نمناک ورزشگوناگون اولین ورزشکار جوان ایرانی در راه بارسلونا است
ورزشکار ایرانی ، سجاد استکی هندبالیست ایرانی
سجاد استکی اولین ورزشکار ایرانی و البته اولین آسیایی است که در صدر جدول بهترین گل زنان اروپا قرار می گیرد و این مساله تعداد پیشنهادات او را بیش از قبل کرده است و حالا در آستانه انتقالی بزرگ قرار دارد.

افتخار آفرینی ورزشکار ایرانی

سجاد استکی هندبالیست ایرانی است که برای باشگاه هندبال بی فاو اشتوتگارت بازی می کند.استکی هم چنین در تیم ملی هندبال ایران بازی می کندو مرد سال هندبال ایران در سال 1394 شده است.سجاد استکی، برادر کوچکتر الله کرم استکی است.

حضور در تیم ملی ایران

استکی در بازی های آسیایی 2010 با تیم ملی هندبال ایران به مدال نقره دست یافت. هم چنین در قهرمانی مردان آسیا در سال 2014 مدال برنز را به همراه تیم ایران کسب کرد. استکی در مسابقات قهرمانی جهان در سال 2015 و مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2016 نیز عضو تیم ملی بود.

هفته گذشته اتفاق بزرگی برای ورزش ایران در اروپا رقم خورد جایی که سجاد استکی توانست با 13 گلی که به براگا پرتغال زد خود را به صدر جدول لیگ هندبال قهرمانان اروپا برساند. ستاره تیم دیناموبخارست حالا بیشتر از همیشه مورد توجه باشگاه های اروپایی است و پیشنهادات پرتعدادی را پیش روی خود می بیند. او اولین ایرانی و البته اولین آسیایی است که در صدر جدول بهترین گل زنان اروپا قرار می گیرد و این مساله تعداد پیشنهادات او را بیش از قبل کرده است.

وسپرم مجارستان، بارسلونا اسپانیا، کیل و فلنزبورگ آلمان، بارسلون اسپانیا، موتورز اوکراین و پاریس سن ژرمن فرانسه تیم هایی هستند که تا به امروز پیشنهادات رسمی خود را به مدیر برنامه های سجاد استکی داده اند. اکثر ستاره های جهان در این چند تیم توپ می زنند و حضور در بارسلونا برای سجاد حالا در دسترس است چرا که سرمربی تیم بارسلونا حالا هدایت تیم ملی رومانی را هم به عهده دارد و بازی های سجاد را از نزدیک می بیند و مشتری پر و پا قرص او است.

ورزشکار ایرانی

سجاد استکی در آستانه انتقالی بزرگ


در کنار بارسلونا، متمول ترین تیم اروپا در هندبال یعنی پاریس سن ژرمن هم پیشنهاد جدی برای سجاد دارد چرا که مسئولان نقل و انتقال این تیم، قطری هستند و این ستاره ایرانی در زمان حضور در لیگ این کشور بسیار محبوب بود تا جایی که پیشنهاد صدور پاسپورت قطری را به او داده بودند.

در کنار تمام این پیشنهادات فوق العاده تیم موتورز اوکراین هم جدی تر از همه پیگیر انتقال سجاد استکی به این تیم است. با تمام این اتفاقات بازی دیناموبخارست مقابل بشیکتاش ترکیه آخرین بازی سجاد استکی در لیگ قهرمانان اروپا برای تیم رومانیایی خواهد بود و پس از کریسمس به یکی از مشتریان خود پاسخ خواهد داد.

در کنار سجاد، الله کرم استکی برادر بزرگتر سجاد و دیگر ستاره ایرانی دینامو هم در حال بررسی پیشنهادات است. الله کرم به عنوان یکی از اولین ستاره های هندبال ایران در اروپا راه سایر بازیکنان را در این لیگ هموار کرد و حالا او در کنار برادر کوچکترش و سید علیرضا موسوی دیناموبخارست را به تیمی با کیفیت تبدیل کرده اند.

تیم های ترکیه ای و قطری مثل همیشه مشتری پر و پا قرص الله کرم هستند اما او تمایل دارد در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند. او قبل از حضور در رومانی ستاره تیم مون پولیه فرانسه بود و حالا با درخشش در رومانی یک بار دیگر فرانسوی ها خواستار بازگشت او به این لیگ شده اند اما دو برادر تمایل دارند کنار هم بازی کنند.

بعد از تعطیلات عید میلادی این دو ستاره هندبال ایران یکی از بزرگترین انتقالات تاریخ ورزشی را رقم خواهند زد و شاید این انتقال حضور اولین ایرانی در باشگاه بارسلونا باشد.

اولین ورزشکار جوان ایرانی در راه بارسلونا است

اولین ورزشکار جوان ایرانی در راه بارسلونا است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف