشته باشید.

رفتار صحیح با همسایه مزاحم

تا جایی که امکان دارد تحمل کنید

میزان دردسر ساز بودن همسایه تان را مشخص کنید. اگر آزار و اذیت ی که ایجاد می کنند، چندان زیاد نیست، بهتر است که آن را تحمل کنید. در صورتی که اوضاع غیرقابل تحمل باشد، آنگاه وارد عمل شوید.

به مراجع ذی صلاح مراجعه کنید. پلیس پاسخگوی شکایاتی چون سر و صدا و مزاحمت های محله ای است. با تدبیر و تامل، در صورت غیرقابل اغماض بودن مشکل، آن را با پلیس در میان بگذارید.

همسایه های دیگر که مثل شما از دست آن خانواده شاکی هستند را در جایی بخواهید و از آنها برای رفع مشکل، مشورت بگیرید.

نکات و هشدارها

همیشه مهربان برخورد کنید، البته قاطع بودن اغلب لازم است.

 بعضی افراد، این برخورد را غیرمحترمانه و توهین می دانند. بدانید و آگاه باشید که این حق شماست که در محله ای آرام زندگی کنید. 

روش برخورد مناسب با همسایه مزاحم

روش برخورد مناسب با همسایه مزاحم
:
امتیاز : 1.7 تعداد رای : 18
برگرفته از phow -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 6 12
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف