نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو تاثیر ورزش های صورت بر جوان سازی پوست
ورزش های صورت ، فشیال اکسرسایز
ورزشهای صورت می تواند عضلات زیر پوست را تقویت کرده و گونه های بالا و پایین را پرتر کند در نتیجه این تغییر باعث می شود صورت شما جوانتر به نظر برسد.

ورزش های صورت راه حلی فوق العاده برای جوانتر شدن پوست

ورزش های صورت که به فشیال اکسرسایز معروف هستند با اکسیژن رسانی و تغذیه بهتر و بیشتر سلول های زیر پوست و تحریک عروق خونی نواحی مختلف صورت ،باعث تخریب سلول های آسیب دیده و ترمیم سلول های در معرض آسیب می شوند و روند سلول سازی را بهبود می بخشند ؛در نتیجه پوست حالتی تمیز تر و شفاف تر پیدا می کند.این نرمش ها پوست را قادر می سازند تا هنگام استفاده از مرطوب کننده ،آن را بهتر و بیشتر جذب کند و چروک ها با روند بسیار کند تری ظاهر شوند ؛یعنی به نوعی پیری پوست را به تعویق می اندازند.

راز جوان سازی پوست با کمک ورزش های صورت

محققان براین باورند که ورزشهای صورت به طور منظم به مدت 20 هفته، می تواند افراد را سه سال جوانتر نشان دهند. دلیل این ادعا تحقیقی است که روی خانم ها انجام گرفته است. اما سؤال بزرگ اینست که، آیا این نتیجه می تواند در مورد همه صادق باشد؟
تحقیقات نشان داده است که ورزش در کاهش وزن و بهبود سلامت قلبی عروقی مؤثر است. اما، وقتی نوبت به صورت می رسد چه؟ برخی از محققان در شیکاگو معتقدند که شما با استفاده از ورزشهای صورت جوانتر به نظر خواهید رسید. بر اساس مطالعات این محققان، ورزشهای منظم صورت می تواند عضلات زیر پوست را تقویت کرده و گونه های بالا و پایین را پرتر کند. در نتیجه این تغییر، صورت شما جوانتر به نظر خواهد رسید .
به گفته این محققان، نیازی به کار روی تردمیل برای از بین بردن خطوط خنده روی پیشانی نیست. و یا لزومی ندارد برای از بین بردن چین و چروک دور چشم، به کیک بوکسینگ روی بیاورید. تمام آنچه به آن نیاز دارید، اندکی یوگا برای تقویت ظاهر صورت است .

 
ورزش های صورت

فواید ضد پیری  ورزش های صورت 

سه سال جوانتر در 20 هفته
تقویت ظاهر گونه ها و ابرو تنها با ورزشهای سبک کمی مشکل به نظر می رسد. محققان در این مطالعه از شرکت کنندگان خواستند که حرکت “Happy Cheek Sculpting” را – که آن را «لیفت گونه» نیز می گویند، انجام دهند. این حرکت شامل دو حرکت کششی است . ورزش، درست به همان شیوه که باعث تقویت عضلات دو سر و سه سر پا می شود، صورت را نیز جوانتر می کند .
ورزش باعث می شود که عضلات رشد کنند و بزرگتر شوند و فضای بیشتری را درست زیر پوست صورت اشغال کنند. وقتی ماهیچه ها محکم تر می شوند، بسته های چربی را در خود ذخیره می کنند و از شل شدن و «افتادن» پوست، که غالباً در پیری اتفاق می افتد، جلوگیری کند. سالهاست که ورزشهای صورت مورد استفاده قرار می گیرند .

تحقیق
براساس گزارشات، محققان 27 زن بین سنین 40 الی 65 ساله را مورد مطالعه قرار دادند. در شروع مطالعه، هر یک از زنان در یک جلسه 90 دقیقه ای آموزشی، مورد تعلیم یک مربی یوگا قرار گرفت. در این جلسات، انجام صحیح ورزشها به بهترین شکل به افراد شرکت کننده آموزش داده شد تا اطمینان حاصل شود که تمام آنها تمرینات یکسانی را انجام می دهند .
شرکت کنندگان، ورزشهای یوگا را بصورت روزانه در 8 هفته اول دنبال کردند. سپس، این ورزشها را یک روز در میان برای 12 هفته باقی مانده انجام دادند .

نتایج

محققان عکسهای شرکت کنندگان را در سه فاصله زمانی با هم مقایسه کردند :شروع مطالعه، هفته هشتم، و هفته بیستم .
دو نفر متخصص درماتولوژی (پوست) تصاویر شرکت کنندگان را با استفاده از مقیاس استاندارد پیری صورت مقایسه، و سن چهره هر یک از شرکت کنندگان را با 19 نمره مختلف رتبه بندی کردند .
به طور میانگین، سن شرکت کنندگان، 50/8 سال بود. در پایان هفته هشتم، سن میانگین شرکت کنندگان به 49/6 سال رسید؛ و بر اساس همین مقیاس، 12 هفته بعد و در هفته بیستم، میانگین سن شرکت کنندگان به 48/1 سال کاهش پیدا کرد. این عدد برابر بود با 3 سال جوانتر در مقایسه با شروع مطالعه. شرکت کنندگان، حتی بعد از هفته هشتم، وقتی که ورزشها را به یک روزدر میان کاهش دادند، شاهد تغییر و بهبود در چهره خود بودند .

ورزش های صورت
جوان سازی پوست با ورزش های صورت 

ورزش های صورت
ورزش باعث می شود که عضلات رشد کنند و بزرگتر شوند ‎

جایگزینی برای جراحی
شرکت کنندگان 32 ورزش مختلف را، هر کدام به مدت یک دقیقه، انجام دادند
این مطالعه اثر جمعی تمام ورزشها را روی ظاهر صورت مورد بررسی قرار داد . براساس گزارشات، از آنجاییکه این روزشها بطور جداگانه مورد مطالعه قرار نگرفته بودند، تشخیص اثرگذارترین ورزش کار سختی بود .
با استفاده از ورزشهای صورت می توانید برخی از علائم پیری را برطرف کرده و جوانتر به نظر بیایید. توصیه می شود با یک مربی یوگا مشورت کنید و با کمک او ورزشهای خاص خود را طراحی کنید. اگر ورزشهای صورت را به تنهایی و به پشتوانه دانسته های خود دنبال کنید، ممکن است نتایج چشمگیری را که شرکت کنندگان در این تحقیق به آنها دست پیدا کردند، کسب نکنید .

تنظیم اهداف واقع بینانه
ورزشهای صورت بعنوان تکنیک های ضدپیری روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند . هرچند نباید انتظار تغییرات زیاد را از این ورزشها داشت. اما، فواید ضدپیری واقعی را در ترکیب ورزش با تغذیه سالم و کم کردن استرس روزانه می توان پیدا کرد. برای کسب بیشترین نتایج جوان کردن صورت با حرکات ورزشی باید آنها را با درمانهای آرایشی بهداشتی ظریف حت نظر پزشک، ترکیب کرد .

ورزش های صورت

 ورزش های صورت چه تاثیری بر جوان سازی پوست دارد

ورزش برای پیشانی

پیشانی یکی از بارزترین محل های ایجاد چروک است که به راحتی دچار عارضه ی پیری پوست می شود.

1- به پشت روی تخت دراز بکشید ؛طوریکه سرتان از لبه ی تخت آویزان باشد.تا حد امکان ابروهایتان را بالا بکشید تا حلقه ی چشمانتان باز تر شود .دوباره به حالت اولیه برگردید.این تمرین را 10 بار تکرار کنید.

ورزش های مخصوص چانه

حتما می دانید که دو سمت چانه محل خوبی برای ذخیره چربی های مازاد بدن هستند که پس از مدتی به شکل غبغب با آویزان شدن دو سمت آرواره ها خود را نشان می دهد.روزانه میتوانید در دو نوبت این نرمش ها را برای بهبود ظاهر دو سمت چانه انجام دهید:

1- صاف بنشینید.سرتان را عقب بکشید و نگاهتان به سقف باشد.در حالیکه لبهایتان کاملا بسته اند ،سعی حرکات هنگام جویدن را انجام دهید.در این حال حس می کنید عضلات گردن و اطراف گلویتان فعال و درگیر می شوند .این رنمش را 20 بار تکرار کنید.

ورزش برای گونه ها

افتادگی گونه ها و شل شدن چربی های زیر پوست این قسمت از بدن به همراه کاهش ویژگی الاستیکی پوست صورت باعث بروز چروک و ایجاد فرم سگینک میشود.انجام این تمرین ها به شما کمک می کند تا گونه هایتان دیرتر به این حالت طبیعی پیری برسند:

1- با لب های بسته آرام لبخند بزنید؛سپس گونه هایتان را روی لثه ها و دندانهایتان منقبض کنید .تا 10 بشمارید،دوباره آرام شوید و این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

ورزش های صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

تاثیر ورزش های صورت بر جوان سازی پوست
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف