نمناک سبک زندگیخانه داری آسانترین ترفندها برای تمیز کردن عالی هود آشپزخانه
هود آشپزخانه ، پاک کردن چربی ها
هود آشپزخانه یکی ازچیزهایی است که باید مدام آن ها را تمیز کنید تا کیفیت و کارآیی شان حفظ شود، اما خیلی ها فکر می کنند که انجام این کار خیلی سخت است و از آن فرار می کنند، پس با ما همراه باشید .

بهترین ترفندها برای پاک کردن هود آشپزخانه

تمیز نگه داشتن آشپزخانه و وسایل آن به دلایل بهداشتی اهمیت زیادی دارد زیرا بیماری های زیادی از طریق وسایل موجود در آشپزخانه به فرد منتقل می شود. یکی از این وسایل که بوی دود، رطوبت و چربی اضافه را هنگام پخت غذا جذب می کند، هود روی گاز است که باید برای جلوگیری از رشد کپک ها و باکتری ها به پاکسازی مداوم آن بپردازیم اما آیا شما با بهترین روش برای پاک کردن هود آشپزخانه آشنا هستید؟

آسان ترین روش ها برای تمیز کردن هود آشپزخانه

مواد روغنی که روی بدنه مکنده دود یا هودهای آشپزخانه می نشیند گاهی اوقات آن قدر چسبنده است که به قول معروف :آدم را از کت و کول می اندازد! با خواندن ادامه مطلب می توانید زحمت خودتان را برای پاک کردن چربی ها از سطح این مکنده های دود کم کنید .
در بیشتر مواقع مواد چرب و چسبناک روی هود حتی با مایع ظرفشویی هم پاک نمی شوند. از سوی دیگر به کار بردن اسکاچهای زبر ممکن است خط و خشهایی روی بدنه هودهای استیل بیندازد که با این کار در واقع کثیفی جای خود را به زشتی و خرابی داده است. چه باید کرد؟

هود آشپزخانه

بهترین روش برای تمیز کردن هود آشپزخانه چیست

1 - یکی از راه های مناسب برای پاک کردن هود استفاده از محلول های گاز پاک کن است. این محلول ها در فروشگاه ها و حتی بقالیهای محل هم در دسترس است. به جای زحمت زیادی، یکی از این محلول ها بخرید و با خواندن راهنمای آن هود آشپزخانه خود را پاک کنید .
2 – استفاده از پودر ماشین لباس شویی هم کارآمد است. برخی پودرهای مخصوص شست و شوی لباس با ماشین، موادی دارند که چربی را راحت تر در خود حل کرده، کار شما را آسان می کنند .
3 – موادی به نام تترا نیز موجود است که برای پاک کردن شیشه یا بدنه استیل هود کارآمد است. فقط باید یادتان بماند که از این مواد برای هودهایی با بدنه پلاستیکی استفاده نکنید .
در هر سه روش، دستکش را فراموش نکنید و اگر از اسکاچ استفاده کنید ولی دقت کنید که بافت آن زبر نباشد. اسکاچهای نرم برای این کار مناسب ترند. پس از پاک شدن مواد نیز چند بار با دستمال مرطوب مواد شیمیایی پاک کننده را بزدایید تا بو یا لمس باقیمانده آن ها باعث اذیتتان نشود .
به خاطر بسپارید هودهای آشپزخانه معمولا دو نوع فیلتر دارند :الیاف و فلزی. طبق توصیه اغلب هودسازان، هر چند گاه فیلتر الیافی هود را نیز باید تعویض کرد. این الیاف معمولا از جنسی شبیه به پنبه مصنوعی هستند و شستن آن ها از آنجا که باعث تغییر شکل و در نتیجه از دست دادن خاصیتشان می شود کاری بی حاصل است و حتما باید تعویض شوند. نوع مشبک فلزی را می توان با همان مواد پاک کرد .

روش تمیز کردن فیلترهود آشپزخانه در کمترین زمان

فیلتر هودها یکی از آن چیزهایی است که باید مدام آن ها را تمیز کنید تا کیفیت و کارآیی شان حفظ شود، اما خیلی ها فکر می کنند که انجام این کار خیلی سخت است و از آن فرار می کنند، پس با ما همراه باشید .

هود آشپزخانه

چگونه هود آشپزخانه را تمیز کنیم

وسایل مورد نیاز :
فیلتر های هود چربی گرفته
محلول ضدعفونی کننده
ظرف عمیق
کیسه پلاستیکی

مراحل تمیز کردن هود آشپزخانه :
ابتدا فیلترها را از هود جدا کنید، آن ها را داخل ظرف گودی که در نظر گرفته اید قرار دهید، محلول ضد عفونی کننده را داخل ظرف بریزید تا روی فیلترها را بپوشاند، سپس ظرف را داخل کیسه پلاستیکی قرار دهید و بگذارید تا 1 ساعت همان جا بماند، سپس فیلترها را از ظرف خارج کنید و با آب بشویید .

بهترین و ساده ترین روش ها برای تمیز کردن هود آشپزخانه

آسانترین ترفندها برای تمیز کردن عالی هود آشپزخانه
: امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از جام جم سرا ، چیدانه / ف
این مطلب مفید بود ؟
5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف