نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد تا 6 هفته بعد از زایمان طبیعی ورزش نکنید
زایمان طبیعی ، مراقبت بعد زایمان طبیعی
زنان بعد از زایمان طبیعی بهتر است تا 6 هفته شروع به دویدن و ورزش شدید نکنند.

تا 6 هفته بعد از زایمان طبیعی ورزش نکنید

شش هفته اول بعد از زایمان طبیعی ، دوران نقاهت پس از زایمان (نفاس) نامیده میشود .دراین مدت نیز لازم است مادر در چند نوبت توسط کارکنان بهداشتی مراقبت شود . مادر بعد از زایمان ممکن است احساس ضعف و بی حالی نماید ولی با تغذیه ی کافی وکامل و ورزش مناسب این دوران و داشتن آرامش میتواند به حالت قبل از حاملگی برگردد و وظیفه ی پرستاری و تغذیه ی نوزاد خود را انجام دهد. مادر بعد از زایمان معمولا احساس تورم و زخم در لگن و باسن خود میکند همچنین در پستان های خود احساس پری و سنگینی می کند.

بررسی ها نشان داده است که زنان بعد از زایمان طبیعی بهتر است تا 6 هفته شروع به دویدن و ورزش شدید نکنند و بعد از 6 هفته دویدن مداوم را آغاز کنند.

بعضی از زنانی که تازه زایمان کردند تصور می کنند برای ورزش و دویدن دوباره آماده هستند. با این حال متخصصان معتقدند که این زنان به 6 هفته استراحت احتیاج دارند.

 زایمان طبیعی

تا 6 هفته بعد از زایمان طبیعی نباید شروع به دویدن کرد

یک متخصص زنان در این باره گفت:بعد از زایمان رباط های بدن ضعیف می شوند. این مساله در زمان زایمان اتفاق می افتد تا لگن باز شود و جنین از رحم خارج شود. رباط ها تا چند هفته ضعیف می مانند. 4 تا 6 هفته طول می کشد تا لگن ثبات پیدا کند. بنابراین بهتر است زنان در این مدت ورزش شدید انجام ندهند.

زنان بعد از زایمان می توانند پیاده روی آرام و یوگای آرام انجام دهند اما ورزشی که زیاد به بدن یا شکم فشار بیاورد مناسب نیست.

این مدت زمان برای زنانی است که زایمان طبیعی انجام دادند. زنانی که زایمان سزارین داشتند نیازمند زمان بیشتری برای استراحت هستند. برای افرادی که سزارین کردند 8 تا 12 هفته استراحت لازم است.

تا 6 هفته بعد از زایمان طبیعی ورزش نکنید

تا 6 هفته بعد از زایمان طبیعی ورزش نکنید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف