نمناک فرهنگ و هنرچهره ها وضعیت جسمانی احمد علامه دهر از زبان پسرش
احمد علامه دهر ، بازیگر پیشکسوت
بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که در سریال پرده نشین دچار سکته مغزی شده بود وضعیت جسمانی مساعدی ندارد، پسر احمد علامه دهر از وضعیت پدرش در این چند ماه می گوید.
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1394

احمد علامه دهر بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون که هنگام بازی در سریال پرده نشین دچار عارضه مغزی شد و در بیمارستان مشهد بستری شد.

مدتی بعد از بستری بودن در بیمارستانی در مشهد وی به بیمارستان عرفان تهران منتقل شد و در این بیمارستان تحت درمان قرار گرفت آن هم در شرایطی که در این مدت خانواده این بازیگر مرتب با مشکلات مالی متعدد دست و پنجه نرم می کردند.
 
بعد از بستری بودن چند هفته ای در بیمارستان عرفان ، احمد علامه دهر هر چند به خانه منتقل شد اما از آن زمان تا کنون تقریبا همواره در بستر به سر می برد و به سختی می تواند حتی کارهای روزمره خود را انجام دهد.
 
نیما علامه دهر فرزند جوان این بازیگر درباره وضعیت پدرش در این ده ماه می گوید:درباره وضعیت مالی و هزینه های بیمارستان همین قدر بگویم که فقط 17 میلیون تومان به هنگام بستری بودن در بیمارستان عارف از ما دریافت کردند. مشکل اصلی هم اینجا بود که علیرغم اینکه پدرم هزینه بیمه تکمیلی سالانه اش را پرداخت کرده بود اما متاسفانه مسئولان هنری تعرفه بیمه تکمیلی را پرداخت نکرده بودند و کارت بیمه تکمیلی طلایی که در اختیار پدرم و شماری دیگر از سینماگران قرار گرفته بود از درجه اعتبار ساقط شده بود.
احمد علامه دهر 
فرزند این هنرمند با اشاره به دیگر هزینه هایی که حین بستری بودن پدر در خانه به آنها تحمیل شده است بیان می دارد:با توجه به داروهای وارداتی و گرانی که پزشکان تجویز کرده اند و البته استخدام پرستاری مخصوص بیماری پدرم که نارسایی مغزی است ماهانه حدودا 12 تا 13 میلیون هزینه درمان پدر میشود و در این ده ماه بیشتر از 100 میلیونی هزینه درمان ایشان شده است.
 
نیما علامه خاطرنشان می سازد:پدرم از بیمه هنرمندان استفاده کرده است اما این بیمه هنوز که هنوز است کارکرد یک بیمه واقعی را ندارد و فقط هزینه اندکی از درمان را پوشش می دهد.
 
با توجه به اینکه عارضه مغزی حین بازی احمد علامه در سریال "پرده نشین” پیش آمده بود این پرسش پیش می آید که آیا تهیه کننده این اثر حمایتی را از بازیگرش انجام داده است یا نه. نیما علامه در این باره می گوید:محمود رضوی تهیه کننده آن سریال در کنار پرداخت دستمزد پدرم، مبلغی حدودا 3 میلیون تومان را بابت کمک هزینه درمان به ما داد که البته در برابر هزینه های سرسام آور درمان واقعا چشمگیر نیست.
 
جالب است که فرزند احمد علامه از بی توجهی مدیران سینما و تلویزیون نسبت به وضعیت پدرش هم گلایه دارد. او می گوید:متاسفانه در این ده ماهی که پدرم بستری است هیچ کدام از مدیران سینما یا تلویزیون به سراغش نیامده اند تا حتی حالش را بپرسند.

وضعیت جسمانی احمد علامه دهر از زبان پسرش

برگرفته از شفاف - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
ناشناس

ناشناس

از صمیم قلبم آرزوی سلامتی برای خانواده اش دارم .تسلیت میگم، غم آخرتون باشه.

پاسخ دادن 1 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف