نمناک ورزشوالیبال بازی والیبال ایران و چین در مقدماتی المپیک 2016 + فیلم
تيم ملي واليبال ايران ، تیم ملی والیبال ایران عکس
نتایج و جزئیات والیبال تیم ملی ایران و چین و همچنین خبر های جدید درباره والیبال ایران را در این مطلب پیدا کنید.
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1395

 همه چیز درباره والیبال ایران وچین

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت های انتخابی المپیک از ساعت 8:15 در سالن متروپلیتن برابر چین قرار گرفت و توانست با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 26 بر 24 ، 22 بر 25، 25 بر 22 ، 25 بر 17 و 18 بر 16 حریف خود را شکست دهد تا در یک قدمی حضور در المپیک قرار بگیرد.

تیم ملی والیبال ایران

تصاویر تیم ملی والیبال ایران

ایران و چین برای سومین مرتبه در رقابت های انتخابی المپیک مقابل یکدیگر ظاهر شدند؛ چین تنها در اولین دوره انتخابی المپیک 2004 موفق شد ایران را 3 بر یک شکست دهد. چین در اولین مسابقه برابر فرانسه 3 بر یک مغلوب شد و در دو مسابقه برابر ژاپن و ونزوئلا پیروز شد و روز گذشته در ست پنجم از لهستان شکست خورده بود.

پیش از آغاز این مسابقه دای (شماره 14) و ژنگ چن (شماره 4) از ابتدای رقابت های انتخابی المپیک به ترتیب 46 و 45 امتیاز برای تیم ملی چین به دست آوردند و در صدر امتیازآورترین های تیمشان قرار داشتند.

تیم ملی والیبال ایران

بازی والیبال ایرا و چین

* ست اول؛ 26 بر 24 به سود ایران

سعید معروف، سید محمد موسوی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی،میلاد عبادی پور و فرهاد ظریف تریک ایران را در شروع این مسابقه تشکیل می دادند. در مقابل سرخ پوشان ایران، مشکی پوشان چین با ترکیب لانژی چن، چن ژانگ، ویجون ژونگ، لی ران مین، جین ژنگ، کینگ یائو دای، جی تانگ وارد میدان شدند.

ملی پوشان ایران و چین بازی را پایاپایی آغاز کردند و حساسیت مسابقه به تیم ها اجازه ریسک نمی داد، اما شاگردان لوزانو توانستند در امتیاز 8 بر 7 از حریف جلو بیافتند و تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. پس از این وقت استراحت تیم ایران با سرویس های خوب قائمی توانست اختلاف دو امتیازی با چین ایجاد کند. اما چینی ها در امتیاز 14 به کمک اشتباه بازیکنان ایران بازی را به تساوی کشاندند و پس از آن درگیری لفظی کوچکی بین بازیکنان دو تیم ایجاد شد.

در امتیاز 15 بر 14 به سود ایران لوزانو دو تعویضه کرد و میرزاجانپور و مهدوی را جایگزین معروف و محمودی کرد و این تعویض موجب شد تا تیم ایران نتیجه بازی را 16 بر 14 به سود خود رقم بزند تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. در امتیاز 17 تیم ها بازهم به تساوی رسیدند تا حساسیت بازی بیشتر شود. لوزانو تصمیم گرفت تشکری را وارد زمین کند و پس از ورود این بازیکن تیم ایران توانست نتیجه بازی را 19 بر 17 به سود خود کند. عادل غلامی، سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران توانست دو دفاع خوب از خود داشته باشد تا ایران از حریف پیش بیافتد، اما در امتیاز 21 بازهم بازی به تساوی کشیده شد. دفاع روی تور کم نظیر شاگردان لوزانو در اواخر ست اول روند بازی را تغییر داد تا نتیجه بازی 24 بر 22 به سود ایران شود، اما سرمربی چین درخواست وقت استراحت فنی کرد و پس از این وقت استراحت چینی ها نتیجه را به تساوی کشاندند اما در نهایت بازهم دفاع محمد موسوی موجب شد تا این ست با نتیجه 26 بر 24 به سود ایران خاتمه پیدا کند.

 

* ست دوم؛ 25 بر 22 به سود چین

ست دوم برای هر دو تیم با خطای سرویس آغاز شد. دفاع روی تور خوب ملی پوشان ایران نتیجه بازی را 5 بر 3 کرد. در ست دوم هم شاگردان لوزانو عملکرد بهتری داشتند و در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران تیم ها را به وقت استراحت فنی اول برد. راحت و بدون استرس بازی کردن والیبالیست های ایران موجب شد تا برتری برای تیم ملی کشورمان باشد. سرویس های کنترلی خوب بازیکنان ایران و بد پاس دادن پاسور چین هم از دیگر عوامل برتری ایران بود.

اختلاف دو امتیازی تا نتیجه 11 بر 9 به سود ایران هم ادامه داشت و هر دو تیم با تمام توان بازی می کردند چون باید برای رسیدن به ریو در این بازی پیروز می شدند. سرویس بازیکن چینی و دریافت ناقص ملی پوشان ایران موجب شد تا بازی در امتیاز 12 به تساوی کشیده شود. اسپک نامناسب موسوی و دفاع شدن قائمی توسط چینی ها نتیجه بازی را 16 بر 14 به سود چشم بادامی ها کرد تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند.

مهدوی و میرزاجانپور بازهم به درخواست لوزانو وارد زمین شدند و مهدوی در امتیاز 16 بر 15 به سود ژنی پشت خط سرویس قرار گرفت. در امتیاز 18 بر 15 به سود چین لوزانو درخواست وقت استراحت کرد، اما بلافاصله پس از آن چینی ها با سرویس خوب خود کسب امتیاز کردند و البته لوزانو هم تصمیم گرفت زرینی را جایگزین قائمی کند. در امتیاز 20 بر 18 به سود چین سرمربی چشم بادامی ها درخواست وقت استراحت کرد. زمانی که بازی 23 بر 19 به سود چین بود لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا شاید ملی پوشان ایران به شرایط ایده آل بازگردند و نتیجه را تغییر دهند. وقتی هم که نتیجه بازی 24 بر 22 به سود ایران بود سرمربی چینی ها درخواست وقت استراحت کرد، چراکه ملی پوشان ایران دو امتیاز پشت سرهم کسب کرده بودند. این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود چین تمام شد.

 

* ست سوم؛ 25 بر 19 به سود ایران

بازی را چینی ها آغاز کردند و زرینی با یک جای خالی اولین امتیاز را برای ایران به ارمغان آورد. اسپک محمودی از منطقه دو موجب شد تا نتیجه بازی 3 بر 2 به سود ایران شود، اما پس از آن موسوی سرویس خود را به تور زد تا تیم ها در سوم به تساوی برسند. حملات ایران بیشتر از منطقه دو و سه بود و در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. با وجود برتری ایران نگرانی در چهره لوزانو مشخص بود.کم دقتی حمزه زرینی در زدن اسپک نتیجه بازی در امتیاز 8 به تساوی کشاند و پس از آن اسپک محمودی به خارج از زمین رفت تا نتیجه بازی 9 بر 9 مساوی شود. زنگ خطر برای تیم ایران زمانی به دست آمد که چینی ها شهرام محمودی را دفاع کردند و نتیجه بازی 11 بر 10 شد. زرینی یک امتیاز سرویس برای ایران گرفت و پس از چینی ها نتوانستند از حمله پایپ خود استفاده کنند و نتیجه بازی 12 بر 11 به سود ایران شد و سرمربی چین درخواست وقت استراحت فنی کرد. با وجود برتری 16 بر 14 به سود ایران بود، اما بازی پایاپایی پیش می رفت.

حملات ناقص چینی ها و توپ گیری عالی در عقب زمین ایران موجب تا شاگردان لوزانو اختلافی 3 امتیازی با حریف ایجاد کنند و نتیجه بازی 21 بر 18 به سود ایران شود. دراین امتیاز لوزانو مهدوی و میرزاجانپور را وارد زمین کرد، پس از آن هم در امتیاز 22 بر 18 سرمربی چینی ها درخواست وقت استراحت کرد تا شاید مانند ست قبلی شاگردانش به بازی برگردند.این ست با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

 

* ست چهارم؛ 25 بر 17 به سود چین

بازی در این ست هم بسیار نزدیک آغاز شد. زرینی هم مانند ست قبلی در ترکیب ایران قرار داشت؛ پاسور جینی ها کمتر از پاس های سرعتی استفاده می کرد و کادر فنی هم این موضوع را به بازیکنان ایران تذکر داد. چشم بادامی ها توانستند نتیجه بازی 8 بر 6 به سود خود رقم بزنند تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. دریافت شاگردان لوزانو تعریف چندانی نداشت و توپ های خوبی به سعید معروف نمی رسید تا وی بتواند به خوبی مهاجمان ایران را تغذیه کند. زمانی که نتیجه بازی 12 بر 8 به سود چین شد لوزانو درخواست وقت استراحت کرد. در حالی که هر امتیاز می توانست ایران را به المپیک نزدیک تر کند، اما جنگندگی در چهره ملی پوشان ایران دیده نمی شد.

مهدوی و میرزاجانپور هم وارد زمین شدند، اما ظاهراً موتور چینی ها تازه روشن شده بود، چراکه آنها کم نقص بازی می کردند. نتیجه بازی 15 بر 10 به سود چین بود که قائمی جایگزین زرینی شد و پشت خط سرویس قرار گرفت. بلافاصله که ایران امتیاز یازدهم را کسب کرد سرمربی چین درخواست وقت استراحت کرد تا مانع امتیازگیری مجدد شاگردان لوزانو شود، اما در امتیاز 16 بر 11 به سود چین تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

در حالی که ایران چیزی برای از دست دادن نداشت بازیکنان ریسک را در دستور کار قرار دادند، اما این کار هم تاثیر چندانی نداشت و نتیجه بازی 13 بر 17 شد. چینی ها در تمام فاکتورها در این ست شرایط بهتری نسبت به ایران داشتند؛ در امتیاز 18 بر 13 لوزانو آخرین تلاش های خود را هم کرد و درخواست وقت استراحت فنی کرد. در حالی که چینی ها سرویس های موجی می زدند، اما دریافت کننده های ایران نمی توانستند این توپ ها را به پاسور ایران برسانند. لوزانو لیبروی خود را هم تغییر داد و مرندی جایگزین ظریف شد. چینی ها در حالی که 8 امتیاز اختلاف ایجاد کرده بودند کمتر به خود فشار می آوردند تا انرژی خود را برای ست حساس پنجم آماده کنند. این ست با نتیجه 25 بر 17 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

 

* ست پنجم؛ 18 بر 16 به سود ایران

برای شروع ست پنجم لوزانو تصمیم گرفت تا میرزاجانپور در ترکیب اصلی باشد. چینی ها در ست های قبلی در سرویس برتر از ایران بودند و در مقابل ایران دفاع بهتری داشت. امتیاز اول در ست پنجم به نام چین ثبت شد. میرزاجانپور و محمودی 2 امتیاز برای ایران کسب کردند. میرزاجانپور از سرویس مستقیم خود توانست نتیجه بازی 4 بر 3 به سود ایران کند و در ادامه حمله عبادی پور امتیاز پنجم را برای ایران به ارمغان آورد.

ملی پوشان هر دو تیم با استرس و با تمام توان می جنگیدند، اما چینی ها در امتیاز 6 به تساوی رسیدند و لوزانو هم درخواست بازبینی کرد که درخواست او هم بی نتیجه ماند. در ادامه چینی ها توپ گیری خوبی داشتند و نتیجه بازی را 7 بر 6 به سود خود کردند. عادل غلامی بازی را در نتیجه 7 به تساوی کشاند. در امتیاز 8 بر 7 به سود چین، تیم ها زمین خود را تغییر دادند. معروف بازهم از سرعت استفاده کرد و نتیجه بازی را 8 بر 8 کرد و در ادامه دفاع خوب غلامی نتیجه بازی 9 بر 8 به سود ایران کرد تا سرمربی چین درخواست وقت استراحت فنی کند. معروف بازهم از پاس کوتاه استفاده کرد و غلامی که در این امتیازها ستاره تیم ایران بود توانست نتیجه بازی 10 بر 9 به سود چین کند. این ست با نتیجه 18 بر 16 به سود ایران تمام شد.

تیم ملی والیبال ایران پس فردا (شنبه) از ساعت 11 در ششمین مسابقه خود باید به مصاف لهستان برود.

فیلم خلاصه بازی والیبال ایران و چین

بازی والیبال ایران و چین در مقدماتی المپیک 2016 + فیلم

بازی والیبال ایران و چین در مقدماتی المپیک 2016 + فیلم
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 19
برگرفته از فارس/ح
این مطلب مفید بود ؟ 16 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف