هکرها در واتس آپ
هکرها اخیرا با استفاده از ترفندی که شاید از نظر شما کاری محال است، توانسته اند لینک های مخرب را در این پیام رسان منتشر کنند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کمین هکر ها در واتس آپ

واتس آپ یکی از محبوب ترین و بهترین برنامه های مجازی است که این روزها میلیون ها کاربر از سرتاسر جهان دارد و می توانید از آن به عنوان یک پیام رسان همه کاره استفاده کنید که از مهم ترین و اصلی ترین آنها می توان به امنیت بالا، ارسال عکس، موسیقی، ویدیو و... اشاره کرد که طبیعتا می توانند نیاز روزمره هر یک از ما را برطرف کند.

اما هکرها در هر زمینه حضور فعال دارند و به نحو و شیوه های مختلف از اطلاعات گوشی شما از جمله پیام هایتان در واتس اپ قصد سوء استفاده دارند و از آنجاییکه واتس آپ امنیت بالایی دارد و هر هکری توانایی هک و دسترسی یافتن به اطلاعات کاربران دیگر را ندارد، از روش های متنوعی در قالب یک پیغام ساده اما بسیار مخرب استفاده می کنند.

ساده ترین روشی که اکثر هکرها از آن استفاده می کنند، استفاده از یک پیام هشدار آمیز به شما است که به شما خطر احتمال هک شدن را می دهد. دقیقا در انتهای همان پیغام، لینکی را یا چسبیده به متن و یا بصورت Url و یا در پشت یک استیکر جای میدهد و به شما می گوید اگر قصد هک نشدن دارید و می خواهید امنیت شما بیشتر و بیشتر شود، بر روی این لینک کلیک کنید و همچنین برای سایر دوستان خودتان نیز ارسال کنید.

خطر واتساپ

توجه : این نوع پیغام ها هیچ تضمینی ندارند و یک نوع لینک مخرب را که شما با کلیک کردن بر روی آن، راه های هک شدن حسابتان را برای آنها می کنید. از این رو به هیچ وجه در محیط واتساپ، بر روی هیچ لینکی کلیک نکنید. مگر اینکه لینک از یک منبع معتبر باشد که اگر کمی بهتر به لینک بنگرید، قطع یقین می توانید نام سایت ( نام دامنه سایت ) را به خوبی تشخیص دهید. 

جالب است بدانید که این یکی از راه های پر خطر هک واتساپ توسط هکرهای منفعت طلب و آسیب رسان به شما می باشد. از این رو برای جلوگیری از هک واتساپ بهتر است بر روی لینک های این چنینی کلیک نکنید. همچنین فراموش نکنید که اگر قرار به بروز اتفاقی باشد، اعلامیه ای توسط خود برنامه دریافت خواهید کرد و به هر خبری نباید اعتنا کنید. برای دنبال کردن خبرهای مهم حتما و حتما باید از سایت معتبر اقدام کنید.

مراقب ترفند هکرها در واتس آپ باشید!

4.418
این مطلب مفید بود ؟162
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : واتس آپ هک
وبگردی