نمناک بهداشت و سلامتتغذیه وزن مناسب مرغ چقدر باشد؟
وزن مرغ سالم ، رشد طبیعی و تغذیه مناسب
مرغ از جمله مواد غذایی است که اکثر مردم از آن استفاده می کنند،اما باید به این سلامت این ماده ی غذایی توجه بسیار کرد تا سلامت خود را به خطر نیندازیم،تحقیقات روی مواد غذایی نشان داده وزن مرغ نباید بالای 1800 گرم باشد.

وزن مرغ نباید بالای 1800 گرم باشد

شاید همه ی ما فکر می کنیم هر چه وزن مرغ بیشتر باشد حتما مرغ بهتری است اما جالب است بدانید یک مدیر نظارت بر مواد غذایی با تأکید بر اینکه مردم تا حد امکان از خرید مر‎‎غ های بالای یک هزار و 800 گرم خودداری کنند، گفت:بهترین وزن مرغ مصرفی بین 800 تا یک هزار و 200 گرم است و به طور طبیعی مرغ‎های زیر یک هزار و 800 گرم از رشد طبیعی برخوردار هستند.

برخی فروشندگان دوره گرد، در کنار خیابان ها و معابر عمومی در چرخ‎های دستی و وانت‎های یخچال‏ دار، ماهی عرضه می‎کنند که مردم باید به نحوه خرید این محصول دقت لازم را داشته باشند، البته نحوه برخورد با تخلف‎ این فروشندگان سیار بر عهده دامپزشکی است؛ اما به لحاظ بهداشتی توصیه می‎شود مردم بدون اطلاع دقیق از نحوه تهیه و نگهداری ماهی ها نسبت به خرید اقدام نکنند.

بهتر است مردم ماهی‎هایی را خریداری کنند که دارای بسته‎بندی مناسب کارخانه‎ای با شناسه و برچسب درج تاریخ تولید و زمان نگهداری محصول باشد.

وزن مرغ

بهترین وزن مرغ مصرفی بین 800 تا یک هزار و 200 گرم است 

بهترین جایگاه برای خرید مرغ:

بهترین جایگاه برای خرید مرغ و ماهی مراکز رسمی مورد تأیید نهادهای نظارتی، فروشگاه‎های مورد تأیید سازمان جهاد کشاورزی، شیلات و دامپزشکی برای خرید محصولات دریایی پیشنهاد می شوند.

محصولات شیلاتی مانند ماهی در مقایسه با سایر مواد پروتئینی از حساسیت بیشتری در برابر بیماری های ویروسی و میکروبی برخوردار هستند؛ ضمن اینکه نگهداری آنها نیاز به دمای انجماد استاندارد دارد.

توزیع این محصولات در شرایط غیربهداشتی به طور قطع ناقل بیماری‏ های مختلف به مصرف‎کننده است و توصیه می‏ شود مردم از خرید ماهی و سایر محصولات شیلات از دستفروشان خودداری کنند.

مردم تا حد امکان از خرید مر‎‎غ های بالای یک هزار و 800 گرم خودداری کنند، بهترین وزن مرغ مصرفی بین 800 تا یک هزار و 200 گرم است.

به طور طبیعی مرغ‎های زیر یک هزار و 800 گرم از رشد طبیعی و تغذیه مناسب و اصولی برخوردار هستند.

با اشاره به آغاز طرح ملی توزیع مرغ متناسب با استاندارد بین 800 تا یک هزار و 200 گرم در کشور توسط وزارت جهاد کشاورزی , در این طرح، تولیدکنندگان گوشت مرغ ملزم به رعایت اندازه زیر یک هزار و 800 گرم هستند که در صورت تحقق این موضوع به علت تجمع چربی کمتر در مرغ ها به طور قطع در سلامت مردم تأثیرگذار است.

افرادی که می‎‏‎خواهند مقدار چربی غذای خود را کم کنند، می‎‎‏توانند از گوشت مرغ استفاده کنند و 120 گرم آن حدود 70 درصد نیاز پروتئین بدن را تأمین می‎ کند.

وزن مناسب مرغ چقدر باشد؟

وزن مناسب مرغ چقدر باشد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از تسنیم/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف