نمناک اخبارعلمی جزئیات باج گیری یک میلیون دلاری هکرها
شرکت نایانا اعلام کرده که در پی آلودگی سرورهایش به باج افزار، مبلغی معادل 1 میلیون دلار به صورت بیت کوین در ازای بازگردانی اطلاعات و فایل های رمزگذاری شده، به هکرها پرداخت نموده است.
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1397

ایسنا : شرکت Nayana (نایانا) که ارائه دهنده خدمات میزبانی وب در کشور کره جنوبی است، اعلام کرده که در پی آلودگی سرورهایش به باج افزار، مبلغی معادل 1 میلیون دلار به صورت بیت کوین در ازای بازگردانی اطلاعات و فایل های رمزگذاری شده، به هکرها پرداخت نموده است.

به نظر می رسد که این شرکت اخیرا، متوجه آلودگی سرورها به باج افزار شده باشد. همچنین دو روز پس از تاریخ مذکور این شرکت وقوع این اتفاق را بر روی سایت خود گزارش کرده است.

مدیرعامل شرکت کره ای نایانا در مصاحبه ای با تأیید این خبر اعلام کرده که بیش از 153 سرور لینوکس این شرکت به دلیل حمله باج افزاری تحت تأثیر قرار گرفته اند و در حال حاضر اطلاعات بیش از 3400 مشتری این شرکت توسط باج افزاری به نام Erebus مورد حمله قرار گرفته و مشابه الگوی سایر باج افزارها، با کدگذاری شدن فایل ها تقاضای پرداخت مبلغی به صورت بیت کوین از شرکت شده است.

پس از تماس مدیران این شرکت با هکرها، آن ها با پرداخت 397.6 بیت کوین معادل 1 میلیون دلار برای آزادسازی فایل ها موافقت کرده بودند. ظاهراً در اولین تماس این شرکت با هکرها آن ها درخواست مبلغی تقریباً دو برابر این مقدار به ارزش 550 بیت کوین معادل 1.62 میلیون دلار را داشتند اما "چیل هانگ" مدیرعامل نایانا، اعلام کرد که پرداخت این مبلغ به معنی ورشکستگی کامل آنها خواهد بود. اما ظاهراً پس از دو روز مذاکره با آنها، شرکت نایانا موفق به کاهش مبلغ باج به 1 میلیون دلار و قسط بندی پرداخت آن در سه مرحله شده است.

سپس، این شرکت از پرداخت دو قسط از باج 1 میلیون دلاری خبر داد؛ همچنین این شرکت اعلام کرد که فرآیند رمزگشایی فایل ها با توجه به حجم بالای آن ها ممکن است تا 10 روز ادامه یابد.

در مقابل موارد گفته شده، در سال 2016 نیز باج افزاری با همین نام دستگاه های با سیستم عامل Windows را هدف قرار داده بود. حال آنکه نمونه شناسایی شده بر روی سرورهای نایانا تنها کامپیوترهای با سیستم عامل Linux را هدف قرار می دهد. در عین حال، هنوز مشخص نیست که هر دو نسخه این باج افزارها توسط یک فرد یا گروه نوشته شده باشد. / انتهای پیام / ص

جزئیات باج گیری یک میلیون دلاری هکرها

جزئیات باج گیری یک میلیون دلاری هکرها
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف