نمناک اخباراقتصاد جزئیات 2 برابر شدن وام خرید مسکن
وام مسکن ، افزایش وام مسکن
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از 2 برابر شدن وام مسکن خبر داد.
تاریخ انتشار : 8 آذر 1397

خبر جدید از طرح افزایش وام مسکن

تسنیم: رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از دوبرابر شدن وام خرید مسکن در راستای افزایش قدرت خرید مردم خبر داد.

محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم در بازار مسکن به دلیل افزایش شدید قیمت ها، اظهار کرد:قرار بود در این رابطه سه شنبه جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون عمران مجلس برگزار شود، اما به دلیل بحث بودجه که باید وزیر در جلسه دولت حضور پیدا می کرد، این جلسه به دوشنبه هفته آینده موکول شده است. 

وی تصریح کرد:با توجه به افزایش قیمت مسکن، تسهیلاتی که در حال حاضر پرداخت می شود، جوابگوی خرید نیست. 

وی ادامه داد:برای میزان افزایش سقف وام خرید مسکن باید محاسبات انجام شود، از آنجاکه مسکن امسال حدود 90 درصد افزایش یافته است از این رو وام باید حداقل دو برابر شود.

در حال حاضر بانک مسکن انحصار پرداخت وام های مسکن را در اختیار دارد که در این راستا وام 160 میلیون تومانی با سود 6 و 8 درصدی را پس از یک سال سپرده گذاری به زوج های جوان پرداخت می کند. همچنین می توان از طریق اوراق حق تقدم تسهیلات خرید مسکن را دریافت کرد. علاوه بر پرداخت هزینه خرید اوراق مذکور که در حال حاضر بسته به تاریخ آن تقریباً بین 50 تا 70 هزار تومان است، متقاضی باید سود سنگین 17.5درصدی تسهیلات مذکور را نیز پرداخت کند.

انتهای پیام/م

جزئیات جدید از طرح افزایش وام مسکن

جزئیات 2 برابر شدن وام خرید مسکن
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 6
این مطلب مفید بود ؟ 4 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف