نمناک سبک زندگیکودک مهمترین ویتامین های مورد نیاز کودکان
کودکان ، ویتامین کودک
در این گزارش قصد داریم ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز کودکان را به شما معرفی کنیم تا این ویتامین ها را از منابع طبیعی برای فرزند دلبندتان تامین کنید.

 ویتامین های حیاتی و مورد نیاز کودکان کدامند؟

 مطمئنآ همه والدین ها نگران خورد و خوراک کودکان خود هستند و دقیقآ اطلاعی از ویتامین های مورد نیاز فرزندشان ندارند،چراکه کودکان برای داشتن بینایی خوب بخصوص در شب ها و همچنین سیستم ایمنی مقاوم مستلزم ویتامین های حیاتی و مهمی هستند پس با ما همراه باشید تا ویتامین های مورد نیاز کودکان را بشناسید.

وظیفه ویتامین ها کمک به تشکیل و بازسازی گلبول های قرمز خون، استخوان ها و بافت ها، کمک به حفظ سلامت لثه، تقویت رگ های خونی، کاهش کبودی... است.
 

اسیدهای چرب ضروری

 کمک به ساخت سلول ها، تنظیم سیستم عصبی، تقویت دستگاه قلبی عروقی، ایمنی بدن، کمک به جذب مواد مغذی در بدن، ضروری برای عملکرد مناسب مغز، سلامت دید.

آهن

ضروری برای ساخت هموگلوبین، عنصر حمل کننده ی اکسیژن در خون، عنصر نگه دارنده ی اکسیژن در ماهیچه ها. کمبود آهن سبب کم خونی می شود که منجر به خستگی، ضعف و ناتوانی خواهد شد.
 
کودکان

منیزیم


قوی نگه داشتن استخوان ها، ثبات ضربان قلب، پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن، حفظ ماهیچه ها و کمک به عملکرد اعصاب.

پتاسیم

کنترل تعادل آب بدن، همراه با سدیم، که به تناسب فشارخون کمک می کند. کمک به عملکرد ماهیچه ها و ضربان قلب، کاهش خطر سنگ کلیه و پوکی استخوان در سنین بالاتر.

ویتامینA

ایفای نقشی مهم در بینایی و رشد استخوان، کمک به حفاظت از بدن مقابل عفونت ها، ارتقای سلامت و رشد سلول ها و بافت های بدن از جمله مو، ناخن و پوست.
 
سلامت کودک

ویتامین C

کمک به تشکیل و بازسازی گلبول های قرمز خون، استخوان ها و بافت ها، کمک به حفظ سلامت لثه، تقویت رگ های خونی، کاهش کبودی و کمک به درمان آن، بهبود سیستم ایمنی، جلوگیری از عفونت ها. کمک به جذب آهن در بدن توسط غذاهای غنی از آهن.

ویتامین D

کمک به جذب مواد معدنی مانند کلسیم و ساخت دندان و استخوان های قوی، ضروری برای تراکم توده ی استخوانی و رشد بالقوه، کار کردن مانند یک هورمون در بدن با نقش سلامت سیستم ایمنی، تولید انسولین و تنظیم رشد سلول.

ویتامین E

محدود کردن تولید رادیکال های آزاد که باعث آسیب به سلول ها می شوند. ضروری برای ایمنی بدن، بازسازی DNA و دیگر فرآیندهای سوخت وساز.

روی

موردنیاز برای بیش از 70 درصد آنزیم ها برای کمک به هضم غذا و سوخت وساز، ضروری برای رشد بدن.

 

مهمترین ویتامین های مورد نیاز کودکان

مهمترین ویتامین های مورد نیاز کودکان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 10
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف