نمناک ورزشگوناگون ورزش های عجیب ولی موثر
ورزش ، کارایی ورزش
عضلات در حال ورزش 10 تا 18 برابر در حال استراحت احتیاج به خون دارند، 20 دفعه بیشتر قند و اکسیژن مصرف می نمایند، 50 بار زیادتر گازکربنیک دفع می نمایند، و با توجه به همین ارقام،اهمیت کارایی ورزش روشن می گردد .

توصیه های عجیب و موثر ورزشی

راه هایی برای افزایش کارایی ورزش وجود دارند که بعضی از آنها عجیب و غیر معمول هستند. با این حال موثر بودن آنها از سوی متخصصان ورزش تایید شده است.

ورزش

افزایش کارایی در ورزش کردن

4 توصیه ورزشی عجیب و موثر

چهار روش برای افزایش کارایی ورزش که ممکن است عجیب به نظر برسند و با تصور عموم مخالف باشند عبارتند از:

1. دست ها را خنک نگه دارید

اگر می خواهید زمان انجام ورزش را افزایش دهید می توانید دست ها را خنک نگه دارید.

مطالعات انجام شده در دانشگاه استنفورد نشان داده است که افرادی که دست های خود را خنک نگه می دارند و ورزش می کنند مدت زمان بیشتری می توانند ورزش کنند. با خنک شدن دست ها سرعت افزایش دمای داخلی بدن کندتر می شود و افراد می توانند راحت تر ورزش کنند.

2. بدون کفش ورزش کنید

یکی از کارهایی که به نظر می رسد کارایی ورزش را افزایش می دهد ورزش کردن با پای برهنه است. چند سال است که مطالعاتی درباره ورزش کردن با پای برهنه انجام شده و تحقیقات نشان داده است که این روش برای افرادی که آسیب پذیر هستند مناسب است. اگر با پای برهنه ورزش کنید جریان خون در بدن راحت تر انجام می شود و بدن در وضعیت درست تری قرار می گیرد.

ورزش با پای برهنه از دست رفتن انرژی بدن را تا چهار درصد کاهش می دهد. بنابراین افراد می توانند مدت طولانی مدت طولانی تری ورزش کنند.

3. قهوه بنوشید

تحقیقات در دانشگاه نبراسکا نشان داده است که خوردن کافئین قبل از تمرین به سوزاندن چربی های بدن کمک می کند. ضمنا خوردن قهوه درد در عضلات را کاهش می دهد.

3. در حین ورزش جمله های مثبت را بلند تکرار کنید

گفتن جمله های انرژی بخش می تواند کارایی ورزشی شما را افزایش دهد. هنگام ورزش جمله های مانند می توانم و قوی هستم را با صدای بلند فریاد بزنید. این کار نگرش ذهنی شما درباره کاری که انجام می دهید را به سرعت تغییر می دهد و کارایی شما را بیشتر می کند.

4. شیر کاکائو بخورید

شیر کاکائو پیش از سالم ترین نوشیدنی ها است و به ریکاوری بعد از ورزش کمک می کند. مطالعات انجام شده در دانشگاه ایندیانا نشان داده است که ورزشکاران که بعد از ورزش شیر کاکائو می خورند به اندازه دیگران خسته نمی شوند و می توانند بیشتر به ورزش کردن ادامه دهد. از آن جایی که شیر کاکائو پروتئین دارد به ریکاوری کمک می کنند. این نوشیدنی حاوی کلسیم و آنتی اکسیدان نیز هست. می توانید شیر کاکائو را خودتان با شیر تازه و شکلات تلخ درست کنید که موثرتر است.

ورزش های عجیب ولی موثر

ورزش های عجیب ولی موثر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف