نمناک اخبارفرهنگ و هنر دولت کانادا به 2 بازیگر زن ایرانی ویزا نداد
کاندا ، ویزای کاندا
دولت کانادا به دو بازیگر زن جوان ایرانی ماهور جابری و شایسته سجادی برای حضور در جشنواره فیلم تورنتو ویزا نداد.
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1396

بازیگران زن از حضور در جشنواره کانادا محروم شدند

ماهور جابری و شایسته سجادی بازیگران فیلم «آوا» به کارگردانی صدف فروغی هستند که قرار بود که برای شرکت در جشنواره فیلم تورنتو به کانادا سفر کنند اما به دلیل صادر نشدن ویزا در این جشنواره حضور نخواهند داشت.

فروغی در این باره گفت:«دوست داشتم که نخستین نمایش جهانی فیلم را با آن ها جشن بگیریم که نبودشان مایه دلسردی و آزردگی است.»
 
بازیگران زن ایرانی


در این میان سخنگوی جشنواره تورنتو درباره حضور نیافتن آن ها در جشنواره گفت:«جشنواره فیلم تورنتو نامه ویزای ماهور جابری و شایسته سجادی را فرستاده بود. ما دوست داشتیم آن ها کنار ما در جشنواره باشند. هر چند که امکان حضور پیدا نکردند اما با نمایش فیلم صدایشان به گوش می رسد و می درخشند.»

سجادی که از طریق سفارت کانادا در ترکیه درخواست ویزا کرده بود، با این پاسخ روبه رو شده است:«نتوانستید ما را قانع کنید که در پایان اقامت موقت از کانادا خارج خواهید شد.»

ماهور جابری نیز در موردی مشابه به همین دلیل موفق نشد که ویزا بگیرد. او در این باره گفت:«حضور در جشنواره شانس بزرگی برای ما بود تا فیلم را کنار تماشاگران ببینیم اما مهم تر از آن فرصت نمایش فیلم در جشنواره ای به این اعتبار است.»

هالیوودریپورتر این حرکت را مایه سرافکندگی دولت کانادا می داند و در این باره نوشته است:«این حرکت مایه سرافکندگی دولت کانادا و به ویژه جاستین ترودو نخست وزیر این کشور است که خود را نقطه مقابل دونالد ترامپ می داند. ممنوعیت سفر بازیگران ایرانی به کانادا در حالی روی می دهد که کارگردان فیلم علیرغم قانون ممنوعیت سفر اتباع شش کشور مسلمان از جمله ایران به آمریکا چندی پیش بدون مشکل به آمریکا سفر کرده است.»

دولت کانادا به 2 بازیگر زن ایرانی ویزا نداد

دولت کانادا به 2 بازیگر زن ایرانی ویزا نداد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از خبر آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف