تحقیقات دانشمندان در زمینه ی سرطان هر روزه به دنبال تکمیل تر شدن می باشد و اینک نیز در رابطه با واکسن تومور سرطانی نکات جدیدی را کشف کرده اند.

اختراع واکسنی که تومورهای سرطانی را از بین برد

 در طول تاریخ سرطان یکی از اصلی ترین و در اولویت ترین مطالعه محققان می باشد. بطور کلی آنکولوژیست ها سرطان را به عنوان یک بیماری که به علت تولید و تقسیم نامتعادل سلول ها می نمامند که به ندرت رخ می دهند که در نهایت این کار در سرتاسر بدن گسترش می یابد که باعث توده های تومور در بدن می شوند.
 
واکسن تومور
اختراع واکسن برای از بین بردن تومورهای سرطانی

 اثبات وجود تومورهای سرطانی

آیا واکسن علیه تومورهای سرطانی واقعیت دارد ؟
همانگونه که گفتیم یکی از دغدغه های محققان برای حل و درمان بیماری سرطان می باشد که به همین دلیل مطالعات گوناگونی را انجام دادند تا بتوانند در این زمینه پیشرفت هایی بکنند . شاید پس از تشخیص این که شما مبتلا به سرطان هستید باعث ناامیدی و حتی در بدترین شرایط ممکن است باعث افسردگی بیش از حد شما شود که تلاش کردن برای زنده ماندن شما بیهوده است و این چنین مسائل دیگر که می توانند در ضعف شما یک عامل اصلی محسوب شوند . اول از همه دانستن نوع سرطان به محققان اجازه می دهد تا بتوانند پیامدها و اثرات آن بر بدن را مشخص کنند . خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش مطالعات در این زمینه ، راه های زیادی برای درمان این مشکل بزرگ توسط دانشمندان یافته شده اند که در نجات افراد مبتلا به سرطان می تواند یک خبر خوب باشد. 
این واکسن توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد انجام شده است که با تزریق این واکسن به موش های مبتلا به سرطان ، باعث بهبودی و تخریب تومور در موش ها شده اند . 
همانگونه که شما تا اینک تصور کرده اید ، این یک اختراع و یافته ی شگفت انگیز پس از سال ها و قرن هایی که سپری شده اند ، می باشد.

عملکرد واکسن تومور سرطانی

-نحوه عملکرد این واکسن بر علیه تومورهای سرطانی چگونه است ؟
عملکرد این واکسن بدین گونه است که ابتدا پس از تزریق آن به بدن باعث تقویت سیستم دفاعی و ایمنی بدن می شوند . سپس باعث از بین بردن سلولهایی که در طی تومورهای سرطانی ایجاد شده اند می شوند و تولید این سلول ها را متوقف می کنند .
واکسن سرطانی
عملکرد واکسن تومورهای سرطانی
 
فرمول این واکسن متشکل شده از موارد زیر می باشد :
 
1-CpG
2-OX40
مخلوط این دو ماده باعث ریشه کنی سرطان در 87 مورد از 90 مورد در موش ها شده است .
Ronald Levy ، که یکی از محققان دانشگاه استنفورد می باشد ، نسبت به این اختراع ابراز خوشبینی کرد که می تواند در سال های جاری جان هزاران انسان را نجات دهد .
در این تحقیق ، واکسن ضد سرطان برای سرطان هایی از قبیل سرطان پستان ، ملانوما و lymphatic صورت گرفته اند که نتایج مثبتی ایجاد شدند .

تاثیرات واکسن تومور سرطان

اثرات این واکسن بر روی انسان چیست ؟
این پیشرفت علمی هنوز در مرحله آزمایش بر روی حیوانات می باشد و هنوز بر روی انسانها انجام نشده است . با این حال متخصصان پیش بینی خوش بینانه از اثرات این واکسن روی انسان ها دارند . با استفاده از این واکسن دیگر نیازی به درمان هایی مانند شیمی درمانی نیست .
 
درمان تومور سرطانی
اثرات واکسن بر روی تومور های سرطانی
 
-نتایج پیش بینی شده این مطالعه عبارتند از :
1-استفاده از این واکسن ها می توانند عوارض جانبی را کاهش دهند که در روش های قدیمی برای درمان سرطان رخ میداند چرا که فقط در از بین بردن تومور ها کار آمد هستند .

 2-نتایج عملکرد و بهبود در از بین بردن سرطان در این روش سریع تر از روش های قبلی ظاهر می شوند .چرا که از بین بردن سلول های سرطانی در موش های آزمایشگاهی تنها در طی 10 روز از بین رفتند .

 3-این روش بهترین راه درمان سرطان در طول تاریخ خواهد بود.
تومور سرطانی
تومور سرطانی

4-این واکسن نه تنها در از بین بردن سرطان کارآمد هستند بلکه در تقویت سلول های T شکل می توانند یک عامل موثر باشند تا اینکه بتوانند در از بین بردن سلول های سرطانی موثر واقع شود . 
این واکسن به دلیل نتایج قابل توجهی که روی موش ها داشته است ، برای بررسی و درمان تومورهای سرطانی در انسان تایید شده اند .

واکسن سرطان ، جدیدترین واکسن درمان سرطان

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک.ک
نظرات
وبگردی