نمناک اخباراقتصاد آغاز پرداخت وام جدید 60 میلیونی مسکن
وام 60 میلیونی مسکن ، وام مسکن
مدیرکل طرح و برنامه بانک مسکن گفت: مردم می توانند از امروز اول دی برای دریافت وام 60 میلیونی مسکن به شعب بانک مسکن مراجعه کنند.
تاریخ انتشار : 1 دی 1394

پرداخت وام 60 میلیونی مسکن از امروز

محمدحسن مرادی با بیان این که مدارکی که متقاضیان دریافت تسهیلات 60 میلیون تومانی خرید مسکن باید ارائه دهند، عینا مدارکی است که در تسهیلات مشابه از متقاضی مطالبه می شود، افزود:بخشنامه آغاز پرداخت وام 60 میلیون تومانی مسکن روز گذشته از طریق شبکه داخلی بانک مسکن به شعب ابلاغ شد و امروز (سه شنبه اول دی) نیز این بخشنامه اجرایی می شود و مردم می توانند برای دریافت وام 60 میلیون تومانی (منحصرا در تهران) به شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

وی با بیان این که مدارک هویتی به اضافه مدارک ملکی مانند سند، پایان کار و جواز ساخت مدارک مورد نیاز برای دریافت این تسهیلات است، تصریح کرد:متقاضی باید با استفاده از این مدارک تشکیل پرونده داده و سپس با حضور کار شناس بانک، ملک مورد نظر ارزیابی می شود. سپس متقاضی با حضور در دفا تر اسناد رسمی، ملک خریداری شده را در رهن بانک قرار می دهد. در واقع همان روالی که برای سایر تسهیلات وجود دارد در این تسهیلات هم رعایت می شود.
مرادی اظهار کرد:کسانی که می خواهند از تسهیلات جدید استفاده کنند، تا سقف های قبلی که 45 میلیون تومان بود می توانند از اوراق تسه مهر ماه به قبل استفاده کنند ولی برای استفاده از مابه التفاوت سقف وام قبلی (45 میلیون تومانی) تا سقف وام جدید (70 میلیون تومان) که 25 میلیون تومان می شود، باید از اوراق تسه 9408 (اوراق تسهیلات مسکنِ صادره آبان ماه امسال به بعد) خریداری کند.
وی تشریح کرد:به عنوان مثال اگر فردی بخواهد در تهران وام بگیرد و اوراقی که در اختیار دارد تا 45 میلیون تومان را پوشش می دهد، باید برای دریافت وام 70 میلیون تومانی مسکن، مجددا اوراق تسهیلاتی خریداری کند که تاریخ صدور آن ها از آبان ماه به بعد باشد. یعنی نمی تواند این مابه التفاوت 25 میلیون تومانی را با خرید اوراقی که در مهرماه امسال و قبل از آن منتشر شده، پوشش دهد. به عبارت دیگر متقاضی باید 90 برگه اوراق قدیمی تسهیلات به علاوه 50 برگه اوراق تازه منتشره برای تشکیل پرونده با خود به همراه داشته باشد.
مرادی خاطرنشان کرد:دریافت کنندگان وام 60 میلیون تومانی مسکن چه اوراقی که تاریخ صدور آن ها مربوط به ماقبل مهرماه امسال است را در اختیار داشته باشند و چه اوراقی که مربوط به آبان ماه امسال به بعد است را خریداری کنند، همگی باید تسهیلات دریافتی را با سود 18 و نیم درصد بازپرداخت کنند؛ نه اینکه بخشی از وام که مربوط به اوراق قدیمی است، با سود 14 درصد محاسبه شود و بخش دیگری از تسهیلات نیز با سود 18 و نیم درصد.

آغاز پرداخت وام جدید 60 میلیونی مسکن

آغاز پرداخت وام جدید 60 میلیونی مسکن
:
امتیاز : 3.1 تعداد رای : 27
برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 17 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف