نمناک اخبارورزشی چرا وینفرد شفر پسرش را به استقلال آورد؟
وینفرد شفر ، پسر وینفرد شفر
وینفرد شفر پسرش را به ایران آورده تا به عنوان آنالیزور به پدر خدمت کند در حالی که شفر می داند فوتبال ایران صدها آنالیزور آماده خدمت دارد.

پسر وینفرد شفر چگونه استقلالی شد؟ 

سرمربی همیشه سرمربی است و خیلی وقت ها خصوصیات مشترک سرمربیان باعث می شود تا آنها را به صورت ایرانی و خارجی تفکیک نکنیم. مثلاً همه سرمربیان دوست دارند دستیاران خود را از اهل فامیل انتخاب کنند. در این کار تعارف هم ندارند و هر جا که می روند، برادر و پسر خود را همراه شان می برند.

در ایران علی دایی همیشه برادرش را به دعنوان کمک مربی به هر تیمی می برد. دایی به محمد اعتماد دارد و حاضر نیست نیمکت تیمش بدون برادرش باشد.  محمد دایی چشم و گوش علی دایی است. این حس دلپذیر اعتماد باعث می شود تا این دو برادر بدون هم کار نکنند... 

در گزینه های خارجی یک نمونه دم دستی داریم. همین آقای شفر که از آلمان آمده، برای حضور پسرش در کادر فنی استقلال اصرار کرد. او حالا ساشا را به ایران آورده تا به عنوان آنالیزور به پدر خدمت کند. در حالی که شفر می داند فوتبال ایران صدها آنالیزور آماده خدمت دارد که این فوتبال را هزار برابر ساشا شفر می شناسند. از سوی دیگر ساشا اگر آنالیزور  قهار و کاربلدی است چرا در همان فوتبال آلمان یک تیم برایش پیدا نمی شود؟

وینفرد شفر اما با این مسائل کاری ندارد. او یک نفر را در استقلال می خواهد تا همه کاره اش باشد و احتمالاً به جز ساشا، شفر به دیگران اعتماد ندارد. از روز اول هم که سرمربی استقلال شد خیال همه را بابت حضور پسرش جمع کرد. پس همان طور که می بینید سرمربیان دوست دارند افراد قابل اعتماد خودشان را به تیم بیاورند.

وینفرد شفر

پسر شفر هم استقلالی شد

شیوه دیگر هم این است که مربیان تیم های لیگ برتری پسران خود را وارد تیم می کنند. قبلاً ناصر حجازی و علی پروین این کار را انجام می دادند. امروز نادر دست نشان و اکبر میثاقیان یاد گرفته اند هر تیمی که می گیرند به پسران خود میدان بدهند.

ما این کار مربیان را نه تأیید می کنیم نه تکذیب ؛ چراکه نمی توانیم خودمان را جای آنها قرار بدهیم. فقط سؤال ما این است که اگر برادر دایی عالی است، اگر پسر شفر یک آنالیزور درجه یک است، اگر پسران سرمربیان تیم های لیگ برتر بازیکنان خوبی هستند، چرا تیم های دیگر سراغ آنها نمی روند؟ چرا حتماً باید به واسطه پدر یا برادر، آنها را در تیم ها ببینیم؟

جواب این سؤال را البته در بالا داده ایم؛ مربیان به دنبال اعتماد و حس اطمینان هستند. شاید به همین دلیل حتی شفر آلمانی هم پسرش را به استقلال می آورد!

چرا وینفرد شفر پسرش را به استقلال آورد؟

چرا وینفرد شفر پسرش را به استقلال آورد؟
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
برگرفته از آفتاب نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف