نمناک اخباراقتصاد 3 نوع وانت و خودروهای فاقد فیلتر هوا پلاک نمی شوند
فیلتر تصفیه هوا ، ممنوعیت شماره گذاری 3 نوع وانت و خودروهای فاقد فیلتر تصفیه هوا
معاون فنی، مهندسی و خدمات پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: در حال حاضر وانت های ایسوزو، فوتون و پاژن و خودروهایی که فاقد فیلتر DPF باشند، براساس مصوبه دولت شماره گذاری نمی شوند.
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1394
بازدید : 1,904 نفر

ممنوعیت شماره گذاری 3 نوع وانت

سرهنگ احمد رستمی روز پنجشنبه گفت:براساس مصوبه دولت نصب فیل تر DPF (دستگاه تصفیه هوا) برای خودروهای وارداتی دیزلی از خردادماه و خودروهای سواری و ون دیزلی از آذرماه امسال الزامی شده است و در صورتی که خودرو ها فاقد این فیل تر باشند، شماره گذاری نمی شوند.

وی افزود:پیش نیاز هر گونه شماره گذاری خودرو و وسائل نقلیه کسب تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران به لحاظ ایمنی و کیفیت، سازمان محیط زیست به لحاظ آلایندگی و کار شناسان عالی پلیس از نظر فنی است.
سرهنگ رستمی گفت:براساس مصوبه دولت هر خودرویی که تجهیزات ایمنی از جمله ایربگ یا ضد قفل نداشته باشد و به تایید سازمان ملی استاندارد نرسیده باشد، شماره گذاری نمی شود.
معاون فنی، مهندسی و خدمات پلیس راهور نیروی انتظامی ادامه داد:هر گونه اشکالات احتمالی خودرو ها به وزارت صنعت، معدن، تجارت، خودروسازان، سازمان ملی استاندارد و سازمان محیط زیست اعلام می شود. به عنوان مثال پیگیری جدی نیروی انتظامی منجر به تدوین و اجباری شدن تست واژگونی اتوبوس و مینی بوس و سیستم های سوخت و ساز برقی شد.
وی افزود:در 11 ماه امسال 900 هزار دستگاه خودرو نو شماره شد و حدود هزار و 800 دستگاه خودروی دو تکه که در تصادف های شدید از قسمت های عقب یا جلوی خودرو نیمه شده، غیر استاندارد بوده و نیمه دیگری از خودرو ها به خودرو نصب شده بود، کشف شد.
سرهنگ رستمی از نقل و انتقال حدود دو میلیون و 770 هزار دستگاه خودرو در این مدت خبر داد و گفت:در دوره مذکور حدود 350 هزار دستگاه موتورسیکلت شماره گذاری و 169 هزار دستگاه خودروی فرسوده، اسقاط شد.
معاون فنی، مهندسی و خدمات پلیس راهور نیروی انتظامی تعداد خودروهای وارداتی شماره گذاری شده در 11 ماه امسال را حدود 51 هزار و 500 دستگاه اعلام کرد.

3 نوع وانت و خودروهای فاقد فیلتر هوا پلاک نمی شوند

3 نوع وانت و خودروهای فاقد فیلتر هوا پلاک نمی شوند
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایرنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف