نمناک سرگرمیدیدنی ها وصیت نامه های عجیبی که تاکنون نوشته شده + عکس
وصیت نامه ، عجیب ترین وصیت نامه
همه افراد پیش از مرگشان برای خود باید وصیت نامه بنویسند اما برخی از انسان ها وصیت نامه های عجیبی دارند که تعدادی از آنها را در این مطلب می خوانید.

عجیب ترین وصیت نامه های دنیا

وصیت نامه سندی است قانونی که به موجب آن موصی فرد یا افرادی را مسئول اموال یا دارایی های خویش پس از مرگ می کند. وصیت از ریشه «وَصِیَ» است و «أرض واصیة» یعنی زمینی که از گیاهِ به هم متصل سراسر پوشیده است. اما برخی از انسان ها وصیت نامه های عجیبی نوشته اند.

8 تا از عجیب ترین وصیت نامه هایی که تا به حال نوشته شده اند! با ما همراه باشید با عجیب ترین وصیت نامه هایی که تا به حال نوشته شده اند.

وصیت نامه های عجیب و غریب:

8- حضور در مراسم تشییع جنازه خود

آنجل پانتوجا، جوان 24 ساله آمریکایی، وصیت کرده بود که پس از مرگش در مراسم تشییع جنازه خود حضور داشته باشد. مادر آنجل از مسئولین غسال خانه خواسته بود تا آخرین آرزوی پسرش را بر آورده کنند. به این ترتیب آن ها برای اجرای وصیت عجیب این جوان، او را به حالت مومیایی در آوردند تا بتواند ایستاده در طول مراسم تشییع جنازه در کنار تابوت خود قرار بگیرد و مهمانان با او وداع کنند. پس از مراسم تشییع جنازه وی را در تابوت قرار دادند و دفن کردند.

 

وصیت نامه

وصیت نامه های عجیب دنیا

7- ارثیه 12 میلیون دلاری برای سگ

هلمسلی، یکی از میلیاردرهای معروف آمریکایی قبل از مرگش در سن 87 سالگی برای سگ خود، ترابل، 12 میلیون دلار ارث باقی گذاشت تا این سگ بتواند تا آخر عمر به زنگی اشرافی خود ادامه بدهد. اما جالب اینجاست که این زن میلیاردر در مورد نوه های خود این قدر دست و دل باز نبوده است. وی دو تن از آن ها را از ارث محروم کرده و برای دو نوهٔ دیگرش تنها 5 میلیون دلار ارث گذاشته است، آن هم به شرط اینکه حداقل یک بار در سال به قبر پدر خود (تن ها فرزند هلمسلی) سر بزنند. او همچنین وصیت کرده که پس از مرگ ترابل، جسد او را در کنار قبر خودش دفن کنند.

وصیت نامه

وصیت نامه های عجیب دنیا

6- 330 هزار پوند برای همسر به شرط اینکه هر روز یک نخ سیگار مصرف کند

همسر برات هرگز اجازه نمی داد که شوهرش سیگار مصرف کند، او هم به تلافی این کار همسرش، وصیت کرد که 330 هزار پوند به همسرش برسد به شرط اینکه او هر روز یک نخ سیگار مصرف کند.

وصیت نامه

وصیت نامه های عجیب دنیا

5- وقف همهٔ دارایی برای ساخت یک کتابخانه ضد زن

ایوا زینک به قدری از زنان متنفر بود که قبل از مرگش در سال 1930، وصیت کرد که تمام دارایی اش وقف ساخت کتابخانه ای شود که در آن کتاب های هیچ یک از نویسندگان، ناشران و مترجمان زن وجود نداشته باشد، تمام کارکنان مرد باشند و بر سر در آن عبارت «ورود زن ها ممنوع» نوشته شود. اما یکی از دختران زینک مانع از اجرای این وصیت پدرش شد.

 وصیت نامه

وصیت نامه های عجیب دنیا

4- همه ثروت برای همسر به شرط اینکه مجدداً ازدواج کند

در سال 1841 هنریچ هین یک شاعر آلمانی با اوژنی میرات ازدواج کرد و در وصیت نامه خود تمام ثروت و دارایی اش را از آن همسرش کرد به این شرط که پس از مرگ هین، او دوباره ازدواج کند.وقتی از او پرسیدند که چرا چنین شرطی گذاشتی جواب داد:«در این صورت حداقل یک مرد از مرگ من افسوس خواهد خورد». هین در سال 1856 فوت کرد.

 وصیت نامه

وصیت نامه های عجیب دنیا

3- سوزاندن جنازه و فرستادن خاکستر آن به فضا

رادنبری، خالق مجموعه تلویزیونی «استار ترک»، به قدری داستان های علمی تخیلی و فضا نوردی را دوست داشت که وصیت کرد پس از مرگش جسد او سوزانده شود و خاکستر آن به فضا فرستاده و در آنجا پراکنده شود. در سال 1997 آرزوی او بر آورده شد و خاکستر او با یک ماهواره اسپانیایی به فضا فرستاده و در آنجا پخش شد.

وصیت نامه

وصیت نامه های عجیب دنیا

2- هر روز یک شاخه گل برای همسر

جک بنی و ساید مارکس عاشقانه یکدیگر را دوست داشتند، اما پس از 48 سال زندگی مشترک، جک در سال 1974 فوت کرد. جک پیش از مرگش با یکی از گل فروشی های محل سکونت خود به توافق رسیده بود تا او پس از مرگ جک، هر روز یک شاخه گل رز قرمز برای همسرش ببرد.

وصیت نامه

وصیت نامه های عجیب دنیا

1- اهدا دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب به یک سگ

دوروتی ادوارد قبل از مرگش وصیت کرد که دستگاه تنطیم کننده ضربان قلب او را به یک سگ اهدا کنند. پس از مرگ دوروتی، خانوادهٔ او به وصیتش عمل کردند. این دستگاه از داخل بدن او برداشته شد و تحت اختیار دانشکده دام پزشکی جورجیا قرار گرفت تا آن را به یک سگ اهدا کنند. آن ها نیز این دستگاه را درون بدن سگی به نام سانشاین که از ناراحتی قلبی رنج می برد، کار گذاشتند.

 وصیت نامه

وصیت نامه های عجیب دنیا

وصیت نامه های عجیبی که تاکنون نوشته شده + عکس

وصیت نامه های عجیبی که تاکنون نوشته شده + عکس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
برگرفته از عجیب ترین / ی
این مطلب مفید بود ؟ 10 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف