وسایل اختراع شده
با گذشت زمان زندگی هر روز سخت تر می شود و بشر احتیاج به وسایل پیشرفته برای ادامه زندگی دارد ، به راستی اگر وسایل اختراع شده به دست بشر نبود زندگی امروز به چه شکلی جریان داشت.

تغییرات بزرگ وسایل کاربردی از زمانیکه آنها اختراع شده اند

همانطور که روزانه زندگی ما تغییر می کند چیزهای دیگری نیز دائما در حال تغییر هستند .به گونه ای که اگر ما عکس ها و تصاویر های مربوط به اختراعات اولیه آن ها بیندازیم شاید تشخیص آن برای ما سخت باشد و نتوانیم آنها را به راحتی بشناسیم . برای مثال ماشین ها بسیار ساده بودند و می توانستند نیازهای ما را تا حدود بسیار کمی برطرف نمایند .
با گذشت سالهای زیاد از زمان اختراع آنها تاکنون تغییرات زیادی رخ داده است که می توانید این تغییرات را از تصاویر زیر مشاهده نمایید .

1-هواپیمای مسافری

اولین هواپیما در سال 1903 توسط برادران رایت در ایالات متحده اختراع شد که پس از آن در طی چندین ساله کوتاه مقداری پیشرفت در این زمینه ایجاد شد که با مشاهده تصاویر می توانید این پیشرفت را ببینید چرا که در سالهای گذشته هواپیماهای مسافربری تنها از موتور و صندلی های معمولی برخوردار بودند و در آن زمان هیچ خبری از کمربند ایمنی و استفاده از آن در هواپیما نبود .
همچنین لازم به ذکر است که در سالهای گذشته(سال های ابتدایی اختراع هواپیما) هزینه پرواز با هواپیما بسیار زیاد بود که هر شخصی توانایی پرداخت این هزینه نبود که بعدها تولید هواپیما به بیشترین تعداد رسید و هزینه های پرواز با هواپیما کاهش یافته است نام افراد توانستند از آنها استفاده کنند .
Passenger plane
هواپیما های قدیمی

2-اتومبیل

اولین اتومبیل ها دارای موتورهای بخار بودند که بعدها موتورهای بنزینی را اختراع شدند که نام این ماشین بنزینی "Benz Patent-Motorwagen" بود که این مدل تنها سه چرخ داشت که یک فرمان غیر معمولی نیز بر روی آن تعبیه شده بود .
با مشاهده عکس می توانید درک کنید که چه مقدار پیشرفت در این زمینه تا به حال رخ داده است . جالب است بدانید که اولین نفری که سفر طولانی با اتومبیل را در سطح کره زمین داشت ، همسر بنز برت بود که همراه با کودکانش و به صورت مخفیانه از شوهرش با خیال راحت 194 کیلومتر را با ماشین پیمود .
car
نسل اول ماشین ها

3-دوچرخه

دوچرخه در روزهای اولیه اختراع دارای پدال نبود و برای به حرکت درآوردن آن شخصی که بر روی دوچرخه سوار شده بود باید از پاهایش کمک می گرفت تا اینکه بتواند دوچرخه را به حرکت درآورد . بعدها آهنگر اسکاتلندی به نام Kirkpatrick MacMillan یک دوچرخه را طراحی نمود که در آن زمان به نظر می رسید که بسیار مدرن و بروز است که دارای صندلی و پدال بود . لاستیک های دوچرخه در روزهای اولیه اختراع آن از جنس چوب بود که بعدها کلاسیک های امروزی اختراع شدند و سپس در دوچرخه ها علاوه بر صندلی و پدال از ترمز دستی ، دنده و سایر ویژگی های دیگر افزوده شدند 
که دوچرخه های اما سفر مدرن ترین و راحت ترین نوع دوچرخه ها می باشند .
bike

دوچرخه جدید و قدیمی

4-جارو برقی 

اولین جاروبرقی با موتور در اواخر قرن نوزدهم در ایالات متحده شروع به تولید و عرضه شد که دارای ابعاد بسیار بزرگی بودند و همچنین قیمت بسیار بالایی داشتند و این ابعاد بزرگ آنقدر بزرگ بود که حتی از درب واحد های خانه نمی توانستند وارد شوند و برای وارد کردن آن به مجبور به کج کردن آن بودند . در ابتدا لوله های جاروبرقی به اندازه 30 متر بود که بعدها به تدریج با به روز شدن تکنولوژی ، جاروبرقی ها بی صدا تر ، کوچک تر و کارآمدتر شدند و امروزه جاروبرقی های تمام الکتریک اختراع شده اند که نیازی به کمک انسان ندارند و خودشان شروع به پاکسازی خانه می نمایند .
vacuum cleaner

جارو برقی جدید و قدیمی

5-سشورا 

در پایان قرن نوزدهم دستگاه های خشک کننده موها اختراع شدند که الکتریکی نبودند و نیازی به برق نداشتند و استفاده از آن ها بدین گونه بود که باید مقداری آب داغ را به دستگاه می افزودند و سپس از آن استفاده میکردند تا موهایشان خشک شود .بعد از چندین سال به سرعت سشوار را پیشرفت کردند و امروزه می توان شاهد این پیشرفت شگفت انگیز و بی نظیر بود که امروزه در هر خانه حداقل یک سشوار الکتریکی - حرفه ایی وجود دارد .
سشوار

اولین نسل سشوار ها

6-کنسول بازی 

اولین کنسول بازی ویدئویی در جهان کنسول Magnavox Odyssey بود که در سال 1972 منتشر شد و هیچ ریزپردازنده ایی نداشت و از 40 ترانزیستور و 40 دیود استفاده شده بود . اولین بازی که اختراع شد بازی شبیه سازی تنیس روی میز بود که در آن زمان بسیار شگفت انگیز است و نشان دهنده مدرن شدن جهان شده بود . با این وجود باز آنها نیز طرفداران خود را دارند و تعداد زیادی از افراد از این کنسول ها استفاده می کنند .
Game console

پلی استیشن های نسل اول و جدید

7-تلفن همراه 

اگرچه ظهور این چنین دستگاه هایی در سال 1913 پیش بینی شده بود اولین نمونه تلفن همراه در سال 1973 قبل از عرضه شدن تلفن همراه با برند موتورولا به اسم DynaTAC 8000X بصورت جهانی بود . خریداران تلفن همراه باید قیمت برابر با 3 هزار و 995 دلار می پرداختند تا بتوانند از تلفن همراه استفاده کنند .با این وجود با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی تلفن های همراه بسیار تغییر کرده اند که با نگاهی به گذشته و تاریخچه تلفن همراه می توان این تغییر را به واضح احساس کرد و دیگر نسبت به گذشته نباید هزینه های بالا برای داشتن تلفن همراه پرداخت کرد .
Cellular phone وسایل اختراع شده

گوشی موبایل اولیه تا امروز

8-کفش 

مردم باستان که از تکنولوژی بسیار کمی برخوردار بودند ، برای راه رفتن راحت تر از کفش از جنس حصیر استفاده کردند و کسانی که در مناطق سردسیر زندگی می کردند ، به این فکر افتادند که باید نوعی کفش را اختراع کنند که ضد یخ باشد . ابتدا برای ساخت کفش از پوست خرس یا پوست گوزن استفاده می کردند تا اینکه در مقابل سرما پاهایشان آسیب نبیند .
 shoes
کفش ورزشی مناسب دویدن

وسایل اطراف ما از اختراع تا الآن چه تغییری کردند؟

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ع.ب
وبگردی