نمناک اخباراقتصاد آیا بانک پارسیان ورشکسته شده است؟
بانک پارسیان ، ورشکستگی بانک پارسیان
باز هم شایعه ای جدید مبنی بر ورشکستگی بانک پارسیان به گوش می رسد که در ادامه جزییاتی از صحت و سقم این ماجرا می خوانید.
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1396

تکذیب ورشکستگی بانک پارسیان

کوروش پرویزیان رئیس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی می کرد، با اشاره به برخی شایعات در خصوص بانک پارسیان، ضمن بیان مطلب فوق گفت:برخی از این شایعات درپی اقدام اخیر بانک مرکزی در رابطه با ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی تشدید شده است.

وی با بیان اینکه تعدادی از افراد و اشخاص به هر دلیل منافعی در بازار غیرمتشکل پولی دارند که به این نوع شایعات دامن می زنند، افزود:شایعاتی مبنی بر ورشکستگی بانک پارسیان مربوط به کلیپی در خصوص تجمع سپرده گذاران موسسه مالی ثامن الحجج بوده که در سال های 94 و 95 صورت گرفته است.

رئیس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصیادامه داد:ساماندهی موسسه مالی ثامن الحجج با حکم شورای پول و اعتبار، دستور بانک مرکزی و با هماهنگی قوه قضائیه و دستگاه های امنیتی و مصوبه شورای امنیت از سوی بانک پارسیان در حال انجام است که در این میان عده ای را علیه بانک مرکزی و بانک پارسیان تحریک کردند و تجمعاتی را سامان دادند؛ امروزه برخی از تجمعات سال پیش را در قالب کلیپ ها منتشر کرده تا شایعه ورشکستگی را دامن میزنند.

بانک پارسیان

ساماندهی موسسات مالی و تعاونی های غیرمجاز منافع شخصی برخی را به خطر انداخته است

وی با بیان اینکه یکی از ابعاد مهم شایعاتی مبنی بر ورشکستگی بانک ها و موسسات مالی به موضوع ساماندهی موسسات مالی و تعاونی های غیرمجاز مربوط می شود، تصریح کرد:ساماندهی موسسات مالی و تعاونی های غیرمجاز منافع شخصی تعدادی از افراد را به خطر انداخته و از این رو شاهد چنین شایعاتی هستیم، که البته با وحدتی که بین مقامات مسئول در مجلس شورای اسلامی، دولت، قوه قضائیه رخ داده موضوع ساماندهی و مدیریت بهتر بازار غیرمتشکل پولی تداوم پیدا خواهد کرد.

پرویزیان با اشاره به عامل دیگری که به شایعات ورشکستگی بانک ها و موسسات مالی در کشور دامن زده، افزود:موضوع دوم به مسائل خارج از کشور، معاندین و کسانی که به هر شکل ممکن به دنبال ضربه زدن به اقتصاد و نظام بانکی کشور هستند مربوط می شود که این افراد در شبکه های مجازی اخبار کذب را پخش می کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:بعد از حماسه شکوهمندی که مردم در انتخابات اخیر آفریدند دشمنان ایران اسلامی مأیوس تر شده اند، کما اینکه تحریم ها را تشدید کردند و عوامل داخلی نیز چنین شایعاتی را بیش از گذشته ترویج می کنند.

رئیس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی با تاکید بر اینکه مردم و سپرده گذاران بانک های و موسسات مالی مجاز کشور نباید هیچ نگرانی از حیث سپرده های خود داشته باشند، تصریح کرد:بانک های خصوصی پشتوانه های قوی سهامداری دارند از این رو هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی ادامه داد:منابع مردم و سپرده های آنان در بانک ها و موسسات مالی مجاز تحت نظارت بانک مرکزی بوده و همه سپرده های مردم در این نوع بانک های و موسسات مالی پوشش سپرده قانونی و پوشش بیمه سپرده دارد از این رو این شایعات در حقیقت برای مقابله با آرامش در بازار غیرمتشکل پولی کشور و مقابله با موضوعات مرتبط با اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری است.

شبکه بانکی تحت نظارت دستگاه های نظارتی است

پرویزیان تاکید کرد:این اطمینان را به مردم می دهم که شبکه بانکی کشور تحت نظارت دستگاه های نظارتی به خوبی کار خود را انجام می دهد و مردم در این خصوص نگران سپرده های خود نباشند.

وی درادامه با بیان اینکه نگرانی های بوجود آمده در خصوص فعالیت موسسات غیرمجاز است، نه در مورد موسساتی که اجازه از بانک مرکزی دارند، افزود:برخی از موسسات در حال اخذ مجوزهای خود هستند که به صورت طبیعی موسساتی که طی سال های اخیر ایجاد می شوند مجوزهای خاص خود را به مرور دریافت می کنند؛ از این رو به طور مثال یک نهاد مالی در ابتدای شکل گیری نمی تواند فعالیت ارزی انجام دهد و نیاز به یک دوره ای دارد تا بتواند شرایط خود را برای اخذ مجوز فراهم کند.

تعیین تکلیف سپرده گذاران ثامن الحجج هنوز ادامه دارد

رئیس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی با بیان اینکه در مورد سپرده گذاران ثامن الحجج به هیچ وجه نگرانی وجود ندارد، گفت:اکنون بانک پارسیان پس از کار بزرگی که در مورد ساماندهی بالغ بر یک میلیون و 260 هزار سپرده انجام داده برگ تعهدی که برای مابقی وجه بالغ بر 35 میلیون تومان داشته اند را ایفا کرده است. امیدواریم که افرادی که علاقمند به سرنوشت کشور هستند در این زمینه حساسیت و توجه خاصی داشته و مشکلاتی که از بیرون و شبکه های خارجی در حال انتقال به نظام اقتصادی است را بیشتر نکنند.

آیا بانک پارسیان ورشکسته شده است؟

آیا بانک پارسیان ورشکسته شده است؟
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 27
برگرفته از افکار نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 20 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف