ویلایی ها

ویلایی ها به شبکه نمایش خانگی آمد

تاریخ انتشار : 1 مهر 1396کد مطلب : 56955زمان مطالعه : 3 دقیقه
به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس فیلم سینمایی ویلایی ها از آثار ارزشمند حوزه دفاع مقدس توسط موسسه سوره عرضه شد.

ویلایی ها همزمان با هفته دفاع مقدس در شبکه نمایش خانگی

با آغاز هفته دفاع مقدس از 31 شهریورماه فیلم سینمایی ویلایی ها در ژانر دفاع مقدس در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.

ویلایی ها در ژانر دفاع مقدس به شبکه نمایش خانگی آمد

سعید خندق آبادی مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره وابسته به سازمان سینمایی حوزه هنری گفت:به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس فیلم سینمایی «ویلایی ها» از آثار ارزشمند حوزه دفاع مقدس توسط موسسه سوره عرضه شد.
وی بیان کرد:تولید و توزیع فیلم «ویلایی ها» اولین ساخته منیر قیدی یک ظرفیت مؤثر در شبکه نمایش خانگی است، زیرا این فیلم به سراغ سوژه ای رفته که در تاریخ سینمای دفاع مقدس به آن نپرداختند، زنانی که در حوالی جبهه های جنگ در یک شهرک حضور داشته و شرایط دشواری را تجربه می کردند.
به گفته وی، سینمای ایران در چند سال گذشته رویکرد جدیدی را پیش گرفته و آن پرداختن به زنان در دوران دفاع مقدس است که نقطه اوج آن را می توان در فیلم «شیار 143» نرگس آبیار دانست.
خندق آبادی با بیان اینکه مؤسسه هنرهای تصویری سوره خوشبختانه افتخار و مسئولیت تولید و توزیع بخش عظیمی از گنجینه های ارزشمند سینمای دفاع مقدس و موضوعات استراتژیک و ارزشی سینمای ایران را بر عهده داشته است، خاطر نشان کرد:فیلم های سینمایی «یتیم خانه ایران»، «ماجرای نیمروز»، «ترمینال غرب»، «ابوزینب»، «سیانور»، «ایستاده در غبار»، «هیهات»، «دلبری»، «حکایت عاشقی»، «استرداد»، «ماهی سیاه کوچولو»، «شاهزاده روم»، «رویاه»، «دلتنگی های عاشقانه»، «مزار شریف»، «شیار 143»، «فرشته ها با هم می آیند»، «میهمان داریم»، «روزگاری عشق و خیانت» و «بیداری رویاها» از جمله آثاری است که با موضوع سینمای انقلاب و دفاع مقدس توسط شبکه نمایش خانگی حوزه هنری عرضه شده است.

ویلایی ها

فیلم سینمایی ویلایی ها در شبکه نمایش خانگی

مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره از انتشار و عرضه فیلم «ویلایی ها» به مناسبت هفته دفاع مقدس و «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به مناسبت ایام محرم و عاشورا خبر داد و اضافه کرد:مستند بلند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» حماسه عاشورا را در دو فاز به تصویر می کشاند. در فاز نخست، مروری بر حرکت حماسی امام حسین (ع) از ابتدا تا پس از شهادت در روز عاشورا دارد و در فاز بعدی، چگونگی عزاداری در فرهنگ های مختلف در جهان را در ماه محرم بررسی می کند و این مستند محصول سازمان سینمایی حوزه هنری انقلاب اسلامی است که شهاب حسینی بازیگر مطرح سینمای ایران راوی آن است.
خندق آبادی ضمن تشریح فعالیت 6 ماهه بهار و تابستان موسسه هنرهای تصویری سوره (شبکه نمایش خانگی حوزه هنری) در سال 96 اضافه کرد:این موسسه در 6 ماهه اول سالجاری موفق به تولید و توزیع 11 فیلم سینمایی شامل فیلم های «ما همه گناهکاریم»، «مشکل گیتی»، «ترمینال غرب»، «افسونگر»، «گشت2»، «خانه ای در خیابان 41»، «ماجرای نیمروز»، «هلن»، «یتیم خانه ایران»، «یک روز بخصوص» و «بوفالو» در سطح کشور شده است.
وی تاکید کرد:مؤسسه هنرهای تصویری سوره برای 6 ماهه دوم سال موفق شد توزیع و عرضه 12 فیلم را در دستور کار قرار دهد.
مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره با اشاره به عملیاتی شدن مقدمات اجرایی عرضه این 12 فیلم افزود:فیلم های سینمایی «ویلایی ها»، «کربلا جغرافیای یک تاریخ»، «برادرم خسرو»، «سه ماهی»، «فصل نرگس»، «بیست و یک روز بعد»، «سارا و آیدا»، «قهرمانان کوچک»، «مادری»، «فیلشاه»، «دریاچه ماهی» و «بوف کور» از جمله آثاری هستند که به صورت قطعی توزیع آن ها در برنامه مؤسسه هنرهای تصویری سوره برای شش ماهه پیش رو قرار دارد

ویلایی ها به شبکه نمایش خانگی آمد

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از مهر / م.ف
وبگردی