نمناک اخبارحوادث آخرین اخبار از هواپیمای سقوط کرده در رامسر + عکس
سقوط هواپیما ، رامسر
جستجوها برای یافتن خلبان و سرنشین تبعه عربستان هواپیمای تفریحی سقوط کرده در حوالی رامسر بی نتیجه مانده و امدادگران با کمک دستگاه های فیلمبرداری از زیر آب جستجو را آغاز کرده اند.
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393
بازدید : 10,902 نفر

پنج روز از سقوط هواپیمای تک موتوره که از رامسر به سمت گیلان در حرکت بود، می گذرد اما جز پیدا شدن قطعاتی از هواپیما و یکی از لباس های خلبان، چیز دیگری یافت نشد. نوعروس عربستانی از زمانی که هواپیمای کوچک سقوط کرده است همچنان در باند فرودگاه رامسر نشسته و قرآن می خواند، زن و مرد عربستانی هر دو شیعه هستند و یک ماه از عروسی آنها گذشته است، تازه داماد عرب، 32 ساله و کارمند شهرداری است.
این روزهای ناتمام، همه امیدهای یک زندگی تازه را در هاله ای از غم و اندوه فرو برده است، خانواده خلبان نیز منتظر عزیز خود هستند تا شاید برای آخرین بار با او دیدار کنند. در روز سوم از تجسس ها عملیات سطحی امدادگران که شامل گشت های روی آب دریا بود با گستردگی زیاد انجام شد اما غیر از قطعه ای از چرخ های پرنده آهنی و لباس خلبان باتجربه هیچ اثری به دست نیامد و به همین دلیل بود که با درخواست زرودی مدیرکل بحران استانداری مازندران عملیات زیرسطحی از شب گذشته آغاز شد.
 

هواپیمای سقوط کرده

پیدا شدن قسمتی از هواپیمای سقوط کرده توریست عربستانی


گشت هوایی و گشت دریایی ادامه دارد. علاوه بر حضور مدیرکل مدیریت بحران و هلال احمر مازندران، کاردار عربستان نیز همراه چند تن از همراهانش در فرودگاه رامسر حضور دارند و خانواده عروس عربستانی نیز در حال عزیمت به رامسر هستند. پسر خلبان بازنشسته نیز همراه برادرش در فرودگاه با دلهره و اضطراب انتظار می کشد، همه حاضران تنها چشم به دریا دوخته اند. هیچ کس نمی داند آیا دریا قربانیانش را پس خواهد داد.
عملیات تجسس امدادگران و نیروهای گشت دریابانی و غواصان به روز پنجم کشیده شد. روز چهارم دریا طوفانی بود و امکان رفتن قایق ها به داخل قسمت های عمیق دریا وجود نداشت اما با وجود آن صندلی یکی از سرنشینان هواپیما در 13 کیلومتری رامسر در منطقه لشتو پیدا شد. حسین شعبان سروری، فرماندار رامسر گفت:«الان دیگر برای ما کاملاً مشخص شده که این هواپیما در محدوده پل چالکرود تا پل شیرود در محدوده شیرود سقوط کرده است.» او همچنین ادامه داد:«اینکه چرخ این هواپیما و کاپشن خلبان در دریای خزر در شهر شیرود پیدا شده این اطمینان را به کارشناسان دریانوردی داده که این هواپیما در دریا سقوط کرده است.»
فرماندار رامسر درباره اینکه از زمانی که این اطمینان حاصل شده چه تغییراتی در نوع جست وجوی تیم های امدادگر به وجود آمده، افزود:«از آن زمان همه تمرکز تیم های امدادگر اعزامی به مناطق همین منطقه محدود شده و جست وجو در جنگل ها و مناطق دیگر پایان یافته است.»  وی همچنین گفت:«جست و جوها در محدوده رامسر تا گیلان ادامه داشت. این در حالی است که از زمانی که این کاپشن پیدا شده جست وجو در محدوده گیلان متوقف شده و جست وجوی تمام تیم های هلال احمر، مدیریت بحران، دریانوردی و سایر گروه های اعزامی در همین محدوده متمرکز شده است.» فرماندار رامسر همچنین اظهار کرد:«این زوج عربستانی برای زیارت ابتدا به مشهد سپس به قم رفته بودند و پس از قم، رامسر را برای تفریح ماه عسل خود انتخاب کرده بودند.»
وی درباره شغل این مسافر عرب توضیح داد:«وی یکی از کارمندان بلدیه – شهرداری - عربستان بوده و برای ماه عسل با همسر خود به ایران آمده بود و در روز حادثه برای تفریح قصد گشت و گذار با هواپیمای تفریحی را داشت.»
شعبان سروری درباره سابقه این خلبان گفت:«برخلاف اخباری که در سایت ها منتشر کرده اند لازم است بگویم این خلبان بازنشسته نیروی دریایی بود و از خلبانان حرفه ای زمان جنگ به حساب می آمد». وی با بیان اینکه روز حادثه مه شدیدی در آسمان رامسر وجود داشته است، افزود:«مه شدید باعث شده بود دید خلبان مقدار زیادی کاهش یابد و دقیقاً پس از 10 دقیقه بعد از پرواز، ارتباط این هواپیما با برج مراقبت قطع شد.»
پسر خلبان گفت:پدرم از خلبانان با سابقه دوره جنگ بود، او خلبان c130 بود و 2900 روز به ارتش خدمت کرده است. وی افزود:پدرم روز قبل از وقوع حادثه هم با همین هواپیما پرواز کرده بود. او در گذشته چند وقتی برای این شرکت کار می کرد اما در دور جدید همکاری ها تازه دو روز بود که با شرکت قرارداد بسته بود. وی در حالی که بشدت نگران است، ادامه داد:پدرم جزو خلبانان ماهر بود و ساعت های پروازی زیادی را در مناطق عملیاتی داشت. رستم زرودی مدیر کل بحران استانداری مازندران نیز گفت:دستگاهی را که «سانور» نام دارد به منطقه آورده ایم. این دستگاه تا عمق 45 متری دریا را اسکن رنگی می کند، امیدواریم با وجود این دستگاه بتوانیم محل سقوط و آثار هواپیما را ردیابی کنیم. بنا بر آخرین خبر، نوک هواپیما، بال و روکش بدنه هواپیما نیز در حد فاصل چالوک رود و شیرود پیدا شده است و تجسس ها در مه غلیظ و موج 2متری دریا ادامه دارد.

آخرین اخبار از هواپیمای سقوط کرده در رامسر + عکس

آخرین اخبار از هواپیمای سقوط کرده در رامسر + عکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 47
برگرفته از ایران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 43 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف