نمناک فرهنگ و هنرچهره ها ماجرای بخشیده شدن هکر ماه عسل به کجا رسید؟!
ماه عسل ، هکر ماه عسل
معاون اجتماعی پلیس فتا این نوید را به همه مخاطبان ماه عسل داد که در اسرع وقت تصمیم امیدوارکننده ای در رابطه با شایان گرفته خواهد شود.
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1396

شایان هکر ماه عسل سر از زندان درآورد

بعد از حضور شایان پسر هکر 20 ساله ای که استعدادهایش را در راه نادرست به کار گرفته بود پلیس فتا با درخواست های زیاد مردم برای بخشیدن این جوان مواجه شد. شایان که به 8 سال زندان محکوم شده بود با موافقت پلیس فتا در حال گذراندن یک سال محکومیت خود به زندان است و به نظر میرسدخبرهای خوشی برای این جوان با استعداد در راه باشد.

سال گذشته بود که احسان علیخانی در برنامه ماه عسل میزبان یک «هکر» جوان شد که به خاطر جرائم مجازی اش محکوم به هشت سال حبس شده بود.

شایان 20 ساله در برنامه ماه عسل در جمله ای جالب درباره اشتباهاتی که کرده گفته بود که نیوتون زیر درخت خوابید و با کنجکاوی برای افتادن یک سیب، جهان را تغییر داد، بعضی ها به خاطر کنجکاوی مواد مصرف می کنند. من هم تنها در ابتدای کار کنجکاوی داشتم و اشتباهاتم از همین کنجکاوی ها آغاز شد.

درخواست عفو برای شایان پسر هکر ماه عسل

پس از پخش این برنامه، کاربران اینترنتی در فضای مجازی با تشکیل کمپین های متعدد و درخواست های بسیار از پلیس فتا خواستند تا عفو یا تخفیفی در پرونده این جوان صورت بگیرد تا او 8 سال برای سپری کردن محکومیتش در جوانی به زندان نرود.

در همین راستا سرهنگ علی خلیلی، معاون اجتماعی پلیس فتا ساعاتی بعد از پخش برنامه ماه عسل درباره شایان گفت:در همان دقایق ابتدایی ما شاهد 25 هزار کامنتی بودیم که به همین درخواست اشاره کرده بودند. بالاخره موضوعی در این میان مطرح است این است که شایان جزو جوانانی است که استعدادهای خیلی خوبی دارد. او بدون اینکه تحصیلات عالیه داشته باشد و با یک مدرک دیپلم توانسته این کارها را بکند و می شود که از او و استعدادهایش به شکل دیگری استفاده کرد.

هکر ماه عسل

شایان پسر 20 ساله ای که به عنوان هکر در ماه عسل حاضر شد

وی افزود:به نظر من او می تواند به پلیس کمک کند و می تواند در این زمینه نقش موثری در جامعه داشته باشد.

معاون اجتماعی پلیس فتا در پایان این نوید را به همه مخاطبان «ماه عسل» داد که در اسرع وقت با سردار جلسه ای برگزار و درباره این مسئله صحبت شود تا تصمیم امیدوارکننده ای در رابطه با شایان گرفته شود.

ظاهراً با درخواست عفو و تخفیف محازات شایان از سوی کاربران فضای مجازی موافقت شده است، چرا که بر اساس اطلاعات شایان به دلیل کلاهبرداری به تحمل یک سال حبس و پرداخت 20 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده و هم اکنون برای تحمل کیفر یک ساله اش در زندان به سر می برد.

 

ماجرای بخشیده شدن هکر ماه عسل به کجا رسید؟!

ماجرای بخشیده شدن هکر ماه عسل به کجا رسید؟!
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 20
برگرفته از خبرگزاری فارس / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 18 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف