نمناک سرگرمیدیدنی ها ظاهر کاملا متفاوت هندوانه و موز در زمان قدیم + تصاویر
هندوانه ، هندوانه در قدیم
شاید ظاهر ثابت میوه ها و صیفی جاتی در اطراف مان باعث میشود تا فکر کنیم که این ها از همان ابتدا به همین شکل بوده اند. در حالیکه با شواهد موجود برخی از آنان مانند موز و هندوانه و بادمجان ظاهری متفاوت با نمونه های امروزی داشته اند.
بازدید : 4,619 نفر

شکل اولیه هندوانه و موز و بادمجان  

برخی از میوه هایی که در اطراف خود می بینیم به ظاهر اولیه ای که در زمان قدیم داشته اند هیچ شباهتی نداشته و در گذر زمان بسیار تغییر کرده اند.به عبازتی قبل از اینکه بشر دست به کشت آنها بزند با چهره ای متفاوت رشد می کرده اند.

به عنوان نمونه در نقاشی جیوانی استانچی متعلق به قرن 17، هندوانه برش خورده ای دیده می شود که نسبت به هندوانه های مدرن بسیار متفاوت است. برش عرضی هندوانه ای که در نقاشی که در سال های 1645 تا 1672 خلق شده، دیده می شود، الگوهای مارپیچی در میان تقسیم بندی 6تایی مثلثی شکل دیده می شوند. اما به مرور زمان هندوانه ها به میوه هایی سرخ با درونی یکدست و آبدار تبدیل شدند. بسیاری براین باورند هندوانه ای که در نقاشی دیده می شود نرسیده و کال است، اما دانه های سیاهی که در نقاشی دیده می شوند، خلاف این تصور را ثابت می کند.

شکل میوه ها در گذشته

اولین موزها در جهان درحدود هفت هزار سال تا 10 هزار پیش در منطقه ای که امروز به نام پاپوآ گینه نو شناخته می شود، کشت شده اند. این میوه ها در جنوب شرق آسیا نیز رشد می کرده اند. موزهای مدرن حاصل کشت دو نوع موز وحشی موزا آکومیناتا و موزا بالبیزیانا هستند، میوه هایی سیب زمینی شکل با دانه هایی بزرگ و سخت. اما موزهای مدرن و خوشمزه امروزی به جز تفاوت در شکل، از دانه های کوچک تر طعم بهتر و مواد مغذی بیشتری برخوردارند.

شکل میوه ها در گذشته

بادمجان ها در طول تاریخ از تنوع شکل و رنگ زیادی برخوردار بوده اند، این گیاه در رنگ های سفید، بنفش، لاجوردی و زرد ویجود داشته است. تعدادی از بادمجان های اولیه در چین کشت داده می شدند. نمونه های اولیه این گیاه در منطقه ای که ساقه آن به گل ها متصل می شد دارای برآمدگی بودند. اما پرورش گزینشی باعث شده تا ساقه بادمجان حذف شده و ابعاد آن بزرگتر شود و به سبزی بنفش رنگی تبدیل شود که امروز در تمامی فروشگاه ها در اختیار خریداران قرار دارد.

شکل میوه ها در گذشته

ظاهر کاملا متفاوت هندوانه و موز در زمان قدیم + تصاویر

ظاهر کاملا متفاوت هندوانه و موز در زمان قدیم + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از خبرآنلاین-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف