مازراتی
خودرو فوق العاده ی مازراتی مدل 2017 رونمایی شد که بسیاری از اولین ها را به خود اختصاص داده است مثلا اولین مازراتی است که از موتور جدید استفاده میکندو ...

معرفی مازراتی مدل 2017

تا کنون برندهای آلمانی تسلط خود را در ساخت سدان های سایز بزرگ به رخ جهان کشیده اند، اما به غیر از خودروهای آلمانی تعداد کمی جایگزین قانع کننده و حتی تحسین برانگیز دیگر در این بخش وجود دارد که شاید کمتر در نظر مشتریان قرار گیرد.یکی از این گزینه های جایگزین، قطعا مازراتی "کواتروپورته" نام دارد که به شکل چشمگیری برای سال 2017 ارتقاء یافته است.

 این سدان نسل ششم "کواتروپورته" محسوب می شود که تغییرات جدید آن روی مدل های 2014 اعمال شده است. این خودرو اولین مدل برند مازراتی است که از پلت فرم، و موتور جدیداستفاده می کند. موتور های جدید این خودرو توسط شرکت فراری ساخته می شوند.

مازراتی

مازراتی مدل 2017 رونمایی شد

خریداران و مشتریان مازراتی این روزها می توانند بین تریم های "گرن لوسو" و "گرن اسپورت مازراتی" که طراحی خارجی متمایز و تجهیزات داخلی منحصربه فرد به آن اضافه شده، یک گزینه مطلوب را انتخاب کنند.

مدل های" تریم" به یک موتور V6 کواتروپورته و مدل های استاندارد به یک مدل V8 مجهز شده اند. در آمریکا این خودرو در 3 مدل ارائه خواهد شد. مدل S این خودرو با سامانه حرکت چرخ های عقب، به یک موتور 3 لیتری V6 و دوقلوی توربو با قدرت تولید 404 اسب بخار مجهز شده است.

مدل S Q4 نیز به همین موتور مجهز شده اما قابلیت حرکت تمام چرخ را دارد. اما مدل GTS با قابلیت حرکت چرخ های عقب به یک پیشرانه 3.8 لیتری V8 دو قلوی توربو با قابلیت تولید 523 اسب بخار مجهز شده است. یک سامانه انتقال قدرت 8 سرعته خودکار نیز به صورت استاندارد روی این خودروها نصب می شود.

مازراتی

مازراتی مدل 2017 خود را معرفی کرد

 مدل های اسپورت کواتروپورته، از نمای خارجی خشن و تهاجمی تری برخوردارند و به چرخ های 21 اینچی مجهزاند. نمای خارجی این خودرو نیز از فیبرکربن تشکیل شده و قوس های شکل گرفته در آن، سبک و سیاق طراحی ایتالیایی را به رخ می کشند.

بیشترین میزان تغییر در طراحی خارجی در جلو پنجره این خودرو شکل گرفته است. استفاده از جلو پنجره مقعر با قفسه های عمودی، به جای طراحی محدب قبلی به کار رفته است. این جلو پنجره زیباتر از انواع SUV های "لوانته" مازراتی است. استفاده از قاب کرومی در این پنجره مشبک شکل و ظاهر اشرافی تری را به خودرو می بخشد. تغییر شکل سپرها در کنار جلو پنجره حدود 10 درصد به کاهش کشش آیرودینامیکی کمک می کند. تغییرات دیگر در آینه ها یا فضای جانبی چندان قابل توجه نیستند.

مازراتی

تصاویری از مازراتی 2017

اما مهمترین ارتقاء، در این خودرو در طراحی داخلی خلاصه می شود. ورژن جدید یک صفحه نمایشگر 8.4 اینچی مانند قبل در مرکز کنسول خودرو قرار می گیرد که امکان کنترل بسیاری از تجهیزات داخلی خودرو از طریق این صفحه نمایشگر وجود دارد. اتصال های اپل و اندروید از طریق این صفحه با خودرو نیز امکان پذیر است. دکمه های کنترل هوا و تهویه مطبوع نیز تغییر شکل داده اند و شکل معقول تری به خود گرفته اند.

در مدل خودروهای "گرن لوسو" آنچه که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، فضای داخلی خودرو است که در سطحی بالاتر از فضای لوکس و با استفاده از مواد منحصر به فرد، با حفظ روح و فضای سنتی ایتالیایی تغییر کرده است. استفاده از بهترین جنس پارچه های ابریشمی برای صندلی ها، آستر درها، صفحات آفتاب گیر از جمله این تغییرات هستند.

مازراتی

طراحی داخلی مازراتی 2017

 تنها ویژگی امنیت فعال در مدل قبلی مازراتی "کواتروپورته" شناسایی نقاط کور و هشداراحتمال وقوع تصادف بود. این در حالیست که جدیدترین مدل های کلاس S مرسدس و سری 7 به راحتی می توانند خود را برانند و در این راستا به خوبی مجهز شده اند.
مدل جدید مازراتی به یک مجموعه کمک راننده مانند کنترل کروز، هشدار دهنده حرکت بین خطوط ،هشدار دهنده احتمال برخورد با موانع و همچنین ترمزهای اضطراری خودکار مجهز شده است. این خودرو همچنین به دوربین های محیطی 360 درجه مجهز شده است.

رونمایی از لوکس ترین مازراتی مدل 2017

512
این مطلب مفید بود ؟120
برگرفته از عصر ایران -/ح
نظرات
وبگردی