همسر البغدادی

همسر ابوبکر البغدادی دستگیر شد + تصاویر

تاریخ انتشار : 16 آبان 1398کد مطلب : 11592زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس جمهور ترکیه از دستگیری همسر ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش خبر داد. خواهر و داماد ابوبکر البغدادی نیز دستگیر شدند که در ادامه تصاویر آنها را مشاهده می کنید.

دستگیری همسر ابوبکر بغدادی

باشگاه خبرنگاران:رئیس جمهور ترکیه از بازداشت همسر ابوبکر بغدادی، سرکرده سابق گروه تروریستی داعش که آمریکا ادعا می کند به قتل رسیده، خبر داد. 

به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد ترکیه، زن ابوبکر بغدادی، سرکرده سابق گروه تروریستی داعش را بازداشت کرده است. 

به تازگی یک مقام امنیتی ترکیه که نامش فاش نشده از دستگیری خواهر بزرگتر ابوبکر بغدادی، سرکرده سابق گروه تروریستی داعش در عملیاتی در نزدیکی شهر اعزاز در شمال غربی سوریه به دست نیروهای امنیتی ترک خبر داده بود. 

آسوشیتدپرس هم نوشته بود خواهر بغدادی به همراه همسر و 5 فرزند خود به صورت مخفیانه زندگی می کرد که هم اکنون تحت بازجویی نیرو های امنیتی ترکیه قرار دارند. 

پیش تر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز 27 اکتبر (پنجم آبان) اعلام کرد بغدادی در عملیات نیرو های آمریکایی در استان ادلب سوریه کشته شده است. او در یک سخنرانی تلویزیونی برخی از جزئیات این عملیات را فاش کرد و مدعی شد بغدادی پس از محاصره در یک تونل بن بست، با جلیقه انفجاری خود را منفجر کرد. ترامپ گفت «او مانند سگ مُرد». 

ترامپ ادعا کرد سرکرده داعش از مدت ها پیش از سوی پنتاگون تحت نظر بوده تا شرایط مناسب برای کشتن وی محیا شود. رئیس جمهور آمریکا همچنین از روسیه، عراق، سوریه و ترکیه بخاطر کمک هایشان در این عملیات تشکر کرد. 

این در حالی است که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با اعلام اینکه این کشور نمی تواند کشته شدن ابوبکر بغدادی را تایید کند، تاکید کرد گروه تروریستی داعش ساخته آمریکاست.

دستگیری خواهر و داماد ابوبکر البغدادی

تسنیم:مسئولان ترکیه می گویند که تصویر اول مربوط به همسر البغدادی، معروف به «اسماء فوزی محمد الکبیسی» است، ولی او خودش را به مقام های ترکیه به اسم «رانیا محمود» معرفی کرده است.

همسر ابوبکر البغدادی

تصویر دوم، «رسمیه عواد» خواهر 65 ساله ابوبکر البغدادی است که به همراه همسر و 5 فرزندش در نزدیکی شهر «اعزاز» سوریه در مجاورت مرز ترکیه بازداشت شده است.

خواهر البغدادی

 تصویر سوم، نیز همسر عواد است که نامش اعلام نشده است.

داماد ابوبکر البغدادی

انتهای پیام/م

دستگیری زن ، خواهر و داماد ابوبکر البغدادی سرکرده داعش + عکس

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
وبگردی