نمناک دنیای مدگوناگون ویلای شیشه ای فاطمه معتمد آریا و همسرش
ویلای فاطمه معتمد آریا ، عکس ویلای شیشه ای
ویلای شیشه ای در گوشه ای فضای زیبای جاجرود تهران توسط هنرمندان برتر طراحی شده است. ویلای فاطمه معتمد آریا و همسرش حامد نیاز برای گذراندن اوقات فراغتشان.
بازدید : 10,403 نفر

طراحی ویلای شیشه ای زیبای فاطمه معتمد آریا در جاجرود 

 اصولا طراحی برای قشر هنرمند جامعه پروسه ای چالش برانگیز است. در طراحی ویلای جاجرود برای فاطمه معتمدآریا و همسرشان آقای حامد نیاز کارفرمایان هنرمند پروژه، ویلای کوچکی در نزدیکی تهران بود تا در اوقات فراغتشان به آن جا بروند. تلاش گروه معماری زاو به سرپرستی محمدرضا قدوسی نیز در همین راستا بوده است تا اثری معمارانه خلق کنند که هویتش را از سبک زندگی و شخصیت آن ها بگیرد.  

 ویلای شیشه ای

ویلای شیشه ای معتمد آریا و همسرش حامد نیاز

مشخصات عمومی معماری و طراحی داخلی ویلای شیشه ای جاجرود

 موقعیت:جاجرود، تهران، ایران

معمار: محمدرضا قدوسی

دفتر معماری:استدیو معماری زاو

کارفرما: فاطمه معتمدآریا

سال: 1389

ویلای شیشه ای

ویلای شیشه ای فاطمه معتمد آریا در جاجرود تهران

 رای طراحی این پروژه بهترین راه شناخت آن ها، مطالعه ی نوشته های آقای حامد و تماشای بازی های خانم معتمدآریا بود. از خلال این جستجوها به وجه مشترک ممتاز کارهای هر دو رسیدیم که «سادگی»، «شفافیت» و «خوانایی» است و هر چه هست، به زبانی آشنا و روان ارایه می شود. از همین رو در ویلای آن ها نیز، آبژه ها که همان فضاها و عناصر داخلی اند و موضوعات که همان فعالیت ها هستند به صورت خوانا و با ظاهری خالص در کنار یکدیگر می نشینند.

ویلای شیشه ای

عکس ویلای شیشه ای بازیگر زن ایرانی در جاجرود تهران

«هندسه»ی بنا به عنوان ابزار معماری با تکیه بر همین موضوع، ساده و ناب انتخاب شده است. تکان های ناچیزی که در این نظم هندسی ایجاد شده به خانه جان می بخشد و آن را همچون ساکنانش، «پویا» می نمایاند. از سویی آن چه هنر این دو هنرمند یعنی سینما و نویسندگی را به یکدیگر متصل می کند، «متن و کتاب» است. این وجه مشترک شاخصه اصلی مکانی می شود که این دو را کنار یکدیگر قرار می دهد. کتابخانه ای از بافت متخلخل آجری ساده اما نو، در بین فضاها می دود و کتاب ها، فضا را می پوشانند.

ویلای شیشه ای ، مدل ویلای شیشه ای فاطمه معتمد آریا در جاجرود تهران

ویلای شیشه ای فاطمه معتمد آریا و همسرش
:
امتیاز : 2.6 تعداد رای : 27
برگرفته از چیدانه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 14 13
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف