نمناک اخبارپزشکی و سلامت توضیح درباره وایتکس در شیر و خمیرمرغ در سوسیس و کالباس
وایتکس در شیر ، خمیر مرغ در سوسیس و کالباس
سازمان ملی استاندارد درباره خبر منتشر شده مبنی بر "“وایتکس در شیر” و خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی شایعه است یا واقعیت توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 3 تیر 1394

 سازمان ملی استاندارد در خصوص مباحث مطرح شده در ارتباط با استفاده از وایتکس در شیر و خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی توضیحاتی بدین شرح ارائه کرد:تاکنون گزارش مستندی دریافت نشده است و تمامی فرآورده های شیر پاستوریزه و فرادمای عرضه شده در کشور که دارای نشان معتبر استاندرد ملی ایران هستند، مورد تایید این سازمان است.

همچنین محصولات مذکور از نظر وجود مواد غیرمجاز مورد کنترل لازم قرار می گیرند.
 
بر اساس قوانین جاری کشور، نظارت بر تولید انواع فرآورده های خام دامی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است. به همین منظور اعلام نظر در خصوص مجاز بودن استفاده از محصولات خام دامی نظیر خمیرمرغ در تولید مواد غذایی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی سلامت صورت می گیرد.
 
محصولات خام دامی
 
طبق اعلام سازمان ملی استاندارد در تدوین تمامی استانداردهای ملی فرآورده های گوشتی (سوسیس و کالباس، همبرگر، مرغ برگر، کباب لقمه، ژامبون و ناگت و ...) سازمان های مذکور مشارکت داشته و در حال حاضر استفاده از خمیر مرغ در تولید محصولات مذکور بر اساس استانداردهای ملی مربوطه مجاز نیست.
 
با توجه به تاکیدات رییس سازمان ملی استاندارد ایران، این سازمان با تولید خمیر مرغ مخالف نیست و در حال حاضر با توجه به شرایط غیربهداشتی حاکم بر تولید این محصول خام دامی و به منظور رعایت حقوق ایمنی و سلامت مصرف کنندگان، بهره گیری از خمیر مرغ در تولید همه فرآورده های گوشتی ممنوع است اما از آن می توان در تولید خوراک دام استفاده کرد.

توضیح درباره وایتکس در شیر و خمیرمرغ در سوسیس و کالباس

توضیح درباره وایتکس در شیر و خمیرمرغ در سوسیس و کالباس
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
برگرفته از ایسنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 10 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف