نمناک ورزش و تناسب اندامگوناگون وضعیت دلار، ورزش کشتی را ضربه فنی کرد!
وضعیت دلار ، هزینه های سرسام آور کشتی
برای جلوگیری از جریمه اتحادیه جهانی کشتی، تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران با ترکیبی ناقص به مسابقات جهانی 2018 مجارستان اعزام خواهند شد.
تاریخ انتشار : 4 مهر 1397

دلار، کشتی را ضربه فنی می کند!

ایسنا: افزایش شدید نرخ ارز، ورزش ایران را نیز همانند دیگر بخش های جامعه با مشکلات عدیده ای مواجه کرده تا جایی که پس از لغو پرداخت ارز مبادله ای از سوی بانک مرکزی، فدراسیون های ورزشی برای اعزام ورزشکاران خود به رویدادهای بین المللی با تنگناهای زیادی روبرو شده اند و توان اعزام تیم های خود را با توجه به چند برابر شدن هزینه های اعزام ندارند.

در این بین فدراسیون کشتی به عنوان فدراسیونی که با توجه به تعدد تیم های ملی کشتی آقایان و بانوان در رده های سنی مختلف، همواره بیشترین اعزام ها را در بین فدراسیون های ورزشی ایران داشته، با بیشترین مشکلات در راه اعزام تیم های خود روبرو شده تا جایی که مجبور شد به علت مشکلات مالی تعدادی از اعزام های خود را لغو کند.

هزینه سرسام آور کشتی گیران به رقابت های جهانی

این در حالی است که فدراسیون کشتی طی ماه های اخیر چندین اعزام بین المللی داشته که آخرین نمونه آن اعزام تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان به رقابت های جهانی اسلواکی بود که هزینه میلیاردی برای فدراسیون به همراه داشت، اعزامی که با قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در جهان و سومی آزادکاران همراه بود.

اما رقابت های جهانی 2018 مجارستان از 28 مهرماه از بوداپست برگزار می شود و طبق اعلام مسئولان فدراسیون کشتی هزینه اعزام تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران به این رقابت ها با توجه به چند برابر شدن هزینه های اعزام حدود 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه روی دست این فدراسیون می گذارد، این در حالی است که کل بودجه اختصاص یافته کمیته ملی المپیک به فدراسیون کشتی در سال جاری 2 میلیارد تومان و بودجه وزارت ورزش نیز رقمی در حدود 12 میلیارد تومان است.

هزینه های سرسام آور کشتی

تیم های ملی کشتی به مسابقات جهانی اعزام نمی شوند؟

عواقب بد نرفتن تیم ملی کشتی به مسابقات جهانی

از آنجا که نرفتن تیم های ملی کشتی به رقابت های جهانی باعث خدشه بر جایگاه کشتی ایران در جهان خواهد شد و علاوه بر آن نیز جریمه اتحادیه جهانی کشتی را به همراه خواهد داشت، در صورت ادامه این وضعیت تیم های ملی کشتی ایران برای کاهش هزینه های اعزام با ترکیبی ناقص عازم مجارستان خواهند شد.

صحبت های رضا لایق درباره مشکلات اعزام کشتی گیران 

رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در این باره اظهار کرد:افزایش شدید نرخ ارز مشکلات جدی را برای فدراسیون کشتی به همراه داشته و این در حالی است که بودجه فدراسیون در زمان تصویب بر اساس نرخ ارز مبادله ای اختصاص یافت اما در ادامه پرداخت ارز مبادله ای به فدراسیون ها لغو شد و فدراسیون کشتی برای چند اعزام خود هزینه میلیاردی متقبل شده و عملا دیگر توانی برای اعزام تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی به رقابت های جهانی مجارستان و تیم های امید به رقابت های جهانی رومانی نداریم.

دبیر فدراسیون کشتی افزود:از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درخواست داریم به کمک فدراسیون کشتی بیایند و این مشکل را حل کنند تا بتوانیم تیم های مان را به رقابت های جهانی اعزام کنیم در غیر این صورت یا تیم های ملی به این رقابت ها اعزام نمی شوند که جریمه اتحادیه جهانی را به همراه خواهد داشت یا با ترکیبی ناقص به این رقابت ها می رویم.

انتهای پیام/ح.ب 

وضعیت دلار، ورزش کشتی را ضربه فنی کرد!

این مطلب مفید بود ؟ 10 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف