نمناک سبک زندگیگردشگری سفر به استانبول، بهترین انتخاب برای اخذ ویزای انگلیس
از زمان تعطیلی سفارت انگلیس در ایران، مشکلات زیادی گریبان گیر متقاضیان این ویزا شد و مراحل دشواری برای اخذ ویزا در مقابل آن ها قرار گرفت. تأسیس دفتر VFS در تهران که اتفاقی بود که آن مسیر دشوار را کوتاه می کرد

رپورتاژ آگهی :از زمان تعطیلی سفارت انگلیس در ایران، مشکلات زیادی گریبان گیر متقاضیان این ویزا شد و مراحل دشواری برای اخذ ویزا در مقابل آن ها قرار گرفت. تأسیس دفتر VFS در تهران که اتفاقی بود که آن مسیر دشوار را کوتاه می کرد و متقاضیان می توانستند امیدوار به اخذ ویزا بدون سفر به کشوری واسط (همانند ترکیه، ارمنستان، امارات و...) باشند.

 
از آن جایی که ویزای انگلستان یکی از پرمخاطب ترین ویزاها در میان ایرانیان است، دیری نگذشت که دفتر VFS تهران با درخواست های فراوانی مواجه شد و پروسه نوبت دهی های طولانی مدت به راه افتاد. به همین دلیل، برخی از متقاضیان این ویزا که برای سفر به انگلستان عجله داشتند، مجبور اخذ وقت سفارت انگلیس، از کشوری دیگر شدند.
همانند گذشته، چند گزینه پیش روی این دسته از متقاضیان قرار داشت که مهم ترین آن ها شهرهای آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی بودند. اما سالیان سفر که یکی از کارگزاران اصلی وقت سفارت انگلیس است، به چند دلیل شهر استانبول را بهترین انتخاب معرفی می کند. با هم این دلایل را دنبال خواهیم کرد؛
در وهله اول، سفر به شهر استانبول و آنکارا احتیاج به ویزا ندارد و تنها با پرداخت عوارض خروج از کشور و داشتن پاسپورت، می توان به ترکیه سفر کرد. این در حالی ست که برای سفر به کشور امارات و حضور در شهرهایی همچون دبی و ابوظبی باید درخواست ویزا کرد. شاید باورتان نشود اما در حال حاضر کم و بیش سخت گیری هایی برای صدور ویزای امارات به متقاضیان تحمیل می شود. از این جهت، ترکیه انتخاب مناسب تری محسوب می شود.
 
از سوی دیگر شهر استانبول از لحاظ امکانات گردشگری برتری های ویژه ای نسبت به آنکارا دارد و مسلماً تور استانبول یکی از جذاب ترین تورهای اطراف ایران است. تعدد پروازها و امکان سفر یک یا دو روزه به استانبول، ویژگی دیگری ست که سفر به این شهر را موجه تر جلوه می دهد. تنوع هتل ها و مراکز اقامتی استانبول هم بسیار بیشتر از آنکاراست؛ چرا که هر سال بیش از 25 میلیون گردشگر به استانبول سفر می کنند.

سفر به استانبول، بهترین انتخاب برای اخذ ویزای انگلیس

سفر به استانبول، بهترین انتخاب برای اخذ ویزای انگلیس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از سالیان سفر / ص
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .