وزیر دادگستری آمریکا

ترامپ وزیر دادگستری آمریکا را برکنار کرد

تاریخ انتشار : 17 آبان 1397کد مطلب : 72726زمان مطالعه : 1 دقیقه
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از دو سال کشمکش با «جف سشنز» که وزیر دادگستری و مسئول بررسی دخالت روسیه در رئیس جمهور شدن ترامپ بود، سشنز را برکنار کرد.

جف سشنز وزیر دادگستری آمریکا استعفانامه خود را به ترامپ داد

فارس :ترامپ پس از 2 سال کشمکش با وزیر دادگستری خود، او را که پیگیر پرونده دخالت روس ها در انتخابات 2016 بود، برکنار کرد.

سشنز در نامه خود که به «جان کلی» رئیس کارکنان کاخ سفید تحویل شد، نوشته:«رئیس جمهور عزیر، به درخواست شما، استعفاء خود را تقدیم می کنم.» «متیو ویتیکر» تا انتصاب وزیر دادگستری بعدی، سرپرست این وزارتخانه خواهد بود.

برکناری وزیر دادگستری آمریکا

دادستان کل آمریکا به درخواست ترامپ استعفا داد

انتظار می رود که ویتیکر، به مسئولیت مستقیم بازرس ویژه «رابرت مولر» در پیگیری پرونده دخالت روس ها در رئیس جمهور شدن ترامپ، پایان دهد و خودش این مسئولیت را برعهده بگیرد.

ترامپ پس از انتشار خبر استعفاء سشنز، در توئیتر از خدمات سشنز تشکر کرد و نوشت که به زودی، گزینه جدید وزارت دادگستری را به سنا معرفی خواهد کرد.

در همین حال، چاک شومر، رهبر اقلیت در سنای فعلی آمریکا خواستار حفاظت از روند تحقیقات رابرت مولر، در خصوص دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا شده است.

متیو ویتیکر که اکنون کنترل وزارت دادگستری را در دست دارد و به تبع آن مسئولیت پرونده فوق با اوست، خواستار تحدید دامنه تحقیقات شده بود.

انتهای پیام / ک.ک

ترامپ وزیر دادگستری آمریکا را برکنار کرد

54
این مطلب مفید بود ؟40
وبگردی