نمناک ورزشگوناگون ورزشکاران مشهور که گرفتار مواد مخدر شدند
ورزشکاران مشهور جهان ، ورزشکاران مشهور
اعتیاد گریبانگیر ورزشکاران نیز هست و سرنوشت آنان با مصرف مواد تغییر کرده است.
بازدید : 4,291 نفر

اعتیاد ورزشکاران مشهور 

اعتیاد بلای خانمان سوز در میان برخی ورزشکاران مشهور جهان هم دیده میشود که تعداد زیادی از آنها  اسیر مواد مخدر شدند و باعث دوری و یا کنار رفتن آنان از ورزش حرفه ای شد. 

اعتیاد به مواد همیشه در میان افراد عادی دیده نمی شود. افراد مشهور نیز به آن دچار می شوند و ممکن است زندگی شان را به این علت از دست بدهند. این موضوع، گریبانگیر ورزشکاران نیز هست و سرنوشت آنان با مصرف مواد تغییر کرده است.

خولیو آلبرتو اتریشی، همبازی مارادونا در بارسلونا نیز اسیر مواد شد. این بازیکن پس از مثبت اعلام شدن اعتیاد اسطوره فوتبال آرژانتین از او حمایت کرد اما زمانی که نوبت با آلبرتو رسید، مارادونا از او حمایت نکرد. دراماتیک ترین بخش زندگی او در سال 2002 اتفاق افتاد؛ هنگامی که در بخش روانی بیمارستان بارسلونا بستری بود، اقدام به خودکشی کرد. خولیو پس از سپری کردن دوره نقاهتش، اکنون به زندگی عادی خود ادامه می دهد.

خولیو آلبرتو


مارکو پانتانی، یکی از بهترین دوچرخه سواران دنیا محسوب می شد. حتی زمانی که کوکایین مصرف می کرد. او فاتح جیرودی ایتالیا و تور دو فرانس شد. غم انگیزترین بخش زندگی او مربوط به روز ولنتاین سال 2004 است که در هتلی به نام ریمینی، جسم بی جان او را یافتند. او در سر خود توموری داشت و به دلیل مصرف زیاد مواد، مشکل قلبی نیز پیدا کرده بود.

مارکو پانتانی


اسطوره فوتبال آرژانتین زمانی که در بارسلونا بازی می کرد، برای اولین بار کوکایین مصرف کرد اما در مارس سال 1989 و زمانی که در ناپولی بازی می کرد، نتیجه آزمایش اعتیاد او مثبت اعلام شد. به همین خاطر، مارادونا را 15 ماه از بازی کردن محروم کردند. 6 سال پس از آن دوباره زمانی که بازیکن بوکاجونیورز بود، به مواد روی آورد. اسطوره فوتبال آرژانتین به همین دلیل از ورزش حرفه ای دور ماند. سال 2000، فیدل کاسترو، رییس جمهور وقت کوبا از او خواست تا اعتیاد خود را ترک کند که مارادونا موفق به انجام این کار شد و به عنوان سرمربی، به دنیای فوتبال بازگشت.
 

مارادونا

در سال 2002، اعتیاد مارک بوسنیچ، دروازه بان سابق تیم ملی استرالیا مثبت اعلام شد. در آن زمان سنگربان چلسی بود. پس از مشخص شدن این موضوع باشگاه لندنی او را کنار گذاشت و این دروازه بان به مدت 9 ماه محروم شد. او هر هفته 6 هزار یورو برای کوکایین هزینه و روزانه 10 گرم مصرف می کرد.

مارک بوسنیچ


غم انگیزترین داستان در ورزش آمریکای شمالی مربوط به لن بیاس است. در سال 1984، او به عنوان بازیکن بوستون سلتیک برگزیده شد. این بسکتبالیت می خواست به این منظور با دوستان دانشگاهی خود جشنی برگزار کند اما این آخرین کاری بود که در زندگیش انجام داد. لن بیاس به دلیل مصرف مواد در آن شب اوردوز کرد. این اتفاق باعث شد تا رونالد ریگان، رییس جمههور وقت کشور آمریکا مجازات مصرف و قاچاق کوکایین را بیشتر کند.

لن بیاس


آیتور گونسالس، دوچرخه سوار اسپانیایی تور مشهور این کشور به نام ووئلتا اسپانیا را در سال 2002 فتح کرد اما سه سال بعد جواب آزمایش او مثبت درآمد و دو سال محروم شد. در این زمان او به دلیل رانندگی در حالت ناهوشیاری به خاطر مصرف مواد دستگیر شد. آیتور از چراغ قرمز عبور کرد و در باند مخالف رانندگی کرد. گونسالس هیچگاه به میادین مسابقه بازنگشت.

آیتور گونسالس


مارتینا هینگس، یکی از بزرگترین تنیسورهای سویسی نیز در این لیست قرار گرفته است با این تفاوت که او در این امر مقصر نیست. در سال 2007 مقدار کمی کوکایین در آزمایشات گرفته شده از او دیده شد. او از خود دفاع و آلودگی هوا را عامل اعلام شدن نتیجه مثبت عنوان کرد اما او را دو سال محروم کردند. مارتینا از سال 2010 به میادین بازگشت. 
 

مارتینا هینگس

دروازه بان افسانه ای کلمبیا، رنه هیگوئتا زمانی که در آوکاس اکوادور بازی می کرد، مشخص شد که به مواد اعتیاد دارد. او دوست صمیمی پابلو اسکوبار، یکی از بزرگترین قاچاقچیان کلمبیا بود. هیگوئیتا هم اکنون مربی دروازه بان های تیم النصر عربستان است.

رنه هیگوئتا  

ورزشکاران مشهور که گرفتار مواد مخدر شدند

ورزشکاران مشهور که گرفتار مواد مخدر شدند
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از ایسنا - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف