نمناک اخبارسیاست آخرین وضعیت جسمی آیت الله موسوی اردبیلی در بیمارستان
آیت الله موسوی اردبیلی ، آیت الله موسوی در کما
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی دچار ایست قلبی شد که با تلاش پزشکان دوباره به زندگی برگشت اما هم اکنون در شرایط کما به سر می برد.
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395

آیت الله موسوی اردبیلی در آی سی یو بستری شد

سیدجواد حاجی میراسماعیلی با تأیید خبر بستری شدن آیت الله موسوی اردبیلی در بیمارستان لاله تهران افزود:ایشان ساعت دو بامداد دوشنبه با درد شکم از قم با آمبولانس و درحالت شوک به بیمارستان لاله تهران منتقل شد و پزشکان این بیمارستان پس از انجام اقدامات تشخیصی و سی تی اسکن، انسداد روده را تشخیص دادند.

وی ادامه داد:آیت الله موسوی اردبیلی ساعت 5 صبح دوشنبه (امروز) دچار ایست قلبی شد که با تلاش پزشکان بیمارستان و انجام موفق CPR (احیای قلبی) دوباره به زندگی برگشت اما هم اکنون درجه هوشیاری وی 3 از 15 است؛ یعنی در حالت غیر هوشیاری و کما به سر می برد.

برپایه این گزارش به نقل از ایرنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:با توجه به تشخیص انسداد روده، ایشان نیازمند عمل جراحی هستند اما به علت سطح هوشیاری پایین، امکان عمل جراحی نیست و شوک و سطح هوشیاری ایشان این امکان را به ما نمی دهد.

وی افزود:تیمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران به سرپرستی دکتر توکلی رئیس ستاد هدایت بیماران این دانشگاه، ساعتی پیش به بالین آیت الله موسوی اردبیلی رفته و وضع ایشان را بررسی کرده اند و در صورتی که سطح هوشیاری ایشان به حد عادی و هوشیاری برسد، اقدامات لازم برای جراحی ایشان انجام می شود.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اجرایی عصر دیروز از حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی از مراجع تقلید، در بیمارستان عیادت کرد.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اجرایی در گفت وگو با پزشکان تیم معالج این مرجع عالیقدر، در جریان روند درمان ایشان قرار گرفت و از تلاش تیم پزشکی تشکر کرد.

آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید، متولد سال 1304 در اردبیل است که پس از شهادت آیت الله بهشتی از سال 1360 تا 1368 به ریاست دیوان عالی کشور به عنوان عالی ترین مقام قضایی رسید.

 

آخرین وضعیت جسمی آیت الله موسوی اردبیلی در بیمارستان

آخرین وضعیت جسمی آیت الله موسوی اردبیلی در بیمارستان
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف