نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت ورود این ویروس به بدن باعث چاقی میشود
ویروس ، ویروسی مرموز
محققان دریافتند که عامل چاقی در بدن همیشه تغذیه نادرست و بی تحرکی نیست بلکه ورود یک ویروس به بدن میتواند باعث چاقی شود.
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1395

ویروسی مرموز که چاقتان می کند

این روزها که چاقی بیداد میکند و مردم از هر ترفندی برای رسیدن به تناسب اندام استفاده میکنند نتایج یک تحقیقات نشان داد که دلیل چاقی همیشه مربوط به فعالیت فیزیکی و تغذیه نادرست نیست بلکه ورود یک ویروس به بدن و ابتلای شخص به عفونت ویروسی عامل ابتلا به چاقی است.

همیشه چاقی تنها به دلیل پرخوری و کم تحرکی نیست و ممکن است به خاطر ورود نوعی ویروس مرموز و ناشناخته در بدن باشد.

یکی از دانشمندان دانشگاه ویسکانسین آمریکا طی تحقیقات گسترده ای که بر روی ویروس ها انجام داد، متوجه شد ویروس ها هم می توانند در ایجاد چاقی در افراد موثر باشند. از جمله این ویروس ها Adenovirus 36 یا به اختصار AD-36 است که پس از ورود به بدن باعث ساخت سلول های چربی بیش از حد می شود و به این ترتیب فرد با چاقی غیر قابل کنترل مواجه می شود.

عفونت ویروسی دلیل چاقی شماسست

یکی از بیماران که کارشناسان تشخیص دادند به خاطر ورود عامل ویروسی به بدنش دچار چاقی شده بود، در دوران کودکی پسری لاغر بوده اما به تدریج با چاقی بسیار شدیدی مواجه شده به نحوی که حتی راه رفتن و انجام فعالیت های روزانه برای او بسیار سخت شده بود.
 ویروس

چاقی میتواند ناشی از ورود یک ویروس به بدن باشد

 پس از انجام آزمایش مشخص شد که نوعی عفونت ویروسی باعث اضافه وزن در وی شده و پزشکان مجبور به جراحی معده اش شدند تا بتوانند مانع از تمایل شدید به خوردن مواد غذایی و افزایش وزن او شوند.
 
به گفته محققان اثر مخرب این ویروس حتی پس از نابودی و خروج از بدن چنان گسترده است که حتی تا سالها باقی می ماند و بدن به طرزی غیر عادی سلول های چربی تولید می کند و باعث افزایش وزن فرد می شود.
 
هنوز علت اصلی ورود این ویروس به بدن شناخته نشده است و تحقیقات در خصوص این ویروس و اثری که بر چاقی انسان ها دارد، توسط دانشمندان در حال بررسی است.
 
گفتنی است؛ تاثیر گذاری ویروس AD-36 بر چاقی انسان ها نخستین بار در تحقیقات دکتر Dhurandhar در سال 1978 شناسایی شد.
 
کارشناسان در تحقیقات اخیر دریافتند میلیون ها نفر در سراسر دنیا به خاطر این ویروس به اضافه وزن شدید دچار می شوند و بدن آنها آنتی بادی لازم برای مقابله با این ویروس را ندارد.
 
افرادی که از اضافه وزن رنج می برند لازم است به متخصص مراجعه کنند تا در کنار ریشه یابی علت اصلی چاقی، رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی برایشان تجویز شود.

ورود این ویروس به بدن باعث چاقی میشود

ورود این ویروس به بدن باعث چاقی میشود
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف