نمناک اخبارجامعه تقاضای قصاص برای دو متهم به همسرکشی
همسرکشی ، دادگاه
اولیای دم برای دو مرد که در پرونده های جداگانه متهم به همسرکشی بودند تقاضای قصاص کردند.
تاریخ انتشار : 27 تیر 1397

  جزئیاتی از پرونده دو متهم به همسرکشی

روزنامه شرق: دو مرد که در پرونده های جداگانه همسرانشان را به قتل رسانده بودند، هر چند در جلسه رسیدگی ابراز ندامت کردند، اما با تقاضای اولیای دم برای قصاص روبرو شدند. 

در نخستین پرونده که در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد، مردی پس از 25 سال زندگی مشترک، همسر خود را به قتل رسانده بود. برطبق محتویات پرونده، این مرد که بازنشسته آموزش وپرورش است، با واردکردن ضربه چاقو به همسرش در منزل، او را به قتل رسانده و پس از آن خودش را به مأموران معرفی کرده بود. 

در ابتدای جلسه محاکمه، بعد از اینکه نماینده دادستان درخواست صدور حکم مجازات برای متهم را کرد، سه فرزند او در جایگاه قرار گرفتند تا به عنوان اولیای دم درخواست خود را مطرح کنند. دو پسر مقتول و متهم درخواست قصاص کردند، اما دخترش که به شدت هم گریه می کرد، اعلام کرد گذشت می کند. او گفت:من در وضعیت بدی هستم؛ یک طرف ماجرا مادرم و خونش است که ریخته شده و طرف دیگر پدرم است که خیلی دوستش دارم و نمی توانم درخواست مرگ برای او بکنم بنابراین گذشت می کنم. 

آنگاه متهم در جایگاه قرار گرفت. او که تمام مدت گریه می کرد، گفت:من و همسرم 25 سال با هم زندگی کردیم. من عاشق زنم بودم و از او سه فرزند دارم. ما زندگی خیلی خوبی با هم داشتیم تا اینکه زنم این اواخر در کلاس های روان شناسی شرکت می کرد و رفتارش عجیب شده بود. او به من خیلی بی تفاوت بود و مثل سابق به من توجه نمی کرد چندبار به این کار اعتراض کردم، اما توجهی نکرد. شب حادثه باز هم سر این موضوع با هم جروبحث کردیم.

او هیچ چیز نمی گفت و این مسئله من را عصبانی تر می کرد. من خیلی ناراحت بودم نتوانستم خودم را کنترل کنم، بنابراین به آشپزخانه رفتم، چاقو برداشتم و او را با چاقو زدم. من نمی خواستم همسرم را بکشم ولی کارهایم دست خودم نبود. در ادامه وکیل مدافع متهم در جایگاه قرار گرفت؛ او گفت:متهم همسرش را به قتل رسانده و در مراحل بازپرسی و دادگاه به این موضوع اعتراف کرد. 

اما باید توجه داشت او دچار بیماری روانی است و همان طور که فرزندانش هم مطلع اند، مدتی در بیمارستان روانی بستری بوده است. مسئله بی تفاوتی همسرش به او باعث خشمگین شدن و از دست دادن کنترل روانی این مرد شده است. متهم در زمان ارتکاب قتل هم داروی اعصاب استفاده می کرده است، به همین دلیل اعتراض خود را به بی تفاوتی همسرش، با خشم و چاقوکشی نشان داده است. بنابراین درخواست دارم با توجه به سابقه بیماری در متهم برای عملی که مرتکب شده است، رأی صادر شود. 

با پایان جلسه رسیدگی، هیئت قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند. در پرونده ای دیگر مرد جوانی که در دوران عقد همسرش را به قتل رسانده بود، محاکمه شد. در جلسه رسیدگی به اتهام این مرد که در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، ابتدا کیفرخواست علیه او خوانده شد. براساس کیفرخواست متهم پرونده که جوانی به نام پویاست، مهر سال گذشته دختر جوانی به نام مریم را که همسرش بود، به قتل رسانده است. 

پویا بعد از به قتل رساندن مریم جسد او را در روستایی در شهریار رها کرده بود. بعد از دستگیری متهم، او به قتل اعتراف کرد و علت آن را اختلافاتی که با همسرش داشت، عنوان کرد. بعد از اینکه کیفرخواست علیه متهم خوانده شد، پدرومادر مقتول در جایگاه حاضر شدند و درخواست صدور حکم قصاص کردند. 

آنها گفتند به هیچ وجه از خون فرزندشان نمی گذرند. پدر مریم گفت:من دو فرزند داشتم؛ مریم دانشجوی رادیولوژی بود و درسش خیلی خوب بود و می توانست زندگی موفقی داشته باشد، اما بعد از مرگ او شیرازه زندگی ما از بین رفت. پسرم که حالا تنها فرزند من است بعد از مرگ خواهرش مریض شده، به دلیل تزریق اشتباهی پزشکان حالا فلج شده و گوشه خانه افتاده است.  

اگر مریم زنده بود، می توانست کنار برادرش باشد و از او مراقبت کند، اما پویا جان دخترم را گرفت و ما را برای زندگی بی انگیزه کرد و حالا هم جوانی مریض در خانه داریم. من درخواست قصاص برای پویا دارم. در ادامه پویا در جایگاه قرار گرفت. او اتهام قتل را قبول کرد و گفت:همه می دانند من چقدر مریم را دوست داشتم و حاضر نبودم یک روز بدون او زندگی کنم. چهارماه بود که ما با هم عقد کرده بودیم و رابطه عاشقانه ای با هم داشتیم. مریم اصرار داشت ما هرچه زودتر به خانه خودمان برویم و جشن برگزار کنیم. 

من به او گفتم فعلا نمی توانیم چون قرار بود فردای آن روز به سربازی بروم و اینکه بخواهم در مدت کوتاهی مراسم عروسی بگیرم غیرممکن بود. سر این موضوع با هم جروبحث کردیم و من از شدت عصبانیت دستم را روی دهان او گذاشتم و فشار دادم که باعث مرگش شد. پس از فوت مریم نمی توانستم هیچ چیز را مثل قبل کنم؛ برای اینکه موضوع را پنهان کنم، تصمیم گرفتم جسدش را به شهریار ببرم و آنجا رها کنم. من از کرده خودم پشیمانم و درخواست بخشش دارم. با پایان گفته های متهم هیئت قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

انتهای پیام/م

جزئیات دادگاه دو متهم به همسرکشی

تقاضای قصاص برای دو متهم به همسرکشی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
فهد قاضی زاده

فهد قاضی زاده

پوشش انتخابات را خیلی عالی پوشش می دهید عالی عالیه خداقوت

پاسخ دادن 6 2
ماهان

ماهان

هرکی صلاحیت داره و دلسوز مردمه ایشالا، رئیس جمهور بشه، و حق به حق دار برسه، من فقط و فقط دلم میخاد یکی از برنامه های ریاست محترم جمهوری آینده این باشه که به فکر هزینه های سرسام آور زوجهای نابارور باشن و خدمات و داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه قرار بگیره، من خودم یکیشون هستم که چندساله تو حسرت داشتن بچه ام، بخدا هزینه ها بالاست، کو این بسته های حمایتی که قبلا میگفتن؟

پاسخ دادن 8 2
امين

امين

ان شاء الله كه تمام اونايى كه مشكل دارند برطرف بشه و همه صاحب فرزند نيكو بشن

پاسخ دادن 4 0
پرویز

پرویز

با سلام به مخاطبین محترم نظرم در مورد رئیس جمهور محترم آینده فقط و فقط اشتغال جوانان و مسکن تا این گزینه حل نشه مشکل مردم حل نمیشه کشور هم بدست و پشیبانی جوانان اداره میشه پس باید مشکل بیکاری جوانان حل بشه شعار نباشه بیکاری جوانان و مسکن حل بشه جرم و جنایت اعتیاد همه جا میشه کشور هم پشرفت میکنه وسلام

پاسخ دادن 0 0
سیدمهرداد

سیدمهرداد

مردم بخاطره این مملکت و زنده نگه داشتن آرمان های رهبری و خون شهدا هست که در عرصه انتخابات شرکت میکنن اون شخصی که برای ریاست جمهوری شرکت میکنید وعده تو خالی به مردم نده . مردم رو با وعده های پوچ از مملکتشون سرد نکنید . همین مردم هست که همیشه در صحنه حاضر هستن . پس با کلید های دروغین قفل بسته رو نمیتونید باز کنید

پاسخ دادن 1 4
پیمان قنبری عدیوی

پیمان قنبری عدیوی

باسلام خدمت همه ی هم وطنان عزیزم امیدوارم این عزیزی که رییس جمهورکشورمی شود به فکر رشداقتصادباشدوباسرمایه گذاری واشتغالزایی هم مشکل جوانان وهم مشکلات کشور رابهبود ببخشداین کشوراز تاریخیترین کشورهای جهان هست ودورانی که این کشور بودهیچ کشوری وجودنداشت امیدوارم درسیاستهای خارجی هم نام ایران سربلندشودوصلح دوستی وا تباطات خوبی باکشورهای صاحب قدرت ومبادلات داشته باشد باکمال تشکروتجدیداحترام

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف