نمناک ورزشفوتبال واکنش مربیان لیگ برتر انگلیس به تکنولوژی ویدئو چک در فوتبال
تکنولوژی در فوتبال ، تکنولوژی تصاویر آهسته
از سال آینده شاهد استفاده از تکنولوژی تصاویر آهسته در فوتبال انگلیس خواهیم بود، تا شاهد اشتباهات داوری نباشیم. در این مطلب نظر تعدادی از مربیان لیگ برتر انگلیس را در مورد استفاده از تکنولوژی در فوتبال می خوانیم.

مربیان لیگ برتر موافق و مخالف ویدئو چک در فوتبال

با ورود تکنولوژی در فوتبال ،عده ای موافق بودن آن و برخی نیز در تلاش برای جلوگیری از ورود این مقوله به دنیای فوتبال هستند. با فراگیر شدن استفاده از کامپیوتر در اغلب عرصه ها،فوتبال امروز نیز که خلا این پدیده را در خود احساس می کرد،بعد از کش و قوس های فراوان پای تکنولوژی پیشرفته را به فوتبال باز کرد. البته این مسئله همه گبر نشد و بیشتر به صورت آزمایشی انجام شده است.

موافقین و مخالفین استفاده از تکنولوژی در فوتبال

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد از سال آینده شاهد استفاده از تکنولوژی تصاویر آهسته برای کمک به داوری در جام حذفی انگلستان خواهیم بود.

از سال های گذشته بحث استفاده از تکنولوژی در فوتبال به مانند والیبال ، تنیس ، راگبی و برخی ورزش های دیگر بوده اما مدیریت فوتبال به ریاست سپ بلاتر هر بار که این بحث مطرح شد، به نحوی آن را رد کردند. با این حال اخیرا فیفا توافقی با IFAB داشت و به آن ها اجازه داد تحقیقات خود را برای یافتن راهکاری در این خصوص برای آینده آغاز کنند. در شرایطی که ماه گذشته برزیل صحبت هایی در زمینه استفاده آزمایشی از این طرح مطرح کرده بود، انگلیسی ها به عنوان یک هوادار بزرگ تکنولوژی گوی سبقت را ربوده اند. اگر اتفاق خاصی نیفتد از این طرح در جام حذفی انگلستان در فصل 17-2016 استفاده خواهد شد و اسکاتلندی ها هم امیدوارند بتوانند این طرح را در جام حذفی خود در فصل آینده اجرایی کنند. واکنش برخی از مربیان لیگ برتری در کنفرانس های خبری امروز را می بینید:

واکنش سرمربیان تیم های انگلیسی به استفاده از تکنولوژی در فوتبال

 تونی پولیس سرمربی وست بروم گفت:

اگر می خواهند تکنولوژی را به خدمت بگیرند، همه جوره از آن حمایت می کنم. مربی ها می توانند در دو زمینه اعتراض کنند. به تصمیمات گرفته شده و گرفته نشده. اما استفاده دائمی گمان نمی کنم مناسب باشد. به نظر من باید اینطور باشد که مربی ها تنها دو بار (یک بار در هر نیمه) بتوانند درخواست بررسی تصاویر کنند.

ادی هاو سرمربی بورنموث گفت:

چه اتفاقی می افتاد اگر این تکنولوژی در زمان تکل هفته پیش سایمون فرانسیس روی جیمی واردی مورد استفاده قرار می گرفت؟ آیا خطا گرفته می شد؟ آیا کارت قرمز درست بود؟ پنالتی بود؟ می توانید بارها آن صحنه را نشان افراد زیادی بدهید و جواب های متفاوتی بگیرید. گاهی جوابی قطعی وجود ندارد. مهم است که از کدام سمت تصویر را ببینید. در کل با این طرف مخالفت ندارم اما نباید (زمان بررسی) طولانی و خسته کننده باشد.

روبرتو مارتینز سرمربی اورتون گفت:

باید اجازه دهیم مربی ها تصمیم خود را بگیرند و بازی را مدیریت کنند. تنها زمانی باید تکنولوژی به کار گرفته شود که به کمک نیاز دارند. برای مثال زمانی که متوجه نشوند کدام بازیکن مرتکب خطا شده است. این تصمیمی است که احساس می کنم به کمک نیاز دارد اما دوست ندارم اشتباهات انسانی را از بازی جدا کنم. اشتباهات انسانی بخشی از بازی هستند. این بازی سراسر با اشتباهات شکل می گیرد و فرق نمی کند بازیکن یا داور باشید.

مائوریسیو پوچتینو سرمربی تاتنهام گفت:

تکنولوژی بیشتر؟ شک دارم که برای فوتبال خوب باشد. خوبی فوتبال این است که پس از بازی ها می توانیم در خصوص اشتباهات داوری حرف بزنیم! مهم است که این تصمیمات انسانی را دخیل نگه داریم. فکر می کنم باید احساسات انسانی را در فوتبال نگاه داریم.

واکنش مربیان لیگ برتر انگلیس به تکنولوژی ویدئو چک در فوتبال

واکنش مربیان لیگ برتر انگلیس به تکنولوژی ویدئو چک در فوتبال
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از طرفداری -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف