نمناک اخباراقتصاد اطلاعات مالی 143 میلیون نفر هک شد!
هک ، هک بزرگ
هکرها به سیستم های رایانه ای آژانس اعتباری اکویفاکس Equifax در آمریکا حمله کرده و اطلاعات 143 میلیون مشتری آمریکایی و تعدادی از ساکنان انگلیس و کانادا را هک کرده اند.
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1396

هک اطلاعات 143 میلیون آمریکایی

آژانس اعتباری «اکویفاکس/ Equifax» در آمریکا اعلام کرد:هکرها به سیستم های رایانه ای آن حمله کرده و اطلاعات 143 میلیون مشتری آمریکایی و تعدادی از ساکنان انگلیس و کانادا را هک کرده اند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛ این شرکت که از اطلاعات مالی مشتریان حفاظت می کند، در بیانیه ای اعلام کرد که روز 29 ژوئیه (7 مرداد) متوجه نفوذ هکرها شد و با کمک یک شرکت مستقل امنیت سایبری فورا «وارد عمل شد» تا میزان تاثیر این حمله را بررسی کند.
 
در بیانیه آمده است که هکرها تلاش کردند «به فایل های خاصی» دسترسی پیدا کنند.
 
بانک
 
براساس تحقیقات شرکت، این دسترسی غیرمجاز از اواسط ماه می شروع شده و در طول ماه ژوئیه ادامه داشت.
 
اکویفاکس گفته که هکرها به اسامی، شماره بیمه اجتماعی، تاریخ تولد، آدرس و در برخی موارد به شمار گواهینامه افراد دسترسی پیدا کرده اند که احتمالا آنها را در معرض دزدی از هویتشان قرار می دهد.
 
اکویفاکس گفته با مقامات انگلیسی و کانادایی برای برداشتن گام های مناسب بعدی همکاری می کند.
 
'ریچارد اسمیت' مدیر اجرایی اکویفاکس بابت این مساله از مشتریان عذرخواهی کرد.
 

سال گذشته نیز شرکت یاهو اعلام کرد که هدف دو حمله سایبری جداگانه قرار گرفته و هکرها به اطلاعات یک میلیارد حساب اینترنتی این شرکت دست پیدا کرده اند.

اطلاعات مالی 143 میلیون نفر هک شد!

اطلاعات مالی 143 میلیون نفر هک شد!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایرنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف