نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت وقتی گرسنه هستید خرید نکنید، ضرر می کنید !
خرید ، خريد كردن
به تازگی پژوهشگران دریافتند که اگر در زمان گرسنگی به خرید بروید به دلیل برخی فعل و انفعالات در مغز، بیشتر از افرادی که سیر هستند خرید می کنید و جالب اینجاست که اقلام غیرخوراکی می خرید.
بازدید : 5,690 نفر

هنگامی که گرسنه هستید اصلا فکر خرید نکنید!!

 

همه ما فکر می کنیم اگر در زمان گرسنگی به خرید برویم حتما به خرید خوراکی تمایل بیشتری داریم اما در یک تحقیق جالب پژوهشگران دانشگاه مینه سوتا خلاف این موضوع را مطرح کردند.

آنها می گویند افرادی گرسنه ای که برای خرید وارد سوپرمارکت یا فروشگاه های زنجیره ای می‎شوند، بیشتر از آن که به سیر کردن خود و خرید اقلام خوراکی توجه کنند،مشغول خریدهای دیگر می شوند و کالاهایی را می خرند که اندک زمانی پس از سیر شدن، از خرید آنها پشیمان می شوند. 

به گزارش نیوساینتیست، این گروه تحقیقاتی با انجام آزمایش هایی به این نتیجه رسیدند که خریداران به شدت گرسنه حدود 64 درصد بیشتر از خریداران سیر یا کمتر گرسنه پول برای خرید صرف می کنند. اما چه چیز باعث این رفتار غیرمنتظره می شود؟

با شکم گرسنه خرید نکنید

علت توصیه بر عدم خرید در هنگام گرسنگی

 

در شرایط گرسنگی، دستگاه گوارش هورمونی به نام گرلین ترشح می کند که روی بخشی از مغز به نام قشر پیش پیشانی شکمی (ventromedial prefrontal cortex) تاثیر می گذارد. این محدوده از مغز در عملکرد پاداش و انگیزش نقش دارد و باعث می شود که فرد بخواهد کاری انجام دهد و کالری مصرف کند. پژوهشگران حدس می زنند ممکن است این هورمون روی بخش های غیرخوراکی نیز تاثیر بگذارد و باعث شود شما از هر چیز مقادیر بیشتری را بخواهید.

به گفته این محققان بهتر است با شکم سیر به خرید بروید تا پول کمتری خرج کنید و کالاهای اضافی هم نخرید. 

وقتی گرسنه هستید خرید نکنید، ضرر می کنید !

وقتی گرسنه هستید خرید نکنید، ضرر می کنید !
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
برگرفته از خبرآنلاین -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف