نمناک فرهنگ و هنرچهره ها وقف زمین 10 میلیاردی مهران رجبی
مهران رجبی ، وقف
مهران رجبی با اشاره به عمل خداپسندانه خود گفت: این زمین به من از پدر و مادر به ارث رسیده و با وقف، آن مالی که آنها برای من گذاشته بودم را صرف اموری کردم که خیر و برکتش برای والدینم باشد.
تاریخ انتشار : 17 آذر 1395

وقف میلیاردی مهران رجبی

همایش استانی یاوران وقف بعد از ظهر امروز در امامزاده شاهزاده حسین(ع) شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.

در بخشی از این همایش حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور طی سخنانی اظهار داشت:یکی از تعالیم دین مبین اسلام، حمایت از نیازمندان و کمک به مستمندان است.

وی افزود:سخاوت از جمله ویژگی های یک انسان متعالی و کمال یافته است و انسان هایی که به این درجه از رشد معنوی و فکری می رسند، همواره به دنبال کمک به نیازمندان و دستگیری از مستمندان هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد:انسانی که به تکامل فکری و روحی نرسیده، تصور می کند که دنیا فانی نیست و تمام مال و اموالی که دارد، تنها متعلق به او است و تا ابد می تواند از آن استفاده کند.

شرفخانی گفت:این در حالی است که هیچ کس نمی تواند ذره ای از مال دنیا را با خود و پس از مرگ به آن دنیا ببرد و این تفکر غلط بزرگ ترین بدبختی بشریت است.

وی بیان داشت:دین مبین اسلام برای حمایت از مستمندان و دستگیری از نیازمندان راهکارهای مختلفی را بیان کرده که یکی از ارزشمندترین آنها، فرهنگ وقف است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود:انسان ها می توانند بخشی از دارای خود را با نیتی مشخص وقف کرده و پس از آنها و تا زمانی که این مال وجود دارد، از برکات آن بهره مند شوند.

شرفخانی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده از سوی اوقاف کشور در حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت:طی یک طرح معنوی و ارزشی، برنامه اعزام افراد بی بضاعت به مشهد مقدس و زیارت بارگاه متبرک امام رضا(ع) در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت:این برنامه مختص افرادی است که تاکنون به دلیل مشکلات مالی توانایی زیارت مشهد مقدس را نداشته اند و تا امروز بیش از یک هزار و 150 نفر در قالب این برنامه به مشهد مقدس اعزام شدند.

لازم به توضیح است، در بخشی از این همایش مهران رجبی بازیگر توانمند سینما و تلویزیون و از جمله هنرمندان طنزپرداز و محبوب کشورمان یک اقدام ارزشی و معنوی زیبا از خود به نمایش گذاشت.

رجبی قطعه زمینی به ارزش بالغ بر 10 میلیارد ریال را وقف کرد.

رجبی با اشاره به عمل خداپسندانه خود گفت:این زمین به من از پدر و مادر به ارث رسیده و با وقف، آن مالی که آنها برای من گذاشته بودم را صرف اموری کردم که خیر و برکتش برای والدینم باشد.

وقف زمین 10 میلیاردی مهران رجبی

وقف زمین 10 میلیاردی مهران رجبی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
برگرفته از فارس -/م
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف