نمناک اخبارسیاست هیلاری کلینتون 2 روز مانده به انتخابات تبرئه شد
هیلاری کلینتون ، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
پلیس فدرال آمریکا هیلاری کلینتون ، نامزد ریاست جمهوری این کشور را از اتهامات وارده مبرا دانست و جزئیات بررسی ها را منتشر کرد.
تاریخ انتشار : 17 آبان 1395

هیلاری کلینتون تبرعه شد و بورس آمریکا نجات یافت

«پلیس فدرال آمریکا»- اِف بی آی- دو روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با مبرا دانستن «هیلاری کلینتون» از اتهامات کیفری وارده، رقابت تنگاتنگ یک هفته اخیر میان این دو نامزد انتخاباتی را وارد مرحله جدیدی کرد.
لازم به ذکر است که این اتهامات به دلیل استفاده هیلاری کلینتون- وزیر خارجه وقت آمریکا- از یک سرور رایانامه شخصی برای انجام مکاتبات دولتی، علیه وی مطرح شد.
«جیمز کومی» رئیس اِف بی آی در نامه ای خطاب به کنگره آمریکا اعلام کرد که آژانس متبوع وی سری جدید رایانامه های کشف شده را «بی وقفه» مورد بررسی قرار دادند و در نهایت، دلیل و مدرکی برای طرح اتهام کیفری علیه هیلاری کلینتون نیافتند.
در این نامه آمده است:«طی این فرآیند، تمام مکاتباتی که هیلاری کلینتون در زمان تصدی پست وزارت امور خارجه دریافت و یا ارسال کرده بود، مورد بررسی قرار گرفت. ما [در نهایت] به همان نتیجه ای رسیدیم که پیشتر در ماه ژوئیه اعلام کرده بودیم».
یک منبع موثق به خبرگزاری رویترز گفت که بنابر تصمیم جدید، تحقیقات اِف بی آی در خصوص رایانامه های هیلاری کلینتون خاتمه می یابد.
گفتنی است که یک هفته پیش، رئیس اِف بی آی به کنگره آمریکا اطلاع داد که به مجموعه ای جدید از رایانامه های هیلاری کلینتون دست یافته است. اندکی پس از انتشار این خبر، رقابت دو نامزد برای ورود به کاخ سفید با غوغا و جنجال فراوانی همراه شد و برتری نامزد دموکرات بر رقیب جمهوریخواه خود به تدریج رو به نقصان گذاشت.
اکنون به رغم انتشار این خبر، جمهوریخواهان همچنان به انتقادات تند خود علیه کلینتون ادامه می دهند.
گفتنی است که بعد از اعلام خبر مزبور از سوی اِف بی آی، شاخص معاملات آتی سهام آمریکا بیش از یک درصد افزایش یافت که این امر نشان می دهد بازار بورس نیویورک در آستانه پایان دادن به طولانی ترین روند نزولی خود طی سه دهه گذشته است. ارزش دلار آمریکا نیز در مقابل ین ژاپن، یورو و فرانک سوئیس با یک افزایش ناگهانی همراه بود.

هیلاری کلینتون 2 روز مانده به انتخابات تبرئه شد

هیلاری کلینتون 2 روز مانده به انتخابات تبرئه شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف