مرتضی احمدی
مرتضی احمدی پیشکسوت محبوب سینما، تئاتر، تلویزیون و صداپیشه رادیو از زندگی خصوصی اش و رازهای زندگی با همسرش می گوید.

احمدی در 1313 در جنوب تهران به دنیا آمد. پدرش سَقط فروش بود. برای تحصیل ابتدا به مکتب و سپس به دبستان منوچهری در میدان گمرک رفت و بعد از آن به دبیرستان شرف و دبیرستان روشن رفت.

عکس مرتضی احمدی

در شانزده سالگی ورزش باستانی و فوتبال را شروع کرد و به همراه تیم فوتبال دبیرستانش در مسابقات آموزشگاه های تهران رتبه هایی به دست آورد. بعدها در تیم فوتبال راه آهن تهران و پس از آن در باشگاه راه آهن بازیکن و مربی (تا سال 1325) شد.

 «مرتضی احمدی» هنرمند پیشکسوت رادیو و تلویزیون یکی از چهره های ماندگار در عرصه صدا و تصویر است. این هنرمند بزرگ ایرانی اکنون 91 ساله است اما خدا را شکر که هنوز سرپاست و سرحال به فعالیت هایش ادامه می دهد.

جشن تولد مرتضی احمدی

او در مورد زندگی شخصی اش میگوید :در 34 سالگی ازدواج کردم و همسرم زهرا جوانشیر 33 ساله بود.
هر دو کارمند راه آهن بودیم. بسیار خوشبخت بودیم. اولین بچه ما آزیتا به دنیا آمد و 3سال بعد مازیار، ما دیگر غمی نداشتیم و با هم کارها را انجام می دادیم و به بچه ها می رسیدیم. متاسفانه همسرم سرطان سینه گرفت و ما دیر متوجه شده بودیم.
اما همه کار کردیم. عمل کردیم، خارج رفتیم، 7سال طول کشید و سرطان تمام وجودش را گرفت. به فعالیت های هنر ی ام نمی رسیدم اما روحیه همسرم خیلی خوب بود. زمانی که زهرا فوت کرد بالا سر قبرش قسم خوردم که خودم بچه ها را بزرگ می کنم و نمی گذارم زیر دست کسی بیفتند. هیچ وقت نتوانستم زنی بهتر از زهرا پیدا کنم برای همین ازدواج نکردم.
 
کیک تولد مرتضی احمدی
 
مرتضی احمدی در خصوص شادابی اش در سن 91 سالگی اضافه کرده است :از 16سالگی ورزش را شروع کردم و تا حالا هیچ وقت ترکش نکردم. الان هم با همین وضعیتم هر روز نرمش و پیاده روی می کنم. تقریباً 91 درصد مردم در سن 91 سالگی آلزایمر می گیرن و من فقط به خاطر ورزشه که آلزایمر نگرفتم. عاشق دمپختک و کله جوش هستم. خیلی کم شیرینی می خورم

راز شادابی مرتضی احمدی

4.5103
این مطلب مفید بود ؟9310
برگرفته از ستاره ها - / ک
برچسب :
نظرات
وبگردی