نمناک اخباراقتصاد کدام واحد های مسکن مهر وام 40 میلیونی دریافت میکنند؟
وام 40 میلیونی ، وام جدید مسکن مهر
بالاخره بعد از مدتها بررسی ، شب گذشته در جلسه وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان بانک مرکزی ابلاغ تسهیلات وام 40 میلیونی برای مسکن مهر مشخص شد.
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1395

مسکن مهر مشمول وام 40 میلیونی مشخص شد

سرانجام پس از ابلاغ تسهیلات 40 میلیونی مسکن مهر از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل واحدهایی که مشمول این افزایش 10 میلیون تومانی می شوند در جلسه دیشب وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان بانک مرکزی مشخص شد.
اداره اعتبارات بانک مرکزی در 29 دی ماه افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر از 30 میلیون تومان به 40 میلیون تومان را به بانک های عامل مسکن، ملی، صادرات، تجارت، ملت و رفاه ابلاغ کرد که سهم بانک مسکن در این مصوبه بیش از سایر بانک ها بود.

بالا بودن سهم بانک مسکن در این مصوبه باعث شده بود تا این بانک حساسیت ویژه ای در ابلاغ آن به شعب داشته باشد. به همین منظور جلسه امروز بر سر تعداد و تضمین نامه دولت برای یارانه تخصیص یافته بسیار طولانی شد. اما سرانجام تعداد واحدهای مسکن مهری که مشمول این مصوبه شده و می توانند از وام 40 میلیونی مسکن مهر بهره مند شوند مشخص شد.

بنابراین گزارش، یکی از دلایل تأخیر و ابلاغ این مصوبه از سوی بانک های عامل به شعب این است که ظاهراً بانک مسکن اعلام کرده است واحدهایی که تکمیل شده اند و تنها به دلیل نبود آب، برق و گار افتتاح نشده اند نباید از این افزایش تسهیلات 10 میلیون تومانی بهره مند شوند.

بر این اساس یکی دیگر از دلایل تأخیر در ابلاغ این مصوبه به شعب این است که شرکت عمران پردیس اعلام کرده است که چون در برخی از پروژه ها از بودجه داخلی استفاده شده است باید این 10 میلیون تومان به آنها پرداخت شود. این مشکلات تنها بخش کوچکی از دلایل عدم ابلاغ و اجرایی شدن پرداخت تسهیلات مسکن مهر و تزریق آن به پروژه ها در کنار نبود تضمین نامه دولت در مورد یارانه تخصیص یافته به نرخ سود تسهیلات مسکن مهر است.

نرخ سود تسهیلات مسکن مهر برای شهرهای کوچک 4 درصد ،برای مراکز استانها 7 درصد و تهران 9 درصد است.

بنابراین گزارش، سهم بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات 40 میلیون تومانی مسکن مهر در این جلسه 390 هزار واحد مسکونی و سایر بانک های عامل سر جمع حدود 80 هزار واحد مسکونی تعیین شد. چنانچه بانک مسکن بخواهد به این 390 هزار واحد مسکونی که مشمول این افزایش سقف تسهیلات می شوند، تسهیلات پرداخت کند باید 3 هزار و 900 میلیارد تومان از محل وصول اقساط به این پروژه ها تخصیص دهد چرا که دولت یازدهم اعتقادی به ایجاد خط اعتباری جدید ندارد و سقف کلی تسهیلات مسکن مهر باید همان 555 هزار میلیارد ریال باقی بماند.

کدام واحد های مسکن مهر وام 40 میلیونی دریافت میکنند؟

کدام واحد های مسکن مهر وام 40 میلیونی دریافت میکنند؟
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف