نمناک اخبارورزشی گستاخی رئیس باشگاه النصر به هواداران پرسپولیس
هواداران پرسپولیس ، مدیرعامل باشگاه النصر عربستان
مدیرعامل باشگاه النصر عربستان در اظهارنظری، هواداران پرسپولیس را نژادپرست خواند و گفت در این راستا شکایتی را به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده است.

 تنها دو روز پس از پیروزی شیرین پرسپولیس در دیگ جوشان آزادی و در حالی که حضور یکصدهزار هوادار پرشور در این بازی هم رکورد حضور تماشاگر در این رقابت ها را شکست و هم شور و حال بی نظیری به این مسابقه دیدنی داد و حتی می توان آن را موجب بالا رفتن اعتبار مسابقات جام باشگاه های آسیا دانست، مدیر تیم النصر عربستان امروز با به کار بردن عبارت های توهین آمیزی این حضور یکصدهزار تماشاگر را «تروریسم ورزشی» خواند. 

پرنس فیصل ابن ترکی، رئیس باشگاه النصر عربستان ـ که تیمش در ورزشگاه آزادی مغلوب تیم نهم جدول رده بندی لیگ ایران شد ـ امروز و در یک برنامه تلویزیونی در توصیف بازی روز چهارشنبه دو تیم پرسپولیس و النصر از اصطلاح «تروریسم ورزشی» استفاده کرد. 
 
فیصل ابن ترکی
 
 
وی که در برنامه «فی المرمی» شبکه العربیه حاضر شده بود، در این باره گفت:«آنچه در تهران روبه روی خود می دیدیم، شرایطی بود که تنها عبارت تروریسم ورزشی آن را بیانگر است. ما در تهران با شعار های نژادپرستانه روبه رو شدیم. هنگامی که کاروانمان برای دو ساعت در فرودگاه بود، به ما اهانت های فراوانی شد. ما از AFC شکایت داریم که تضمین مناسبی به منظور آرامش بازیکنانمان نداد. ما شکایت داریم.» 
 
حرف های این مدیر عربستانی در حالی بیان می شود که ورزشگاه آزادی روز چهارشنبه، یکی از طلایی ترین روزهای خود را پشت سر گذاشت و شمار بالای تماشاگران این بازی، تعجب همگان را برانگیخت. کنفدراسیون فوتبال آسیا از زمان راه اندازی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، همواره مترصد ترغیب تماشاگران برای حضور در ورزشگاه ها بود و حضور تیم های ایرانی خصوصا تیم پرطرفدار پرسپولیس که شمار تماشاگرانش همواره عدد دست نیافتنی برای خیلی از تیم های آسیایی بوده، به معدل حضور تماشاگران این لیگ کمک شایانی می کند. بی شک حضور این تماشاگران هم در کسب این نتیجه برای پرسپولیسی ها تأثیرگذار بود و لابد همین هم موجب شده تا فیصل اینچنین از این مسأله برآشفته شود. 
 
اما آنچه در این میان عجیب است، اصلاحی است که وی برای توصیف جو ورزشگاه و شور و حال تماشاگران به کار برده و آن را تروریسم ورزشی خوانده است؛ عبارتی که علاوه بر آنکه نسبت به تماشاگران ایرانی توهین آمیز است، می تواند تبعات حقوقی هم برای وی داشته باشد. نهادهای منطقه ای و جهانی فوتبال سال هاست که یک سیاست کلی را سرلوحه کار خود قرار دادند و آن هم جدایی فوتبال از سیاست است. آنچه از سخنان فیصل برداشت می شود این است که می توان آن را یکی از مصادیق دخالت سیاست در ورزش دانست و بی شک این مسأله برای او تبعاتی خواهد داشت. 
 
البته مدیران و مسئولان ورزشی ما در سال های گذشته نشان دادند، متأسفانه توانایی چندانی برای احقاق حقوق ورزشی ما از مجاری بین المللی ندارند، ولی به نظر می رسد این گستاخی و توهین مدیر باشگاه النصر باید با جدیت بالایی از سوی مسئولان ورزشی کشورمان و باشگاه پرسپولیس پیگیری شود تا دیگر کسی به خود اجازه ندهد به تماشاگران پرشور فوتبال کشورمان چنین توهینی روا دارد. 
 
ضمن اینکه یادآوری این نکته هم خالی از لطف نیست، کسی فضای وزرشگاه آزادی را مصداق تروریسم ورزشی می خواند که تیمش را با لباس پلنگی کماندو ها و برای یک جور دهن کجی به میدان فرستاده بود.

اطلاعیه قائم مقام باشگاه پرسپولیس در مورد اظهارات النصری ها
به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، محمدحسین نژادفلاح در پی برتری پرسپولیس و  ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و برتری شیرین تیم محبوبمان پرسپولیس مقابل النصر عربستان سعودی بر خود واجب می دانم بار دیگر از حمایت های بی دریغ، پرشور، گسترده و تاریخی شما تقدیر و تشکر و تاکید می کنم اگر این حضور بالغ بر 100 هزار نفری و هشیارانه شما نبود شاید پرسپولیس هم امروز صدرنشین مطلق لیگ قهرمانان آسیا و بهترین تیم غرب آسیا تا پایان هفته چهارم نبود.
 
شما همانطور که در مصاحبه ها، اطلاعیه ها و فراخوان های بنده، باشگاه و بزرگان پرسپولیس تاکید کرده بودیم با درک حساسیت، اهمیت و سرنوشت ساز بودن نتیجه این دیدار به ورزشگاه  آزادی آمدید و با پرهیز از هرگونه شعار علیه تیم حریف و حفظ احترام تیم داوری و نمایندگان محترم کنفدراسیون فوتبال آسیا تا آخرین لحظه از تیم محبوبتان حمایت کرده و حماسه دیگری را خلق کردید. این حضور شما موجب شد تا دیدار پرسپولیس و النصر به پرتماشاگرترین دیدار تاریخ لیگ قهرمانان آسیا مبدل شود. شاید تیم حریف منتظر بروز برخی حواشی و شعارهای توهین آمیز بود و یا منتظر باخت تحقیرآمیز پرسپولیس با حضور 100 هزار تماشاگر، اما با تلاش و همت بازیکنان و حمایت هواداران نه تنها پرسپولیس برنده شد بلکه شما هواداران هم از هرگونه شعار علیه تیم رقیب خودداری کردید.
 
  جای تقدیر و تحسین دارد که این حضور بالغ بر 100 هزار نفری با هیچ حاشیه و اتفاق ناخوشایندی جز پرتاب 2 ترقه همراه نبود. شما به رغم برخی اقدامات تحریک آمیز اعضای تیم النصر و برخی گزارش های تند رسانه های سعودی هشیارانه از هرگونه واکنش پرهیز کرده و هیچ شعاری علیه تیم حریف سر نداده و ثابت کردید نه تنها پرطرفدارترین تیم آسیا بلکه بهترین تماشاگران دنیا هستید. شما ضمن رعایت مسائل اخلاقی و اصول حرفه ای فوتبال حامی تیم محبوبتان در شرایطی تقریبا بحرانی بودید. مرحبا به این وفاداری، حرفه ای گری و رفتارهای آگاهانه. دست تک تکتان را می بوسیم و شرمنده ایم که بسیاری از هواداران با پرشدن فضای استادیوم آزادی از تماشای بازی تیم محروم شده و با درهای بسته مواجه شدند.
 
در این میان باعث تاسف بسیار است که پس از اظهارات غیرواقعی سرمربی و برخی مسئولان تیم النصر مبنی بر میزبانی نامطلوب باشگاه پرسپولیس و برخی فرافکنی های دیگر می شنویم و می خوانیم که ظاهرا رئیس سعودی باشگاه النصر ضمن بیان مطالبی کذب درباره میزبانی پرسپولیس و فوتبال ایران اظهارات توهین آمیزی درباره هواداران با اخلاق، پرشور و با محبت پرسپولیس داشته است که از بیان واژه های مورد استفاده وی شرم داشته و پرهیز می کنیم. در این باره واجب می دانیم عنوان کنیم کاروان تیم فوتبال النصر با همکاری پلیس گذرنامه و مدیران و پرسنل محترم فرودگاه امام خمینی(ره) با در نظر گرفتن 2 گیت ویژه در اسرع  وقت و نهایت احترام امورات اداری و قانونی خود را پشت سر گذاشته و با اتوبوس VIP ، اسکورت پلیس و اتومبیل تشریفات عازم هتل پنج ستاره پارسیان آزادی شده و بهترین پذیرایی از آنها در این هتل انجام شد. همچنین با توجه به ورود دیرهنگام این تیم به ایران کنفرانس خبری سرمربی النصر به زمان دیگری موکول شد تا آنها دغدغه ای نداشته باشند و همین موضوع عاملی شد تا خبرنگاران محترم و زحمتکش ورزشی در دو مکان و دو زمان متفاوت به پوشش کنفرانس خبری مربیان دو تیم بپردازند.
 
زمان تمرینات این تیم به خاطر پرواز دیرهنگامشان تغییر یافت و به رغم اینکه طبق قوانین مکلف و موظف به پذیرایی از 29 عضو مهمان هستیم برای تمامی کاروان 45 نفره تیم النصر امکانات قائل شده و صراحتا مدعی هستیم بهترین پذیرایی را از آنها داشتیم کما اینکه بسیاری از مسئولان تیم النصر بارها از اقدامات باشگاه پرسپولیس تقدیر و تشکر کردند. حتی ظهر روز چهارشنبه و ساعاتی قبل از بازی برحسب تکلیف بنده ضیافت نهاری در هتل محل اقامت تیم مهمان با حضور مدیران باشگاه پرسپولیس و معاونین بنده و مسئولان تیم حریف برگزار شد و هدایایی هم به رسم یادبود به آنها دادیم تا اقداماتی که تیم عربستانی در ریاض برای ما در نظر گرفته بود را بهتر از خودشان جبران کرده و ثابت کنیم که تمامی اهداف و نگاه ما به این بازی کاملا ورزشی بوده و هست.
 
با این وجود وقتی برخی اقدامات تحریک آمیز آنها را می دیدم و می شنیدم مطمئن شدم که متاسفانه این تیم اهدافی غیر ورزشی را در سر می پروراند و به نوعی به دنبال تحریک تماشاگران پرسپولیس است اما بسیار خوشحالم که هواداران با درک شرایط و حرفه ای گری ترفند های تحریک آمیز تیم مقابل را با بی توجهی نسبت به این تیم و تشویق تیم محبوب خودشان خنثی کردند. واجب و لازم می دانم بگویم نماینده عالی رتبه سفارت عربستان و گروه همراهشان و همچنین مسئولان النصر که در جایگاه VVIP ورزشگاه آزادی نشسته بودند مراتب تقدیر و تشکر خود از میزبانی شایسته باشگاه پرسپولیس و رفتار حرفه ای و اخلاق مدارانه 100 هزار هوادار را به بنده اعلام داشته و آن قدر از شرایط موجود رضایت داشتند که حتی کارت ویزیت و شخصی بنده را دریافت کرده و حتی عکس هایی به یادگار با ما و آقای برانکو گرفتند. پس از بازی هم به هنگام خروج تیم النصر از استادیوم آزادی شخصا به اغلب اعضای این تیم خسته نباشید گفته و تاکید کردم فوتبال بازنده و برنده دارد و همان طور که ما در ریاض باختیم امروز توانستیم برنده باشیم و برای شما و تیمتان آرزوی موفقیت می کنم.
 
حتی نماینده باشگاه تا آخرین لحظه در کنار تیم النصر بود و آنها را در فرودگاه امام خمینی(ره) بدرقه کرد در حالی که ما پس از خروج از ریاض در جده و مکه مکرمه نماینده ای از تیم النصر را در کنار خود نداشتیم و با برخی مشکلات مواجه شدیم که اگر نماینده تیم النصر در کنار ما بود این مشکلات به راحتی حل و فصل می شد.
 
وظیفه خود دانستم با توجه به اظهارات غیرمسئولانه و کذب سرمربی و باشگاه النصر درباره نحوه میزبانی باشگاه پرسپولیس و رفتارهای اخلاق مدارانه هواداران ما تمامی مسائل را برای شما حاضران عزیز و رسانه های محترم تشریح کرده و در پایان بگویم اظهارات توهین آمیز، غیر ورزشی، غیراخلاقی و کذب رئیس باشگاه النصر نشان دهنده شخصیت وی است. این بی احترامی و اظهارات غیر ورزشی را بی پاسخ نگذاشته و از طریق بخش حقوقی باشگاه با طرح شکایت به کنفدراسیون فوتبال آسیا قاطعانه آن را پیگیری خواهم کرد و اجازه نخواهم داد به هواداران ما که رعایت مسائل اخلاقی را به رغم برخی اقدامات تحریک آمیز النصری ها در سرلوحه برنامه های خود در استادیوم قرار داده بودند جفا شود.تاکید می کنم ما وارد بازی های غیر ورزشی و بعضا سیاسی و نظامی گونه سعودی ها و النصری ها نخواهیم شد و با مراجعه به بخش حقوقی AFC حق باشگاه و پرتماشاگرترین تیم آسیا را با محکوم کردن النصری ها خواهیم گرفت.

گستاخی رئیس باشگاه النصر به هواداران پرسپولیس

گستاخی رئیس باشگاه النصر به هواداران پرسپولیس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 61
برگرفته از تابناک - /م
این مطلب مفید بود ؟ 56 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف