نمناک اخباراقتصاد آغاز مجدد واردات خودروهای معلولان
خودرو معلولان ، معلولین
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان از سرگیری ورود خودرو های معلولان که متوفق شده بود با رفع ایرادات طرح قبلی خبر داد.
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1394

علی همت محمودنژاد به برگزاری جلسه ای در مورد ورود خودرو معلولان در وزارت رفاه اشاره کرد و گفت:در جلسه ای که با حضور سازمان های مردم نهاد معلولان، بهزیستی، وزارت رفاه و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد مقرر گردید تا ایرادات طرح ورود خودروهای وارداتی معلولان هر چه سریع تر رفع و این افراد که از شرایط لازم برخوردارند بتوانند خودروی خارجی وارد کنند.

وی به یکی دیگر از مصوبات این جلسه اشاره کرد و گفت:در جلسات آینده برای تولید خودروهای داخلی متناسب با شرایط جسمی معلولان با شرکت های داخلی خودروسازی جلساتی برگزار و نسبت به این موضوع اقدام می شود.

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان نیز در این جلسه اظهار داشت:امیدواریم اشکالات طرح ورود خودروهای خارجی معلولان برطرف شود و هر چه سریع تر به مرحله اجرا رسد و همچنین دولت مصوبه ای را برای معلولانی که توانایی ورود خودروهای خارجی شخصی را دارند، تدوین و این موضوع را آزادسازی کند.

محمودنژاد ضمن انتقاد از سوداگری و سوءاستفاده افراد دلال خودروی معلولان، گفت:تمام سازوکار لازم برای جلوگیری از سوءاستفاده این افراد باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه مصوبه دولت برای ورود 4 هزار و 700 دستگاه خودروی خارجی معلولان باید اجرایی شود، گفت:شرکت های خودروسازی نسبت به مناسب سازی خودروهای داخلی معلولان که شامل نصب گیربکس اتومات، هندکنسول، بالابر و ویلچر، آیینه مخصوص افراد دارای مشکلات چشمی و ... اقدام نمایند.

محمودنژاد با تاکید بر اینکه هزینه مازاد مناسب سازی خودروی معلولان را بهزیستی تقبل کند، گفت:از نهادهای مسئول درخواست می کنیم تا با تشکیل کمیته ای نسبت به شناسایی دلالان خودروهای وارداتی معلولان و سوء استفاده کنندگان اقدام کنند.

وی گفت:توانایی مالی معلولان برای ورود خودرو یکی از ویژگی هایی خواهد بود که ازاین پس به دقت موردتوجه قرار می گیرد.

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان به سوءاستفاده از پلاک خودروی ویژه معلولان نیز اشاره کرد و گفت:یکی از چالش هایی که در حال حاضر معلولان با آن روبرو هستند، سوءاستفاده از پلاک خودروی ویژه آنهاست، به همین دلیل از راهنمایی و رانندگی و سازمان بهزیستی درخواست می کنیم تا با تشکیل کمیته ای نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

آغاز مجدد واردات خودروهای معلولان

آغاز مجدد واردات خودروهای معلولان
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 22
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 16 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف