ولادمیر زلدین

درگذشت ولادمیر زلدین پیرترین بازیگر جهان +عکس

تاریخ انتشار : 11 آبان 1395کد مطلب : 38915زمان مطالعه : 2 دقیقه
ولادمیر زلدین بازیگر روسی که پیرترین هنرپیشه جهان لقب داشت، در سن 101 سالگی درگذشت.

ولادمیر زلدین بازیگر روسی درگذشت

«هافینگتون پست» نوشت:«ولادمیر زلدین» بازیگر 101 ساله روسی پس از 71 سال فعالیت در تئاتر مسکو درگذشت و «پوتین» رییس جمهور روسیه، مرگ او را فقدانی برای فرهنگ این کشور خواند.

این بازیگر باسابقه زمان حکومت تزار نیکلاس دوم را درک کرده بود و لقب پیرترین هنرپیشه فعال را یدک می کشید که تا ماه گذشته هم روی صحنه بازی می کرد، او که سه هفته پایانی عمرش را در بیمارستان سپری کرد، دچار شکستگی لگن شده بود و آخرین هنرنمایی اش را با عصا روی صحنه تئاتر مسکو نشان داد.

این هنرمند بیش از 1000 بار این نقش را ایفا کرد و قرار بود در فوریه سال 2017، صدودومین سالگرد تولدش روی صحنه جشن گرفته شود.

 ولادمیر زلدین

ولادمیر زلدین پیرترین هنرپیشه دنیا

ولادمیر زلدین متولد سال 1915 یعنی زمان تاج گذاری نیکلاس دوم بود. او با فیلم «ملاقات در مسکو» که فیلمبرداری آن اندکی پیش از حمله نازی ها به شوروی سابق در سال 1941 شروع شد، به شهرت رسید. این بازیگر در آن زمان 26 سال سن داشت و پس از اتمام این پروژه به تئاتر «ارتش سرخ» مسکو پیوست. او تا پایان عمرش عضو این گروه بود که بعدها به تئاتر «ارتش روسیه» تغییر نام پیدا کرد.

همکاران «زلدین» را تا آخرین لحظه به عنوان بازیگری پرشور و پرانرژی به یاد می آورند. تابوت او پیش از به خاک سپرده شدن در قبرستان معروف «نووُدیچی»، در تئاتر «ارتش روسیه» قرار داده می شود.

سال گذشته هم «مانوئل دی اولیویرا»، کهنه کارترین کارگردان فعال سینمای جهان در سن 106 سالگی درگذشت. او در سن 105 سالگی ساخت فیلم جدیدش با عنوان «ورودی های قدیمی قلعه» با موضوع تاریخ کشور پرتغال را آغاز کرده بود و چهار سال پیش، در 103 سالگی فیلم «گابو و سایه» را مقابل دوربین برد.

ولادمیر زلدین پیرترین بازیگر جهان درگذشت +عکس

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی