وایتکس در شیر

توضیح درباره وایتکس در شیر و خمیرمرغ در سوسیس و کالباس

تاریخ انتشار : 3 تیر 1394کد مطلب : 16691زمان مطالعه : 1 دقیقه
سازمان ملی استاندارد درباره خبر منتشر شده مبنی بر "“وایتکس در شیر” و خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی شایعه است یا واقعیت توضیحاتی ارائه کرد.

 سازمان ملی استاندارد در خصوص مباحث مطرح شده در ارتباط با استفاده از وایتکس در شیر و خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی توضیحاتی بدین شرح ارائه کرد:تاکنون گزارش مستندی دریافت نشده است و تمامی فرآورده های شیر پاستوریزه و فرادمای عرضه شده در کشور که دارای نشان معتبر استاندرد ملی ایران هستند، مورد تایید این سازمان است.

همچنین محصولات مذکور از نظر وجود مواد غیرمجاز مورد کنترل لازم قرار می گیرند.
 
بر اساس قوانین جاری کشور، نظارت بر تولید انواع فرآورده های خام دامی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است. به همین منظور اعلام نظر در خصوص مجاز بودن استفاده از محصولات خام دامی نظیر خمیرمرغ در تولید مواد غذایی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی سلامت صورت می گیرد.
 
محصولات خام دامی
 
طبق اعلام سازمان ملی استاندارد در تدوین تمامی استانداردهای ملی فرآورده های گوشتی (سوسیس و کالباس، همبرگر، مرغ برگر، کباب لقمه، ژامبون و ناگت و ...) سازمان های مذکور مشارکت داشته و در حال حاضر استفاده از خمیر مرغ در تولید محصولات مذکور بر اساس استانداردهای ملی مربوطه مجاز نیست.
 
با توجه به تاکیدات رییس سازمان ملی استاندارد ایران، این سازمان با تولید خمیر مرغ مخالف نیست و در حال حاضر با توجه به شرایط غیربهداشتی حاکم بر تولید این محصول خام دامی و به منظور رعایت حقوق ایمنی و سلامت مصرف کنندگان، بهره گیری از خمیر مرغ در تولید همه فرآورده های گوشتی ممنوع است اما از آن می توان در تولید خوراک دام استفاده کرد.

توضیح درباره وایتکس در شیر و خمیرمرغ در سوسیس و کالباس

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
برگرفته از ایسنا-/ف
برچسب :
وبگردی