نمناک ورزشفوتبال چرا هوادار پرسپولیس از تماشای بازی با لخویا محروم شد
هوادار پرسپولیس ، محرومیت پرسپولیس
به گزارش فدراسیون فوتبال آسیا تیم پرسپولیس در بازی مقابل لخویا قطر از حضور هواداران محروم می باشد.
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1396

محرومیت هوادار پرسپولیس در بازی لخویا

محرومیت پرسپولیس، از حضور هوادار مقابل لخویا قطر در حالی از سوی مدیران این تیم به لابی عرب ها ارتباط داده می شود که AFCC یک هفته قبل سه تیم معروف آسیایی را هم به دلیل حمل بنر نژادپرستانه از دو بازی محروم کرده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حکمی انضباطی باشگاه پرسپولیس را به دلیل سوء رفتار هوادارانش در دیدار با الوحده امارات از هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا جریمه و محروم کرد تا این تیم در حساس ترین بازی خود در مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات از داشتن هوادارانش محروم شود.

البته دو سال پیش پرسپولیس حکمی تعلیقی را از AFC دریافت کرده بود که در صورت تکرار بی انضباطی از سوی هوادارانش جریمه و محروم خواهد شد که این اتفاق بعد از دو سال به وقوع پیوست.

این اتفاقی در حالی رخ داده که عده ای در ایران تصور می کنند که این لابی عرب ها بوده و باشگاه پرسپولیس به ناحق از داشتن هوادارانش محروم شده است.

 

هوادار پرسپولیس

پرسپولیس در بازی با لخویا از حضور هوادار محروم شد

 

این حکم صادر شده از AFC بدون شک هیچ ارتباطی به لابی عربها ندارد، چرا که هفته گذشته نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا سه تیم گوانگجو چین، کاوازاکی ژاپن و النجم لبنان را با جرایم به مراتب سنگین تری نقره داغ کرده است.

گوانگجو قهرمان دو دوره از سه دوره گذشته این مسابقات است که به دلیل حمل بنرهای نژاد پرستانه و رفتارهای نامناسب هوادارانش با تیم رقیب (ماده های 58 و 65 قانون انضباطی AFCC) توسط هوادارانش از دو بازی آینده از داشتن تماشاگر محروم شده و باید 22 هزار و 500 دلار هم پرداخت کند.

همچنین النجم لبنان و کاوازاکی فرونتال ژاپن هم به همین دلایل جریمه شدند که نماینده لبنان دو بازی به نماینده ژاپن و یک بازی از حضور تماشاگران محروم شدند.

با این آرای AFC مشخص می شود که پرسپولیسی ها نباید به دنبال توجیه این اتفاق باشند و هشدارهای این نهاد را برای سوء رفتار هوادارانش جدی بگیرد. اتفاقی که مهدی تاج چند ماه پیش نسبت به وقوع آن هشدار داده بود و گفته بود که هواداران اگر تجدید نظری در رفتارشان نداشته باشند با جریمه سنگین تری مواجه خواهند شد.

در ادامه سند جریمه سه تیم گوانگجو، النجم و کاوازاکی را مشاهده می کنید.

 

سند جریمه سه تیم گوانگجو، النجم و کاوازاکی:

 

هوادار پرسپولیس

پرسپولیس در بازی با لخویا از حضور هوادار محروم شد

چرا هوادار پرسپولیس از تماشای بازی با لخویا محروم شد

چرا هوادار پرسپولیس از تماشای بازی با لخویا محروم شد
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از افکارنیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف