نمناک اخبارسیاست هویت سرکردگان تروریست جبهه النصره فاش شد + تصاویر
سرکردگان تروریست ، سرکردگان تروریست
گروه تروریستی جبهة النصرة پس از مدتها در یک برنامه تلویزیونی گرهی از مهمترین سرکردگان تروریستی این گروه را که تا به حال ناشناخته بودند معرفی کرد.
تاریخ انتشار : 2 فروردین 1395

جبهه النصره از سرکردگان تروریست خود رونمایی کرد

گروه تروریستی جبهة النصرة با پخش تصاویر برخی دیگر از سرکردگان خود، هویت آن ها را که سال ها نامشخص مانده بود، فاش کرد.موسسه المناره البیضاء ابزار رسانه ای گروه تکفیری جبهة النصرة روز گذشته حلقه دوم فیلمی تحت عنوان «ورثه المجد» را پخش و برخی از سرکردگان مجهول الهویه این گروه را معرفی کرد.

ابوعبدالله الشامی

«عبدالرحیم عطون» شهروند سوری نام واقعی «ابوعبدالله الشامی» است که در نیمه های سال 2014 به عنوان رئیس کمیته ای تعیین شد که سخنگونی گروه جبهة النصرة است.وی معروف است که صدای برخی سرکردگان النصرة مانند «ابوماریا القحطانی»، «ابوحسن الکویتی» و «سلطان العطوی ابواللیث» را خاموش کرده است. 

سرکردگان تروریست جبهه النصر

 ابوالفرج المصری

«احمد سلامه مبروک» تبعه مصر هم نام واقعی «ابوالفرج المصری» و از دوستان نزدیک «ایمن الظواهری» سرکرده کنونی القاعده و دارای تجارب جنگی زیادی است.وی بعد از خروج از زندان در مصر، سال 1988 برای دیدن الظواهری به افغانستان رفته و سال 1998 در جمهوری آذربایجان بازداشت و به مصر بازگردانده شده است.هنوز مشخص نیست که او چگونه از زندانی در مصر آزاد و به سوریه رفته است.

 سرکردگان تروریست جبهه النصر

 ابومالک التلی

«جمال زینیه» دارای تابعیت سوریه نام واقعی «ابومالک التلی» و یا «ابومالک الشامی» سرکرده جبهة النصرة در منطقه قلمون غربی است و برای نخستین بار هویت واقعی او فاش می شود.

اگرچه این اقدام جبهة النصرة در پنجمین سالگرد بحران سوریه سئوالات زیادی را ایجاد کرده است، اما برخی معتقدند این گروه برای اینکه بتوانند در فضای بسیار تنگ ایجاد شده برای آن ها در سطوح مردمی و گروه های مسلح، تنفس کند مبادرت به پخش تصاویر برخی از سرکردگان خود کرده و مقداری از لاک امنیتی خارج شده است.پیام روشن دیگر این اقدام جبهة النصرة این است که بگوید اگر چه به عناصر سوری خود تکیه دارد اما عناصر خارجی هم در آن فعال هستند. 

سرکردگان تروریست

 عناصر تروریستی جبهة النصرة از آغاز بحران سوریه جنایت های بسیاری را علیه مردم مرتکب شده و شمار قابل توجهی از شهروندان را ربوده و هزاران تن را اعدام کردند.

هویت سرکردگان تروریست جبهه النصره فاش شد + تصاویر

هویت سرکردگان تروریست جبهه النصره فاش شد + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از ابنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف